Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

stale bezia sahary.


dodino

Recommended Posts

ahoj,

po naplneni manualnej klimy sa mi stala ta vec ze,ak zapnem klucik do druhej polohy,rozbehnu sa ventilatory.a to tak ze ked dozhavia zhavice pustia sa obe na prvu rychlost a hned lavy zastavy a pravy zopne na druhu rychlost.a nevypne sa ani ked sa auto zohreje.kontroloval som poistky,konektory cidiel,relatka,zajtra sa pozriem na bitron.kde by mohla byt chyba?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

relatko za okladacou skrinkou na mieste spolujazdca?to som nepozeral.na co sluzi to relatko?snimac teploty by mal byt dobry.zda sa mi ze to ma nieco spolocne s naplnenim klimy.mozno tlakovy spinac na chladici klimy,lebo ked ho odpojim tak ventilatory zastanu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...pozriem na bitron.kde by mohla byt chyba?

Aky mas presne motor? DW8, alebo DW8B? Mozno tamtotiz BITRON ani nemas.

Niekde som tu popisoval princip chladenia na 306-ke. Alk si to necital, skus. Mozno ti to pomoze.

Ked sa ti rozbehnu sahary tak kompresor klimy tlaci,alebo nie?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aj to relatko co je zaodkladaciou skrinkou si pozeral a potom uz jedine snimac teploty ten zvykne blbnut :papa

Toto rele znemoznuje zapnut klimu, ak je vymennik tepla v kabine chladnejsi ako myslim +5 stupnov. Tam by som pri tejto zavade chybu nehladal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bitron tam mam.je v poriadku,ziadna korozia.ak dam dole konektor z cidla ktore je na termostate,modre viaczilove,tak sa rozbehnu ventilatory.z toho usudzujem ze bitron je v poriadku.teraz jazdim tak,ze ten hnedy konektor ktory je na obrazku v predchadzajucom prispevku,je odpojeny.ale nejde klima.ak ho pripojim,tak klima ide ale aj pravy ventilator na druhu rychlost v kuse.v sobotu navstivim elektrikara aby mi premeral vsetky cidla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No podla toho co pises to vyzera, na stav ako je to pri zapnutej klime. Elmag. spojka na kompresore pritiahnuta, kompresor tlaci, sahary sa tocia...

Nemas nahodou pokazene tlacitko (stale zopnute kontakty) na zapinanie klimy? Ta mala zelena LEDka ti nesvieti?

PS:Info o motore najdes napriklad v technicaku pod polozkou 13..

ale zjavne mas DW8.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tie zlepene kontakty je dost mala pravdepodobnst, no jeden nikdy nevie... Pravdepodobnejsi je nejaky skrat (alebo zash predchadzajucim majitelom). Skus pre istotu nan pozriet.Vies ako sa k nemu dostat?

Ja som mal opacny problem - studak na plosaku toho elektronickeho rele (ELEDASA), takze klima mi niekdy sla, niekdey nie.

Ak rele cvaka, tak vypinac klimy by mal byt OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

....je mozne ze je pokazene?...

Ked rele cvaka pri zapinani-vypinani klimy a aj napriek tomu klima bezi stale, tak by mohlo byt OK, snad len ak ma rele zlepene kontakty, ale to by asi nebolo pocut to cvakanie,alebo by to cvakanie bolo aspon o poznanie tichsie... Mozno skor nejaky skrat, ktory by priviedol +12V na solenoud kompresora klimy bez ohladu na to, ci mas klimu zapnutu alebo nie. Na rele idu aj dost hrube vodice, takze tam tecie aj vacsi priud, cize mhlo sa tam cosi vyhriat....

Nuz, skus ho vybrat, rozobrat a uvidis, pripadne urob foto. Skontroluj aj paticu rele a vodice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

....aj relatko cvaka.ibaze by relatko ostalo zlepene.

Len pre istotu, ci sa bavime o tom istom rele.. myslis rele (ELEDASA), ktore je v kabine na strane spolujazdca za odkladacou skrinkou?

Vyzera takto:

toto relatko aj mne blblo ja som ho otvoril a precistil a od vtedy je pokoj ked som stocil kluc do prvej polohy tak vydavalo divne zvuky a nesli mi vobec ventilatori :myslim:myslim:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...