Ivi187 Odesláno 10. květen 2013 Odesláno 10. květen 2013 Zdravim , viem ,ze tu bolo viac debat o sportovom sani no mal by som taku jednu otazku ,ze aky je rozdiel po motorovej stranke medzi Air Intake System a Sport Airbox System. Mal by som mozno zaujem oto len neviem s cim mam pocitat. Narastie vacsia spotreba? Cez zimu sa da jazdit v poriadku ? videl som tam par odpovedi ale ja mam 206ku 1,4 8V a ci by to motoru az tak neuskodilo a keby hej co by som ktomu mal este urobit. dakujem Citovat
pastorek Odesláno 10. květen 2013 Odesláno 10. květen 2013 ... ci by to motoru az tak neuskodilo a keby hej co by som ktomu mal este urobit... Ak máš pocit že by to malo motoru uškodiť tak to tam nedávaj. Výsledný efekt je na takomto aute s takým motorom i tak veľmi diskutabilný. Citovat
wence Odesláno 10. květen 2013 Odesláno 10. květen 2013 umis anglicky? http://206gti.net/intakemod/ Citovat
Ivi187 Odesláno 10. květen 2013 Autor Odesláno 10. květen 2013 Diki chalani , prave preto sa spytujem ,ze niekto so skusenostami alebo kto sa v tom lepsie vyzna ,aby mi poradil ci to uskodi? ... lebo niektory hovoria ,ze nie ,niektory ,ze ano, ale nedaval by som tam lacny cinsky vyrobok , komplet hadice vsetko cele sanie kvalitne. no a este ci pri rovnakej jazde mi to nezvysi spotrebu ? ... ako viem ,ze tam nebude az take vysoke zvysenie vykonu ale mne sa to celkovo lubi ako ten zvuk, ked si to budem porabat a zevraj NM a akceleracia je lepsia on neviem tak preto sa spytujem Citovat
KingSpade Odesláno 10. květen 2013 Odesláno 10. květen 2013 Základním rozdílem mezi airboxem a otevřeným sáním je ten, že u toho airboxu se nemusíš starat o odstínění tepla z motoru. Spotřeba se ti určitě nezvýší, a celkově se bude motoru ve vyšších rychlostech lépe dýchat jelikož bavlna propustí více vzduchu než klasický papírák. Takového toho syčivého zvuku ale s airboxem nedocílíš, k tomu bys potřeboval otevřený filtr a ten bys jsi zase musel kvalitně odstínit od tepla motoru, jinak by ti nasával právě ten teplý vzduch a to ty nechceš. Takže je to na tobě, jestli chceš jít lehčí nebo těžší cestou. Citovat
Ivi187 Odesláno 10. květen 2013 Autor Odesláno 10. květen 2013 Dakujem, ako s airboxem by to bolo asi lepsie , no pri nom nebudem mat taky hlbsi a sycavejsi zvuk? lebo ako aj to som tam chcel , no keby dam otvoreny tak keby to nasmerujem dole smerom k blatinku v dazdivych pocasiach a v zime mi to nenavlhne a nebudem mat problemy? Citovat
Ivi187 Odesláno 10. květen 2013 Autor Odesláno 10. květen 2013 http://www.autodoplnky.cz/sys.php?action=image_detail&typ=DMA&src=picture/shop/zbozi/full/green_kit_airbox.jpg&type=picture&method=javascript takto priblizne vyerza ten sportovy airbox - je to ilustracne a takto air intake http://www.autodoplnky.cz/sys.php?action=image_detail&typ=DMA&src=picture/shop/zbozi/full/green_st012.jpg&type=picture&method=javascript pisu ,ze : Hliníkový kryt filtru slouží jako odstínění od teplého vzduchu proudícího od motoru a vrtulka na filtru pomáhá udržovat filtr čistý a dobře průchozí. [Edited on 10/5/13 22:19 by Ivi187] Citovat
KingSpade Odesláno 10. květen 2013 Odesláno 10. květen 2013 záleží...někdo má s tím problémy, někdo ne...jeden týpek s kámošovým autem vzal kaluž vody s takhle umístěným sáním a motor nasál vodu a konec. Jako ono se to dá, ale musíš si s tím vyhrát tak aby ti ten filtr nebral každou nečistotu z cest. Citovat
KingSpade Odesláno 10. květen 2013 Odesláno 10. květen 2013 no..ta vrtulka budiž...ale asi nejideálnější řešení s tím airboxem Citovat
Ivi187 Odesláno 10. květen 2013 Autor Odesláno 10. květen 2013 diki za radu , ale hovoris ,ze stym airboxem nebude taky zvuk? lebo stym nemam take skusenosti , som to ani velmi nepocul ani nevidel v autach .. jaj este by som chcel dodat ,ze tam pisu ,ze v tom sportovom airboxe je tiez konusovy filter takze by to balo byt trosku aj pocutelne ,nie? [Edited on 10/5/13 22:33 by Ivi187] Citovat
wence Odesláno 10. květen 2013 Odesláno 10. květen 2013 Takovyma blbostma sem si prosel taky.Udelej to jak je v tom odkazu co sem ti dal.Zkousel sem vselijake blbosti a tohle je za par kacek nej reseni.Ono uz kdyz vyhodis ten rezonator z podbehu meni zvuk.Mam tam obycejny panelovy filtr od simoty za bratru 650 kc ci tak nejak.Koupis ho na www.simota.cz Mam uplne stejny motor jak ty.Spolu se sebringem a ladenymi svody + dalsich par blbosti to ma zvuk ok . Citovat
wence Odesláno 10. květen 2013 Odesláno 10. květen 2013 http://peugeot.autodoplnky.cz/peugeot-306/sportovni-airbox-system-green-peugeot-306-1-6l-xr-s287221 To je ten Tvuj sportovni airbox? Za ty skvarky mam svody,filtr a iridove svicky.... Citovat
Ivi187 Odesláno 10. květen 2013 Autor Odesláno 10. květen 2013 rozumiem , ale ked vyhodim rezonator nebude ziadny problem ? Citovat
Ivi187 Odesláno 10. květen 2013 Autor Odesláno 10. květen 2013 ano ale na 206ku 1,4 je to okolo 5500korun Citovat
wence Odesláno 10. květen 2013 Odesláno 10. květen 2013 A kdyz pouzijes jednu s tvych variant,tak ho tam mas??? Citovat
Ivi187 Odesláno 11. květen 2013 Autor Odesláno 11. květen 2013 este tam nemam nic ale rozymslam nadtym preto sa spytujem ake maju ludia stym skusenosti Citovat
wence Odesláno 11. květen 2013 Odesláno 11. květen 2013 I 5.5 je na tento autak zbytecna raketa. Kup vlozku od simoty do airboxu,pripadne uprav ten spodek a zbytek si schov na ladak.Ver mi.Me se doma vali nepouzity kit sani simota dragon a uz se s tim ani nebudu srat.Kdybys ho chtel tak pm a je tvuj za simbolickou cenu :-D Citovat
mitu Odesláno 12. květen 2013 Odesláno 12. květen 2013 wence podla toho navodu mas nasavanie vtom rohu spojlera ? nenasava to nahodou vodu ked prejdes po mlake ? chcem to prerobit aja konecne uz tak dake rady uvitam dik Citovat
wence Odesláno 12. květen 2013 Odesláno 12. květen 2013 Leda by ses s tim brodil. Ne vodu to nenasava aspon se me to jeste nestalo... Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.