Jump to content

Můj Kabrouš 2.0i - Koupě a dávání dohromady:)

Speedy306
 Share

Recommended Posts

Dovolte mi představit můj, včera koupený cabriolet:) Má spoustu much ( možná i dvě spousty, ale je můj:) )

Postupně bych rád přidával postřehy, dotazy a dokumentoval vývoj. Věřím, že nakonec pomůže mé vlákno jak mě, tak ostatním s cabrioletem 306:)

Zde první foto dovezeného novorozence:)

( Cabrio je karosářsky poslední 306, kterou jsem neměl :-D )

post-24516-14109629700149_thumb.jpg

Tak jsem dnes najel prvních cca 50km bez střechy:)

A mám prvních pár vad - 1,Při vyřazení motor občas začne kolísat mezi cca 500 - 1500ot., když úplně zastavím, přestane a ustálí se.

Když sundáms třechu - nejde mi ten zadní kryt na střechu zavřít tak, aby po 10km neměl škvíru cca 1-2cm :( + mechanizmus, který otevírá kryt na střechu je tak rozvyklaný, že musím ručně otevřít o 5cm, jinak se střecha o něj zasekne:(

pístnice v bocích u sedaček obě prosakují olej a malé okýnka se zvedají pouze velmi velmi těžce a ještě u toho sem tam oddělají krycí lištu:(

Budu pátrat a zkoušet, ale kdyby měl někdo radu zkušenějšího, či odkaz, prosím o pomoc:)

Postupně přidám fota a pod. :)

Dnes jsem si užil parádní první den s cabrioletem:) Sice bylo kolem 6-10 stupňů, ale skvělé!

Aha, a jak se to nastavuje? Exisstuje např. návod něco smyslu, údržba a opravy střechy? Dnes jsem zjistil ( potom co jsem to zlomil, když jsem el. skládal střechu ) že mi upadli na obou stranách \"něco\"(připomíná to pravítko cca 20cm) co drží látku napnutou v dolních rozích vzadu po natažení střechy. A nějak jsem z toho jelen takhle první den:)

K přírůstku gratuluji, máme koukám podobné problémy - taky mám na jedné straně ulomený \"něco\" jako pravítko, tak mi to tam plandá v rohu a zadní okýnka taky skoro nechtěj lozit :)

A poprosím tě, nebo Andrewwa, taky o ten návod na střechu? Díííky :papa

Máš to tam:) A už jsi to nějak řešil ty okna, aby jezdili? Jinak pravítka jsem oddělal, střecha sice není tak natažená uvnitř v dolních rozích u zadních sedaček, ale funguje podstatně spolehlivěji, takže to vidím, jako přínosnou ztrátu:)

Teď jsem zjistil, že mám úplně KO panty u spolujezdce na dveřích a že nejspíš musím vyměnit rozvody a ten drážkový řemen s kladkami, hrozně hučí ten pomocný a oba dva řemeny mají viditelné prasklinky, zřejmě stářím:( Co mě ovšem fascinuje, je to, že rozvody samotné jsou levnější, než ty pomocné :-/

Kucí, čím může být - když jsem dnes ráno nastartoval a všiml jsem si toho už minule, tak to auto děsně tak hučí, a podle mě je to někde od Alternátoru, dělá vám to taky? Případně co tomu chybí?:) Jinak dnes dalších cca 50km bez střechy:) A nechápu proč, nechtěla se mi sundat střecha, tak jsem ji sundal manuálně a poté už normálně fakčila i elektricky :-o

Ono ta elektronika tej strechy neni taka sprosta a pamata si poslednu polohu, kde strecha bola zlozena. Nedaval si to predtym rucne naspat ked si prisiel? A ona si zapamatala ze ta strecha bola zlozena v kastliku takze nemohla ju zase dat spat. Mne sa to stalo hned pri kupe auta ked som bol na benzinke idem ju dat dole a nic, tak som tipkovy volal a prisiel a potom nam napadlo ze mi to ukazoval ako sa to robi manualne. Cize strechu sme manualne zlozili do kastlika a potom isla...