crazybiker Odesláno 8. duben 2012 Odesláno 8. duben 2012 Po skoro roku a pol som si moc zvykol na volvo tak som sa rozhodol prejst na iny voz, dlho bol moj sen 607,ale bohuzial nieco dobre za dobre peniazky na sr sa moc neda zohnat,tak som presiel aj na b plan resp. audi a6 avat 132kW,alebo BMW 525 TDS touring 120kW. 607-mu by som bral 2.2 HDi.Vsetky vozy s automatom.Ma niekto dlhsie skusenosti s tymi autami? Nejaka rada ohladom spolahlivosti,spotreby a pod? Pozitiva a negativa? Citovat
h4wk3y Odesláno 8. duben 2012 Odesláno 8. duben 2012 jen u tech BMW 325tds je pry hodne problemu s hlavou(krouti se) a t yprevodovky prej taky spatny... I kdyz asi se to bude odvijet od rocnikui, ktery neuvadis... A mam to jen z doslechu, nejsem zadny odbornik... Citovat
Guest Lubk0 Odesláno 8. duben 2012 Odesláno 8. duben 2012 525 TDS, konkretne 105 KW je obrovsky drziak ... Jedina jeho bezna zavada, je prasknuta halava ... Naproti tomu cerpadlo, turbo, vstreky, to su veci, ktore na tom motore vydrzia milion KM Pokial sa k nemu budes normalne spravat, aj hlava ty vydrzi ... Nehovoriac o tom, ze ked ju vymenis, mas pravdepdoobne na velku porciu KM po problemoch ... Ty vsak uz ale asi myslis 525 D ... TDS ka sa robili len 105 KW, tamto uz je D, ktore \"vraj\" vychadza konstrukcne s 3.0 D ... Osobne, ked nie TDS, by som bral 530 D ... Velmi, velmi vydareny motor, velmi slusny vykon, a tah, a hlavne super spolahlivost. Avsak, zase, treba najst \"dobry\" kus, co bude pri takto \"starych\" BMW troska problem. Spotreba u 3.0 D je hlavne pri dlhsich trasach velmi dobra, v pohode sa hybes medzi 6-6,5 litra, aj na dialniciach atd ... V meste, pri kratkych trasach, si to cucne trocha viac ako 2.2 HDI. 2.5 TDI by som sa vyhol, aj ked ta 132 KW verzia je uz o hodne vydarenejsia, ako 110 alebo 114 KW, aj tak to nie je \"bohvieaky\" motor, pomerne dost poruchovy, a velmi nakladny servis ... Na BMW ty v pripade potreby viem odporucit aj v TT velmi kvalitny servis Chlapci robia len BMW, a rozumeju sa viac ako brutalne, su velmi vyhladavany ... Citovat
Tom_206 Odesláno 8. duben 2012 Odesláno 8. duben 2012 Audi, fuj. Poslední dobou stojí u mýho servisáka čím dál víc A6 v 2,5 TDI - nejsilnější verze a většinou jsou to propálený písty nebo vstřiky v tahu. Za mě bych ještě pošetřil a šel do 607 2.2 HDI a nebo i to BMW ale ty díly jsou celkem ranec a ty poruchový..záleží na roku výroby Citovat
Guest Lubk0 Odesláno 8. duben 2012 Odesláno 8. duben 2012 Tak zeby 607 cky zrovna neboli poruchove Par členov by tu o tom vedelo rozpravat Diely su vec nazoru, aj na BMW zozenies lacne Citovat
Tom_206 Odesláno 8. duben 2012 Odesláno 8. duben 2012 Když jsou slevy, tak ty díly jsou o něčem jiným Netvrdím, že 607 jsou něják extra spolehlivé Jsou taky poruchový . už jsem viděl pár prasklých hlav u 2.2 HDI a podobných defektů jako vstřiky nebo špatný turbo apod. Ale který starý auto je neporuchový ? Z těch 3 mi přijde snad nejlepší ta 607 ale to je věc názoru a priorit Citovat
Guest Lubk0 Odesláno 8. duben 2012 Odesláno 8. duben 2012 Tak za mna je BMW trocha inde Motormi, vybavou, jazdymi vlastnostami ... Na druhu stranu, skorej zozenies \"dobru\" 607 cku, po normalnom majitelovi, ako staru 5 tku, ktoru si kupuju chlapci na vyblaznenie ... Citovat
