Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Recommended Posts

Odesláno

Tak spojka se rozhodla že odejde do věčných lovišť. Když jsem jel do práce tak jsem zkoušel jestli klouže a bohužel klouže. Teď otázka: podle VIN by tam měla být převodovka BE3 L. Dá se podle toho zjistit průměr spojky? Když jsem hledal na netu sady, tak tam jsou dva průměry 215 + 220. Tak nevím kterou koupit. Díky  :)

Odesláno

Tak spojka se rozhodla že odejde do věčných lovišť. Když jsem jel do práce tak jsem zkoušel jestli klouže a bohužel klouže. Teď otázka: podle VIN by tam měla být převodovka BE3 L. Dá se podle toho zjistit průměr spojky? Když jsem hledal na netu sady, tak tam jsou dva průměry 215 + 220. Tak nevím kterou koupit. Díky  :)

Odesláno

Tak spojka vyměněná. Až někdy, někdo bude chtít měnit spojku na dvoře, s pomocí dvou heverů, v průměrné teplotě ovzduší cca 4°C, tak se mu to pokusím rozmluvit. Šlo to, ale byl to porod. U té mojí 1.9 td jsem nemusel ani vyndávat nápravnici. S pomocí mojí šikovné drahé polovičky, šla převodovka krásně ven a po výměně spojky zpět. Bohužel mi po manipulaci se skříňkou co je na ní čidlo tachometru, začal unikat olej. Neví někdo, jakej těsnící kroužek tam má být? Děkuji za odpověď ;)

Odesláno

Zdravím měl bych také jeden (podobný) dotaz ke spojce, stejně tak na 1.9TD mám podobný problém jako měl Tomas. Už když sem auto kupoval tak při rozjezdu auto doslova poskakovalo a chvělo se. Bylo mi tvrzeno že jde o špatný silentblok motoru. Když sem vyměnil čepy a silentbloky na ramenech bylo po problému asi tak na 500 Km, po 2000Km už to dělalo úplně stejně. Postupně jsem vyměnil všechny silentbloky na motoru a změná žádná (respektive malá změna a po čase se to zase zhoršilo). Nakonec sem skončil u toho že je to spojka (předchozí majitel měnil taktéž sám). Ale nedávno jsem četl někde na fóru že by to mohly být také polosy. Mimoto jsem si všimnul že mi v posledních dnech při nesešlápnuté spojce začal chrastit přítlačák (setrvák ?), při sešlápnutí chrastit přestane (měly jsem to kdysi na BMW e28 524TD, dali tam prý tenkrát setrvák z jiného typu, ale už je to dlouho, a kluk co to dělal byl ve finále pěknej sedmilhář). Nemáte někdo radu? nebo podobnou zkušenost? v podstatě se s tim dá rozjet pouze velmi pomalu bez plynuaby se spojka chytla, a nebo rozjezd "zvostra" aby trochu klouzla jinak je to tragédie třese se celý auto... Nějak sem to už jednu dobu přestal řešit,ale asi se to zhoršuje a fakt blbě se stim jezdí... Děkuju za každou radu

Odesláno (upraveno)

to co ti chrasti bude najskor spojkove lozisko, ked spojka skube treba ju vymenit a tiez skontrolovat plochu zotrvacnika ci nieje vypadana

Upraveno uživatelem krtek 2
Odesláno (upraveno)

a kedy bola menena? a co za znacka spojky? zalezi jaku spojku tam dali pokial nejaku noname lacnu tak to moze byt pricina uz som videl take pripady ze po vymene to rvalo celym autom pri rozbiehani daj to nejakemu mechanikovi nech sa zvezie a bude hned vediet ci je to spojka  alebo nie tazko sa radi pokial sa clovek v tom nezvezie

Upraveno uživatelem krtek 2
Odesláno (upraveno)

To nevím, měnil jí údajně předchozí majitel (sám) byl to pěknej k****t (kolega z práce - hory doly nasliboval a pak nic). Jestli jí ve finále vůbec dělal :/

 

-ještě se zeptám co znamená "vypadaná plocha setrvačníku"? Dá se případně opravit? a ještě se zeptám, protože spojku jsem ještě nedělal, když koupím spojkou sadu tak je to i s přítlačákem?

Upraveno uživatelem jaxvine
Odesláno (upraveno)

spojku kupis ako set -lamela pritlacak a spojkove lozisko ,vypadana plocha je plocha po ktorej sa otiera lamela spojky ak ta plocha nebude hladka ale budu tam vypadane kusky kovu  (neopravitelne aspon nie v domacich podmienkach)

 

a k tomu chrasteniu pises ze ked zmacknes spojku prestane  chrastit to by skor nasvedcovalo ze chrasti lozisko na hriadeli prevodovky(zmacknes spojku prevodovka sa prestane tocit) keby to je spojkove lozisko to by po stlaceni spojky chrastenie este zosilnelo  to opravujem

Upraveno uživatelem krtek 2
Odesláno

Co se týče chrastění, to mě tolik netrápí (a hlavne jsem si toho všiml předevčírem) horší je to jak to skáče... Jde mi taky o to jestli by to nemohlo být něčím jiným... 

 

Ložisko na hřídeli převodovky se dá normálně zakoupit ne a nalisovat ne? 

Odesláno

prevodovka je pomerne zlozita vec a len tak ju rozobrat a poskladat neni sranda na to treba cloveka co s tym robi a tych vela neni   ,k spojke zajdi este niekam do dvoch troch servisov nech sa v tom prevezu a vyjadria sa ja si myslim ze to bude spojkou ked to robi od kupy auta 

Odesláno

jo vidíš ty myslíš ložisko vevnitř v převodovce, tak do toho bych se nepustil , pokud bych nevěděl přesně jak na to (postup, přípravky), jinak sem magor a sem schopnej se pustit do čehokoliv (úspěšně sem doma zrepasoval turbo, a teď se po kouskách trápim s čerpadlem :D)... Ok projede tu s nějakým servisákem (servisákama) a uvidim... Každopádně děkuju ti za radu ;)

Odesláno

Ještě se vrátim k tý spojce, pomalu přemýšlím o výměně, komplet sada, ale nejlépe i setrvák (počítám že to bude darda), ALE nemůžu nikde na netu najít nový setrvák na 1.9TD. Všude jen 2.0 nebo 2,2 HDI. Jak je to možný? případně kdybych kupoval jetý setrvák jak poznám že funguje jak má? Děkuji

Odesláno

Já vím že ne. ale jak sem psal cuká mi spojka (auto poskakuje a třese se při rozjezdu - nedá se s tim normálně rozjet), pokud by byl ocuchaný jak píšeš, musim ho někde sehnat. A pokud je to jedno hmota, tak by i u staršího neměl bejt žádnej jinej problén než že bude ocuchanej ne?

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...