Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Klepání od přední nápravy


Print

Recommended Posts

Asi bych nejdřív zjistil jestli je ten čep špatný než ho vyměníš. Když zvedneš kolo a zatlačíš na kolo vpředu dole (pravé kolo tak na 5 hod. levé na 7 hod.) tak ten čep klepe. To poznáš když na čep šáhneš a někdo ti hýbe kolem. Jinak ho asi nemá cenu měnit. Výměna toho čepu je většinou pakárna, tak bych měnil jenom ten vadný a ještě před výměnou bych nový čep pod prachovkou jemně máznul A00. Většinou jsou z druhovýroby úplně suché a pak nic nevydrží.

Jinak může klepat zadní silentblok spodního ramene (ten klepe když prudce přidáš nebo ubereš plyn) a mění se celý ten domeček silentbloku a též může klepat čep řízení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokiaľ to je ten čap sú dve možnosti buď pôjde v pohode alebo uplne na.... ja keď som menil na 406 ľavý išiel uplne krásne stačilo povoliť a dal sa vykrútiť rukou. čo sa týka ale pravej strany ta nešla povoliť vôbec. nakoniec som to vtedy zaniesol mechanikovi (šikovnému) a ten sa s tým tiež trápil nakoniec ho orezal a tak povolil. ešte som zažil jednu výmenu, kde kamarát musel navárať matky a tak čap povolil. tak veľa šťastia :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ako sa smiem pridat a povedat svoju skusenost na mojej 406 tak asi takto tiez zacqalo nieco klepkat bolo mi povedane ze to su capi vymenil som potom stabilizacky potom silentbloky na stabilizačke potom komplet tlmice predok zadok s ulozenim znacka bilstein ci ako sa to pise to je jedno no proste stale mi vraveli nieco ine ale stale predok klepkal dalej aj spodne čapi to som menil sucastne s vrchnyma ale stale klepkalo dalej samozrejme nakoniec povedali ze klepe riadenie domek riadenia aby som bol prestny vraj spojovacky na riadeni su dobre ale v domku je vraj daco vymlatene preto mi to klepe tak ja blb som ho samozrejme kupil a vymenil po vimene a v ocakavani ze bude uz konecne klud som zistil ze to klepe aj tak no nakoniec som zistil nasledovvnu vec ked som menil olej doma na montaznej jame len tak zo srandy som zatriasol strmenom brzd ahla tie mi klepali celu dobu hej som blbec si poviete ale koho by napadlo ze strmene mozu klepat asi tak kukni aj nato ak chces

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 měsíců později...

cawte....tiez mam rovnaky problem a v pribehu 2 rokov som pomenil stabilizacky, silenbloky stabilizatora, a spodny cep ramena s stale tan nieco dotukava tak uz ma napada len ten

spominany hlinikovy domcek : http://www.autodielymt.sk/peugeot/406/406-8b-10-95-05-04/2-0-hdi-110-1997ccm-80kw-109hp-06-98-08-01/predna-naprava_107_140_141/p-l-silentblok-ramena-zadni-moog_2193280.html

a este jeden silentblok ramena : http://www.autodielymt.sk/peugeot/406/406-8b-10-95-05-04/2-0-hdi-110-1997ccm-80kw-109hp-06-98-08-01/predna-naprava_107_140_141/p-l-silentblok-ramena-stredovy-moog_2193281.html

je to pakarna menit doma ?......pripadne ma niekdo skusenost ze sa mu po vymene tychto 2 dielov naprava stisila ? (ulozenia strun uz boli menene tak tie som tiez vyradil zo zoznamu podozrivych)

[upravil dne 26/2/14 11:41 od pug306]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyčky na stabilizátoru bych vyměnil obě je otázka měsíců, kdy začně klepat ta druhá. :bacha

Spodní kulový čep je další možnost, to se dá velice jednoduše vyzkoušet když chtneš za kolo a zacukáš s ním, nebo při zvednutým autě nacpeš mezi těhlici a rameno tlustej šroubovák, když je tam vůle tak to poznáš.:D

Další věc co mě napadla jsou silenbloky na rameni. To už je složitější oprava, to na parkovišti neuděláš. :bojim:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

bouchalo mi vpredu mel jsem pocit jako od cele napravy..v servise zjistili pravy spodni cep a stabilizator. po vymene klepe jeste trochu ze stredu jakoby vic nalevo a pry tam je jeste zacinajici vule na krajnich cepech rizeni. ps nevite jak je to slozita oprava a na kolik to asi vyjde? (406 Hdi 66kw)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...