MilanF1 Odesláno 17. květen 2016 Odesláno 17. květen 2016 Partner s 1.9D se vyráběl až snad do roku 2005. Takového chtěl táta, ale k nesehnání (Partner/Berlingo po faceliftu a dvoje šoupačky). Tak se koupilo HDi. A jaksi to první, bez velkých ku*vítek. Proti benzinu nic nemám, však jsem si pořídil silnější autosféru, ale i ta nafta má taky něco do sebe. Na denní jezdění mám naftu a už má 380 tkm. Na turbo, vstřiky, čerpadlo nikdo nesáhl. Motor nebere olej. Takže taky bezúdržbové. Nicméně pokud bych si nyní měl vybírat nástupce ... nevybral bych si. Ty novější HDička mě moc neoslovují ohledně možných problémů. Snad až 1.6 HDi, nikoliv 16V, ale ty novější 8V. To jsme někde okolo roku 2010. mmartinkovic: Mluvit o zátahu dieselu ... no nevím, v nízkých otáčkách to cukne a jede, ale to je tak vše. U benzinu se podřadí a jede, ideálně pokud se nechá vytočit. GTIčko mi jezdí daleko líp než lehce čipnutý HDIčko. Takže už se těším, až GTIčko dám dohromady a zase se s ním projedu. Citovat
autocross Odesláno 18. květen 2016 Odesláno 18. květen 2016 Tak zrovna Pertnera 1.9D 2005 máme v práci a to nejede teda vůbec, právě kvůli emisím. I když je to pořád ten starej diesel, ale už s váhou vzduchu a myslím, že je tam i elektricky řízený čerpadlo. Prostě to není to samý jako když byl XUD 9 v nějakém starém autě, kde jel na poměry dieselu bez turba celkem dobře. V minulé práci jsem měl Partnera 1.6 16V a to byla taky velká bída, na to, že to má mít 80kW, ale to je problém asi všech PSA benzínů s elektrickou škrtící klapkou. Takže pokud někdo chce, aby to nějak rozumně jelo a tak nějak normálně žralo, tak stejně nezbývá nic jiného, než HDI. Citovat
mmartinkovic Odesláno 18. květen 2016 Odesláno 18. květen 2016 (upraveno) Milan, ja sa nehadam,čo je lepsie, Každý model auta a kazdy typ motoru má niečo do seba,či benzín,či diesel. Podľa toho na čo to potrebujes, Neviem si predstaviť,aby som jazdil s benzínom za 10l na 100,a pri relatívne dnešných cenách,to fakt ee, Za posledných 12 rokov som spravil skoro milión km na nafte, ale ..... Keby som jazdil,ako moja žena,za 7 rokov,25 000 km,nepoviem nič, Proste aj tak,motor vydrží,či ten,či ten,ale auto sa dovtedy rozpadne. Upraveno 18. květen 2016 uživatelem mmartinkovic Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.