Tom_206 Odesláno 8. duben 2012 Odesláno 8. duben 2012 BMW bylo vždycky technologiemi dost vpředu a jsou to bezesporu kvalitní auta...ale jak se tam něco začne s*át, tak to stojí za to. Právě je nejhorší, že si to kupujou mladý kluci na vyblbnutí a málokdy se poštěstí koupit pěkný kus, po seriózním majiteli, který s tím jezdil normálně... Za mě teda Audi ne, Peugeot a BMW klidně ale ideálně s co nejlepší historií Citovat
Guest Lubk0 Odesláno 8. duben 2012 Odesláno 8. duben 2012 Ked sa to zacne srat, je treba, aby sa na to pozrel odbornik, a nie tieto \"pseudoservisy\" Kamaradovo zacal blbnout automat na 530d cku, specialisti vsetci hovorili o repase prevdovky, vraj tomu nic ine nepomoze. V pustych ulanoch sa na to pozrel \"majster\", a bol problem len s nejakou riadiacou jednotkou automatu, urobil tam nieco zo softom, nieco s konektorom, a za 30 Eur bol automat ako novy To len za priklad ... Citovat
Guest Lubk0 Odesláno 8. duben 2012 Odesláno 8. duben 2012 A len dodam Na margo cien servisu ... zdroj Autokelly.sk Brzdovy kotuc predny FERODO - BMW = 88,43 Eur - Peugeot = 109,39 Eur Brzdovy kotuc zadny ATE - BMW = 61,43 Eur - Peugeot = 49,36 Eur Brzdove platnicky predne FERODO PREMIER - BMW = 62,61 Eur - Peugeot = 80,68 Eur Brzdove platnicky zadne FERODO SL - BMW = 37,43 Eur - Peugeot = 37,98 Eur Dvojhmota na spojku - BMW = 640,35 Eur - Peugeot = 727,86 Eur Tlmič starline predny - BMW 94,55 Eur - Peugeot = 81,95 Eur A tak by som mohol pokračovať. Ceny dielov su teda cca rovnake, niekde to ma BMW nižšie, niekde zase Peugeot ... Takže, na \"ceny\" servisu, by som asi tolko u tychto typov aut nehral S tým, že všeobecná \"poruchovosť\" 5 tky, je o niečo nižšia. Zase naopak, šanca nájsť pekný kúsok 607 je väčšia, ako u BMW ... Preto by som asi konkrétne v tomto rozhodovaní, nechal \"preferencie\" priamo na zadávatela témy. Nech si vyberie auto, ku ktorému má bližšie, prípadne nech hladá obe, a vyberie podla toho, u ktorého nájde \"super\" kúsok PS: Porovnaval som BMW 530D vs 607 2.2 HDI [Edited on 9/4/12 00:55 by Lubk0] Citovat
dzavel Odesláno 9. duben 2012 Odesláno 9. duben 2012 Vybíráš podle vzhledu? Ty auta jsou nesrovnatelné - předokolka - zadokolka - 4kolka, další věc je prostor a sehnatelnost aut . Já bych si nevybral žádné, ale pokud A6 2,5TDI tak se dívej po kodu motoru BDG nebo BAU (mají už lépe řešené vačky). Citovat
crazybiker Odesláno 9. duben 2012 Autor Odesláno 9. duben 2012 Takze,jo spravil som preklep. kukal som tds a pak novsie D, audi malo 110 kW nepodarok, co by som vobec nechcel, 132kW je uz o nieco lepsie.... auta som vyberal cca podla komfortu miesta a podla max. hmotnosti brzd. vozika.... Co bolo na okoli 607-micky som pozrel vsetky vyskusal vsetky, ale boh vi co to nebolo,preto som sa rozhodol riesit este tuto variantu, cca cenovo pre mna blizsie su este spominane auta, cca do roku 2003....607 sa mi zda byt trochulinko slaba, avsak a6 je uz o niecom inom, pak je to uz V6 a audi je audi... BMW ma az natolko nezaujalo,ale berem tiez ako variatnu... chalani diky za vyjadrenia... skusim tento tyzden pobehat nejake bmw a audi,aby som ich mohol blizsie prirovnat.... Citovat
