Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Recommended Posts

Odesláno

Tak potom co mi to robilo v tych mrazoch tak som stym pocital ze budem musiet dat skontrolovat starter ale az pred zimou ze to nejaky pol rok pocka , ale ako vidim tak asi nie :-( a neviete niekto kolko vychadza taky repas a kolko novy starter je vtom velky rozdiel ?

Odesláno (upraveno)

ono sa to tak prejavuje raz ide vsetko ok raz nie a zacina to vecsinou v prvych dnoch vecsieho  ochladenia vonkajsej teploty a cim dalej tym castejsi sa to opakuje 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odesláno

Momentalne mi treba menit spojku s dvojhmotou tak asi si mozem ktomu priratat aj ten starter ako to tak vidim.....ale ako som pisal uvidim vecer ked tam dam tu bateriu co to zrobi :-)

Odesláno (upraveno)

takto nezistis nic lebo ono sa to chova teraz netoci a o dve hodiny sa napr ochladi otepli a uz natocis jedine ako to zistis je ze tam na tu pasovinu na spodnej stifte startera prilozis merak proti kostre vozidla a niekto ti zatoci klucikom ak starter len cvaka a tebe na meraku neukaze napetie 12 voltov tak je v haji spinaciacievka alebo zaixidovane kabelove oka na stiftach  ak starter bude tocit tak tam namerias 12 voltov ty musis vystihnut dobu ked to netoci 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odesláno (upraveno)

ak chces vylucit baterku staci ti pomerat napetie na nej ak bude mat napetie viac nez 12.4 volta tak bateria je ok a nic s tym nema 

taktiez ak by bola slaba baterka pohasinali by ti kontrolky na pristrojovke pri starte alebo napr stropne svetielko

Upraveno uživatelem krtek 2
Odesláno

To hej....no neviem co myslys tou spodnou stiftou, ak by sa dalo pomohlo by nejake foto ako to spravne premerat ak by sa niekto nasiel.....ajtak to budem riesit najblizsie az cez vykend max dne vecer skusim tu bateriu ked pridem z prace

Odesláno (upraveno)

na obrazku na cievke vidis svorniky medene stifty  (hrube nie tenke )jeden hruby hore na ten ide hruby kabel od baterky a potom ten spodny hruby z ktoreho ide bud pasovina alebo medeny plech do vnutra startera no a ten prave merias voci kostre pri startovani ak namerias len 5 -6 voltov tak cievka ko ma prechodak

 

 

 

foto je ilustracne ale princip stejny

post-22924-0-00421200-1455555185_thumb.j

Upraveno uživatelem krtek 2
Odesláno

No tak som nahodil tu baterku a nic iba cvaknutie......pri otoceni klucom to cvakne a vypina mi to ovladanie okien na dverach a zapalovac taktiez (zhasnu) po pusteni kluca spat do prvej polohy funguju......chcel by som sa Vas spytat ci sa da vymontovat starter zhora alebo len zdola pri zdvyhnutom aute lebo mam kolegu ktory mi to zrepasuje ale musim mu ho odniest a neviem ako ho vymontovat....

Odesláno

Ak si aspon trosku zrucny, tak to v pohode spravis. Da sa to bez problemov zhora. Vyberies Airbox, asi obidve hadice od intercoolera a mas tam starter. Potom odskrutkujes 3 dlhe skruky, povolis kable od napajania startera a je von. Urcite predtym odpoj baterku a pre istotu si to vsetko nafot, ak by si si nepamatal ako dat naspat hadice a kable k starteru. Tu na fore urcite najdes aj navod ...

 

Ja som to robil asi pred 4 mesiacmi a este som aj sam rozoberal komplet cely starter a premazaval som ho a to pracujem v banke :D

 

A nemas nahodou uplne v prdeli baterku?

Odesláno (upraveno)

Tak to si ma potesil lebo auto k mechanikovi nemam ako odviest ked ho nemozem nastartovat :D  takze som rad ze to ide aj zhora.... no znie to jednoducho len ci to aj tak pojde  :D a co ktomu potrebujem (naradie) aby ma ked uz sa do toho pustim v polovici nieco neprekvapilo.... a nie baterka je nova kupovana pred zimou.... 

Upraveno uživatelem Ipkiss
Odesláno

Budes potrebovat gola sadu s torxami, neviem teraz presne aky, ale trosku vacsi, ale bezne by mal byt v kazdej. Nim uvolnis tri dlhe skrutky ktore drzia starter. Keď budeš davat pred airbox, tak z neho ide taky naavak vzduchu do hornej casti naraznika a tam je prichyteny takym plastovym cudlikom, z neho musis vytiahnut hlavicku a potom ide von aj zvysok. Nepotrebujes ziadne extra naradie. Nie je to nic hrozne, aspon sa nieco naucis :-)

Odesláno

Rado sa stalo, drzim palce. Predtym si este popozeraj nejake obrazky ako ten starer vyzera, alebo lepsie kde presne je, aby si mal tusenie, co ta si caka :-)

Odesláno

No tak moj pripad bola nakoniec odpalena poistka cislo 8- 20A tak som len nahradil za poistku z ostrekovacov cislo 4. startol som anic iba cvaknutie ako predtym........ale az ked som do ostrekovacov pychol tu zlu z cievky startera tak auto nastartovalo  :myslim  kazdopadne dakujem vsetkym za rady a info  :super

Odesláno (upraveno)

na spalenu poistku ti nebude cvakat cievka startera ale rele ovladania startera podla to usudzujem ze ho mas a zamenujes si zvuk cievky startera a relatka ovladania startera 

 

alebo fakt cvaka cievka startera a rele ovadania startera nemas  a cochvila sa ti to vrati spet

 

jedna s tych dvoch variant , lebo nemam schchemu zapojenia 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odesláno

Nemohla mi ta poistka vyhoriet z dovodu ze sa mi v kufry vyliala v ten den destilka a nastal niekde skrat??

Tak mozno mas pravdu ze som si ten zvuk zamenil s relatkom lebo som sa stym este nestretol..... ale tak cvakalo to pod kapotou a myslim ze rele je niekde inde alebo sa mylim neviem??.... a preco si myslis ze sa to opet vrati? :myslim

  • O 1 rok později...
Odesláno

Zdravim chlapi. 

Blbne mi startovani. Po precteni tohoto vlakna, jsem se rozhodl vymontovat starter. 2 srouby, kterymi je prichycen starter, jsem povolil. Na tretim je znicena hlava sroubu. Torx preskakuje(nevim, jak jinak to popsat). Nebo znicene zarezy.? Je nejaky zpusob, jak ho povolit? 

Dekuji za pripadne rady

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...