Jump to content

Jak se chovají tzv.viry v Androidu?


lape
 Share

Recommended Posts

Ahoj.Mám dotaz na chování škodlivých aplikací v androidu.Jde mě o to jestli fungují jen když je zařízení on-line,nebo sbírají data(hesla,jména,kontakty atd.)pořád a po připojení k netu je odesílají?Jestli je teda relativně bezpečné používat v offline režimu třeba mobil banking,nebo je to v podstatě jedno?Mám týden mobil s Androidem,tak zjišťuju co a jak.

Link to comment
Share on other sites

No mám Zoner antivirus,ale co jsem vyčetl na netu,tak na Androida jsou antiviry jen podvod na uživatele,páč na Androida viry jak je známe z PC nejsou.Včechno to jsou aplikace,které chtějí při instalaci odkliknout povolení,že můžou dělat různé věci.Takže ten tzv. antivir nemá co detekovat,když člověk povolí instalaci a třeba si nevšimne,že tam bylo i zasílání drahých sms atd.BTW ten Zoner sám u sebe hlásí vysoké riziko,ale to dělal i AVAST který jsem tam měl asi 2 dny. :) :) Takže tolik k antivirům v Androidu a to co jsem vyčetl na netu,pokud je to jinak,tak se rád nechám poučit,protože s Androidem teprve začínám.Mě se ale jedná jen o to jestli pokud si tam náhodu nějakou škodlivou aplikaci dám,tak tato sbírá a odesílá data jen když je mobil připojený k netu,nebo je sbírá i když je mobil odpojený a po připojení odešle co nasbírala,nebo v reřimu off line neškodí.

Link to comment
Share on other sites

Já bych to s antivirem v androidu moc nepřeháněl .. mnohem efektivnější je spíše neinstalovat do telefonu každou pí*covinu, kterou na netu najdu a když už ano, tak se podívat, co požaduje = co jí povoluji za oprávnění :)

A to je vše přátelé :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...