Jump to content

Vibrace celého auta bezradnost


caffeone
 Share

Recommended Posts

Ahoj chlapi,

mám problém s mojí 307 je to třídveřák rok 2001 1,6 16V najeto 139 t. v autě klepal čep, tak jsem vyměnil vše co se dalo, čepy, silentbloky, tyčky uložení stabilizátoru, od té doby se začaly objevovat vibrace celého vozu od 70 do 90 km/h nejsou závislé na akceleraci nebo zařazení prostě se projevují při této rychlosti i bez motoru udělal jsem geometrii, vyměnil obě poloosy, silentblok motoru(reakce) brzdy kola, pneu(jsou nové, trochu hází, ale toto se projevilo už na starých), už mě docházejí nápady, poslední dobou se oběcuje plechový zvuk po zahrátí motoru při rozjezdech a řazení, plechy okolo výfuku asi netlučou spíše si myslím jestli to není spojka, může to mís souvislost s vibracemi, máte někdo zkušenost. s tímto problémem?

Ještě doplním, tlumiče mají najeto cca 40000, spojka asi 50000 a převody po výměně ložisek cca 40000

ještě chystám výměnu zadního uložení tlumičů a předních kolových ložisek

děkuji za rady

[upravil dne 22/6/12 19:52 od Ferry]

Link to comment
Share on other sites

Jak říká Vapno, začít vyvážením kol - poznámku že hází nějak nechápu? A ještě jako první si auto zvednout na hever a zkusit zahýbat ručně koly, jak vodorovně, tak svisle. Mělo by to mít minimální vůli, nějaký milimetr a něco. Měnil jsi i čepy řízení u kol? Zkusil bych si nechat při převážení kol znovu změřit geometrii, ale v jiné firmě.

Také mi to házelo mezi 50-90, ale to jsem měl sjeté gumy na total, upadlo závažíčko a dlouho jsem nebyl na geometrii. Hned po výměně pneu, vyvážení a geometrii vše opět v pořádku.

Link to comment
Share on other sites

taky jsem měl problém s třesením ve volantu 90 výše, při 130 dost nepříjemné. vyvážení zabralo... jen nedávno jsem nechal měnit nějaké části a prý u toho museli udělat geom. výsledek opět třesení ve volantu :-) takže nová geo a doufám, že bude vše ok

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...