Guest mikhayl Odesláno 26. červenec 2012 Odesláno 26. červenec 2012 Zdravím páni, možno trocha mimo zvyčajných diskusných tém, ale mám predsa jednu otázku, na ktorú mi po viacerých telefonátoch na stanice STK a EK nevedeli jednoznačne odpovedať. Pokiaľ mám auto s LPG, ktorého nádrži už uplynula doba životnosti 10 rokov...je potrebné túto nádrž vymeniť, aby auto prešlo STK a EK ? Nikde mi to nepovedali so 100%-ou istotou (\"ja vám to neviem presne povedať\" bola najčastejšia odpoveď) - ale na to aby auto prešlo EK a STK potrebujú len aby LPG bolo zapísané v TP a doklad o montáži LPG. Takže je im v podstate jedno v akom stave to LPG je? Vedel by mi to niekto presne vysvetliť? ďakujem Citovat
Charlie 1 Odesláno 26. červenec 2012 Odesláno 26. červenec 2012 nádrž se musí vyměnit,ale nikdy mi při STK nekontrolovali platnost nádrže...asi tak.... Citovat
Ferry Odesláno 26. červenec 2012 Odesláno 26. červenec 2012 tady mas vyjadreni vaseho ministerstva http://www.telecom.gov.sk/index/index.php?ids=97180 Citovat
parlament Odesláno 26. červenec 2012 Odesláno 26. červenec 2012 Nádrž sa po 10 rokoch musí vymeniť,alebo s ňou môžeš ísť na tlakovú skúšku a ak prejde životnosť sa predĺži.Náklady na tlakovú skúšku sú ale vysoké+najbližšie ju robia tuším v Čechách.A ak nemáš napr.systém VIALLE(dráhá nádrž s čerpadlom) určite by som to riešil výmenou za novú.Technik na STK sa na nádrž nepozerá,ale keďže im musíš priniesť protokol o monáži LPG zariadenia na ktorom zbadajú 10 rokov starý dátum..čo myslíš?Ak by chceli pozrieť na štítok,máš o zbytočný problém navyše. Citovat
Charlie 1 Odesláno 26. červenec 2012 Odesláno 26. červenec 2012 10let a šmitec u nádrží Vialle jde možná prodloužit o 5 let na 15let,nikdo po mě nikdy něchtěl přílohu k Tp o přestavbě LPG a to jezdím s autama na LPG od roku 1998 a na nějaký technický už jsem byl..... Citovat
parlament Odesláno 26. červenec 2012 Odesláno 26. červenec 2012 Na Slovensku bez protokolu o montáži STK neurobia. Citovat
Charlie 1 Odesláno 26. červenec 2012 Odesláno 26. červenec 2012 proč tam chtěl protokol,když je to zapsaný v TP,tak kdo to tam na magistrátu dopisoval tak to ověřil ne... Citovat
Dave_GTI Odesláno 27. červenec 2012 Odesláno 27. červenec 2012 V. CR ti bez platne bomby STK neudelaji. Nevim jak u Vas. Citovat
bezdo Odesláno 27. červenec 2012 Odesláno 27. červenec 2012 mne na prvej a zatial jedinej STK po inštalacii LPG kontroloval asi aj čislo nadrže a pozeral aj protokol. Ked bolo auto zdvyhnute, tak to prešiel všetko. STK Slovdekra Bojnice. Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.