lape Odesláno 28. únor 2013 Odesláno 28. únor 2013 Ahoj.Mám dotaz na chování škodlivých aplikací v androidu.Jde mě o to jestli fungují jen když je zařízení on-line,nebo sbírají data(hesla,jména,kontakty atd.)pořád a po připojení k netu je odesílají?Jestli je teda relativně bezpečné používat v offline režimu třeba mobil banking,nebo je to v podstatě jedno?Mám týden mobil s Androidem,tak zjišťuju co a jak. Citovat
punkac Odesláno 28. únor 2013 Odesláno 28. únor 2013 co si nainstalit třeba avasta, který ti to hlídá neustále a tenhle problém bys nemusel řešit? Citovat
lape Odesláno 2. březen 2013 Autor Odesláno 2. březen 2013 No mám Zoner antivirus,ale co jsem vyčetl na netu,tak na Androida jsou antiviry jen podvod na uživatele,páč na Androida viry jak je známe z PC nejsou.Včechno to jsou aplikace,které chtějí při instalaci odkliknout povolení,že můžou dělat různé věci.Takže ten tzv. antivir nemá co detekovat,když člověk povolí instalaci a třeba si nevšimne,že tam bylo i zasílání drahých sms atd.BTW ten Zoner sám u sebe hlásí vysoké riziko,ale to dělal i AVAST který jsem tam měl asi 2 dny. :) Takže tolik k antivirům v Androidu a to co jsem vyčetl na netu,pokud je to jinak,tak se rád nechám poučit,protože s Androidem teprve začínám.Mě se ale jedná jen o to jestli pokud si tam náhodu nějakou škodlivou aplikaci dám,tak tato sbírá a odesílá data jen když je mobil připojený k netu,nebo je sbírá i když je mobil odpojený a po připojení odešle co nasbírala,nebo v reřimu off line neškodí. Citovat
hawkey Odesláno 2. březen 2013 Odesláno 2. březen 2013 Já bych to s antivirem v androidu moc nepřeháněl .. mnohem efektivnější je spíše neinstalovat do telefonu každou pí*covinu, kterou na netu najdu a když už ano, tak se podívat, co požaduje = co jí povoluji za oprávnění A to je vše přátelé Citovat
Cinicman Odesláno 2. březen 2013 Odesláno 2. březen 2013 hawkey to napísal presne... a tak isto je to s PC... :super Citovat
MirekCC Odesláno 2. březen 2013 Odesláno 2. březen 2013 Taky si myslím, že pokud není root nemá smysl řešit antivir, protože on nemá do čeho zasahovat Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.