Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Recommended Posts

Odesláno

Ahojte. Slnko je čím ďalej silnejšie a i keď máme tu pod tatrami iba dve ročné obdobia ( zimu a skur...ú zimu ) potreboval by som poriešiť nejaku klimu do bytu. Ide o podkrovie s presklennou južnou stenou takže asi by som potreboval niečo výkonnejšie. Vyzná sa v tom niekto ? Ďakujem za postrehy. :papa

Odesláno

urcite neco s venkovni jednotkou. Daj se sehnat i za 6000 ale s tim vychladis jednu mensi mistnost. Videl jsem jednou i za 3000 na podzim v akci v tescu. Hlavne si uvedom ze investici do klimi a instalece to jen zacina. Docela dost to zere

Odesláno

nejlepší je vybrat firmu v okolí, která bude i servisovat, ta na základě Tvých požadavků doporučí nejlepší model, klidně i příjde prohlédnout místnost, kde by měla klima klimovat

Odesláno

Tomu som sa chcel prave vyhnut. Ak to dam robit firme tak zaplatim raz tolko. Je mi jasne ze to ma poriadnu spotrebu ale mam male deti a v lete je tu na nevydrzanie. Zatemnenie nepomaha.

Odesláno
Tomu som sa chcel prave vyhnut. Ak to dam robit firme tak zaplatim raz tolko. Je mi jasne ze to ma poriadnu spotrebu ale mam male deti a v lete je tu na nevydrzanie. Zatemnenie nepomaha.

s některýma firmama se dá domluvit, dají Ti montážní otvory, ukotvení, atd., přes zeď musí být díra cca 100mm a oni přijedou klimu namontovat a zprovoznit

Odesláno

No moja povodna predstava ( mozno naivna ) bola ze montaz zvladnem sam a dam to iba niekomu naplnit :myslim Este ma zaujima ci na jeden kompresor mozu byt dva vymenniky ci ako sa to vola , a ako maximalne daleko mozu byt od kompresora. Vie to niekto ?

Odesláno

v praci jsme meli klimu za 40000 delanou firmou vydrzela 3 roky. oprava prej za 20000 sef se nastval zajel do hornbachu dovezl cosi za 6000kč + nekde sehnal trubky instalovali jsme sami pak nam to jen vyvakuovali a naplnili. Ale teda klima nic moc musela se pustit rano v 7 nez zacalo prat slunko aby udrzela nejakou rozumnou teplotu ta pred tim vychladila do 20 min krasne. Nam to tam projelo tak 5-9 tisic mesicne na elektrice

Odesláno

Pokud chceš mít dvě jednotky v bytě musíš koupit tzv. duálku(klima na 2 jednotky).Vesměs jak daleko je jedno - pokud to bude do cca(+-1m nevím) 7m stačí jen vyvakuovat a chladivo postačí z kompresoru.Pokud je to více muselo by se doplnit.

příklad:

je zde popsáno i max vedení od klimy

tyto montujeme my

http://www.ivarcs.cz/?download=_/p.tt.dual/dual_ngd_cmd_inverter.pdf

[Edited on 15/4/13 20:11 by velkybanan]

Odesláno

no ventilator ti za minimalni penize pohne aspon se vzduchem a pocitove snizi teplotu, samozrejme ze malinkej stolni je o nicem akorat funi. Nahrada klimi to neni ale klima proste neco stoji vem si ze i v aute te to vyjde asi na 15kč na hodku

Odesláno

Tak netreba porovnavat prevadzku obchodu kde bezala slaba nevykonna klima cely den s podkrovnym bytom :/

Spotrebu klimy, si vies podla vybraneho modelo, vypocitat aj sam, kolko ti zozerie za hodinu, a vynasobit sadzbou za elektriku, ktoru aktualne platiš ...

Potom realne zbadaš, koľko ťa hodka bude stáť ...

Klímu idem dávať tiež, neviem ale, či tento rok alebo až ten budúci ...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...