Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

hlaska ABS fault


dodS12

Recommended Posts

Čau .Mám takový problém a už si nevím rady .Jednou při jízdě v aute sem prijel ke kamošovi a kdyz jsem chcipnul auto tak mi porad vrčel ten komresor na abs co je v motorovem prostoru . Tak sem odpojil zasuvku a jel jsem na diagnostiku a tam nam to ukazalo ze mam na zadnim pravem kole spatne cidlo .Mezi tim nez sem objednal nove cidlo tak mi kamarad pujcil starsi cidlo .Dali jsme ho tam a zapojil jsem zasuvku a vse o.k kontrolka abs a esp zhasla .Druhy den jsem nastartoval a po kratke jizde mi to znova hodilo chybu spojenou z Abs i ESP .Tak jsem koupil nove cidlo dal jsem ho tam zkontroloval krouzek a vse v pohode .Jenze kdyz chci zapnot zasuvku na Abs tak ten moturek porad vrci.Zajel jsem znovu na diagnostiku a  pry ze cidla uz jsou v poradku ale ze pry to vypada ze odesla ta abs jednotka   kompresor Tak sem ted jezdil po vrakovistich ale nemuzu nikde nic sehnat jelikoz ma zasuvka ma kulate piny  Todle je čislo ktere sem opsal z Abs 007980286174418 a druhe cislo 9632835580rg Jinak  je to rok výroby 2003 2.0 hdi Budu moc vdecny za nejakou pomoc .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud ti servis nepomůže, obrať se na specializovanou firmu pro opravy řídících jednotek abs. Udělají i diagnostiku a pokud bude v pořádku, bude tě to stát minimální náklady. Dokážou to zrepasovat nebo namontovat repasovanou jednotku. Najdi si to na netu. je potřeba zjistit podle vin vozu, co tam máš za jednotku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 13. 11. 2016 at 20:01, Mirko napsal:

Čau diky za pomoc ale ja nevim na jakych strankach to mam hledat podle toho vin vozu .Dnes sem zkousel znova ocistit cidlo a krouzek co mi ukazovala diagnostika ale znova kdyz sem zapojil zasuvku tak to proste porad vrcelo Uz sem objel tolik vrakovist a nikde nic vsude maji placate piny jen ja musim mit kulate piny a zasuvku svisle Jinak diky za pomoc

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nové to seženeš jedině v pežo, ale to nemá cenu, protože to stojí neskutečný balík asi 27t. Takže ti radím poptej se u firmy která tyto jednotky repasuje a buď ti to opraví nebo prodá repasovanou jednotku a namontuje. Ono je lepší, podle nich, když se vrátí původní kvůli nastavení. Zadej si opravy jednotek ABS a najdeš několik firem které se tím zabývají, dá se to poslat i poštou a pokud bude dobrá bude tě to stát jen poštovné. Ono z toho vraku to nemusí vůbec fungovat, napřed bych zkusil tohle. Podle jejich info by tě to stálo zhruba 4- 6t.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 13. 11. 2016 at 20:01, Mirko napsal:

Čau ma jednotka ma cislo 96 328 355 80 RG a pak sem tam nasel cislo 0265 202 418 ono je nejhorsi za na starsi model 406 to neni problem sehnat ale na novejsi model uz to asi je problem sehnat ja mam kulate piny co je zasuvka  a zapojuji ji svisle jako ze spoda na horu a stare modely maji placate piny  Tak nevim jestli mas ten samy co ja schanim.Ale jinak Dík

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 13. 11. 2016 at 20:01, Mirko napsal:

Čauky . tak jsem tady psal problem z moji Abs jednotkou tak mi kamarad poradil at jedu na vrakoviste nekam k Chomutovu .Tak jsem vyrazil a docela sem čumel co tam maji No kdyz sem se zeptal na moji abs jednotku tak na to vsichni koukali ale pry takovou nemaji ze tu jeste nevideli Nastesti pak prisel jeden pan a rika mi ze ja mam abs jednotku ze 607 ze se delal muj model 406 a 607 ze ve skaldu by ji mohli mit .Tak nakonec ji nasli a ze ji vyzkousime ale pri zapojeni opet abs vrcelo .Tak mi rika ze tu maji dobreho automechanika ktery delal pegeotu a ze ma dobrou diagnostiku a chce 300 kc za zapojeni Tak rikam dobry at prijde to si myslim ze je dobra cena za diagnostiku No a kdyz napichnul tak mi rekl ze je to opravdu divny ze si mysli ze to dela Esp jednotka Ktera je pro pojena z Abs Tak nechal si prinest jeste jednu abs ale opet to same tak to nepichnul a pry Esp nekomunikuje tak jak by melo On mi rika abych se objednal k nim na hydrauliky zvedak ze by to udelali ale kdyz sem se zeptal na orjentacni cenu neodpovedeli ze pry je mozny ze je zasuvka zkorodovana .Dneska sem sundal spodni kryt motoru ale za boha se tam nemuzu dostat je pekne schovane Esp pod ABS ze tam nejde dostat ruku abych se aspon podival na ty zasuvky Tak mi asi nic jineho nezbyde nez se k nim objednat a pak se uvidi co se vlastne tam stalo .az budu mit po oprave tak napisu Čau.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...
V 13. 10. 2016 at 15:43, FrantaCV napsal:

Podobně se chovalo moje ABS, jen k vyvolání chybové hlášky stačila větší nerovnost na vozovce nebo třeba železniční přejezd. Dia hlásila levé zadní kolo. Chyba se během cca 1/2 roku opakovala stále častěji. Postupná výměna čidla, kroužku i kabelu od čidla problém nevyřešila. Skončilo to výměnou ŘJ ABS. Asi jsou chyby, které Dia neumí odhalit - tvrdohlavě ukazovala na snímač.

To co popisuješ by právě ukazovalo na ŘJ. Nestejnoměrné otáčení kol by tuto chybu vyvolat nemělo - tedy pokud nemáš také zabudované ASR což asi u 406 - 2002 nebude.

Mám též problém s ABS. V pondělí jsem přejel přes železniční přejezd a hláška ABS FAULT. Pomohlo vypnutí a opětovné nastartování motoru, ale do středy. Včera i dnes při lehkém sešlápnutí brzdového pedálu vibrace neboli pedál kope a hláška. Když se objeví hláška a kontrolka tak žádný vibrace do pedálu a při prudkém sešlapnutí zafunguje ABS, až na konci dvěma-třemi kopy do pedálu nebo vůbec. Po nastartování hláška i kontrolka, ale po chvíli kontrolka zmizne .. výjimka při jízdě to zůstane kontrolka do vypnutí motoru. Příští týden jdu na diagnostiku tak jsem zvědav co to ukáže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...