v.mira Odesláno 9. duben 2012 Odesláno 9. duben 2012 A6 s 2,5tdi se vyhni.. mame to doma a stoji to za hovno a usporny to neni ani trochu.. (ty 3,0 uz jsou uplne o necem jinym) .. a ten automat v audi mi teda taky nic moc nerika.. Citovat
groovred Odesláno 9. duben 2012 Odesláno 9. duben 2012 Ja mam p607 2.2HDi automat , je pravda ze vykon nic moc ale predsa len ,neni to ziadny sportiak. Inac pohodlne auticko z perfektnou vybavou. Tiez som pred kupou rozmyslal nad 607 alebo audi A6 ale mam vela znamych ktory maju vseobecne z audinami problemy a nejak ma to odradilo... A hlavne ma odradilo ze nakolko audi si necha rada zaplatit este aj za to ze ma auto vobec volant tak vybava v porovnani s p607 u večšiny aut nic moc Citovat
Demo Odesláno 9. duben 2012 Odesláno 9. duben 2012 Z toho výběru jen BMW... O 607 se bavit nebudu - neznám, i když se mi libí... Audi - tyto 2.5 V6 TDI - už jen cena rozvodů cca 20 tkč je mimo mísu (a ojetou ji koupíš po někom jako je třeba hYena ) BMW - \"zatáčky se dají projet pomalu, rychle nebo s vozem BMW\" R6 diesly mají vychytaný , sice mi jízda se 105 kW TDS připadla jako jízda s benzínem, ale i byl to zážitek... Měl jsem možnost zkusit i M5 z roku 2000 s 6° manuálem, ale to je na jiné povídání. Citovat
crazybiker Odesláno 9. duben 2012 Autor Odesláno 9. duben 2012 Kamarat si kupil mensiu M3 2001, neni to zle auto, ale az tak ma to nenadchlo... som skorej na pohodlie... co tento voz nevie zabezpecit.... Citovat
John Odesláno 9. duben 2012 Odesláno 9. duben 2012 Osobně řada M od BMW u ní není priorita pohodlí ale úplně něco jinýho.... jinak 2.5TDI by mě domů nesmělo ani přes práh....pokud už něco z toho co se tu bere tak rozhodně 530D. Citovat
crazybiker Odesláno 9. duben 2012 Autor Odesláno 9. duben 2012 John-jasne, len nechapem proc M-kova rada a disel pod kapotou, a ten motor neni neco extra, dovolim si tvrdit ze moje micko by to auto dalo jak nic... moja priorita je pohodlie a bezpecnost!Nakolko najazdim dost km, tak nejak aj ta spotreba je dolezita.... Citovat
Guest Lubk0 Odesláno 9. duben 2012 Odesláno 9. duben 2012 Jednoznacne 530d Ten motor ide nadherne, ma silu, s tym autom hybe velmi slusne, pri zachovani velmi priaznivej spotreby (priaznivej vzhladom na objem a počet valcu, 5l na 100 s tym robit nebudes) Motori su to vychytane, a ked chces pohodlie, tak jednoznacne s automatem Ceni dielov su uplne v pohode ... Len teda, najst dobry kus, to dá prácu ... Citovat
John Odesláno 9. duben 2012 Odesláno 9. duben 2012 crazybiker : tak psal jsi M3 a tohle označení nemá žádnej dehet.... dehet může mít maximálně M-packet...a to je uplně něco jínýho jak plnokrevnej Mpower...a pokud to bylo 330D v m-packetu tak myslím,že by jsi s ním měl co dělat s míčkem... vím to moc dobře xlet jsem míčko měl a proti 330d jsem pakrát měl možnost se srovnat a pokud to bylo v automatu tak nic moc.. a nehledě nato pokud to ještě byla verze s čipem ať už 132kw nebo 150kw v základu tak se člověk fakt nechytal. Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.