Jump to content
Sign in to follow this  
Bouřlivák

kontolka airbagu

Recommended Posts

signalizuje to nefunkčnost, pravděpodobně špatný kontakt, když se to neprojevovalo od začátku. Teď budu muset se stejným problémem na diagnostiku, tak dám vědět. Minule jsem u 306 měl povytažený konektor z předepínačů pásů, tak tím bych asi začal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Souhlasím s předchozím příspěvkem - kontrolky se vyndavají při vystřeleném airbagu, nebyl bych si tak jistý, že auto nebylo bourané. Jinak mně se někdy stává, že se mi kontrolka rozbliká, když pohnu konektory pod sedadly (např. při vysávání). Řeším to zastrčením konektoru a neblikám... :) J.B.

Share this post


Link to post
Share on other sites

podle té žárovky je jasné, že se jedná o podvod při prodeji a neprodleně bych to řešil s původním majitelem. Protože se může jednat o mnohatisícovou investici do airbagů, předepínačů pásů, pyropatron a řídících jednotek. A hlavně v případě další nehody a nefunkčnosti airbagů mohou v při zranění nastat docela slušné právní problémy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pokud mu jenom blika, tak to nebude snad streleny, ne? spis jenom nejaka zavada.... Pokud strelenej byl, tak stejne s puvodnim majitelem nic nenahada :(

Ale pomoc je jednoducha... povolis 2 sroubky na volandu a hned to poznas, jak sundas ten kryt. Polaci delaji docela slusne imitace - je to tvrde, takze to hned nepoznas :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

mrkni pod sedačku zrcátkem, ale musíš si i posvítit a hned to uvidíš, jestli máš i boční airbagy, tak je tam toho samozřejmě víc. Já jsem u 206 zatím zjistil, že to začne blikat, až při jízdě, tak jsem zkusil zapínat zapalování do druhé polohy a různě kroutit volantem a mám dojem, že jsem to našel. V určité poloze to nezačne blikat. Tak to přes víkend snad opravím.

Share this post


Link to post
Share on other sites

no především to, že tam nebyla žárovka vypovídá o tom, že s airbagama něco někdo dělal. A co asi? Proč mu tam ta kontrolka vadila? Je to profláknutý trik, ono zpracovat řídící jednotku airbagu, aby neblikala (nesvítila), je těžší než vyndat žárovku. Samozřejmě, že nemusí být vystřelené všechny, třeba byl bouchlej jenom boční, sedadlo zašitý... Variant je víc...kolik airbagů, tolik možností.

BTW: mám sedadlo spolujezdce včetně airbagu, řídící jednotky, pyropatron, předpínače.... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×