Guest mikhayl Odesláno 18. prosinec 2011 Odesláno 18. prosinec 2011 Zdravím, všimol som si jednu vec. Pri zapnutých tlmených svetlách mi ľavé svieti o niečo ďalej. Ak stojím tesne pred budovou, tak vidieť, že to ľavé svieti asi o 20 cm vyššie. Ak chcem ich výšku nastaviť tým kolečkom, tak sa obe pekne synchrónne pohybujú, skrátka len to jedno je stále o niečo vyššie. Výmena žiaroviek za nové nepomohla. Kde môže byť problém? Nie je tam náhodou ešte nejaký mechanizmus na nastavenie výšky (možno manuálne niekde na svetle?) ? Mne osobne to nevadí, viditeľnosť je dobrá, ale minule som šiel s iným autom pred mojim peugeotom a to ľavé svetlo ma dosť oslňovalo, takže oproti idúci asi tiež nie sú nadšení... Citovat
koblih69 Odesláno 18. prosinec 2011 Odesláno 18. prosinec 2011 O 20 cm ??? Na světle máš takovej bílej čudlík na imbusák a tím to seřídíš. Napřed zkontroluj jesti máš správně usazenou žárovku. Předepsaný úhel sklonu bývá nahoře na lampě. [upravil dne 18/12/11 20:51 od koblih69] Citovat
Edison Odesláno 18. prosinec 2011 Odesláno 18. prosinec 2011 Každý kapku slušný rychlo/pneuservis mívá regloskop a měli by to umět seřídit. Amatérsky to jde samozřejmě taky, ale chce to vědět, co dělat. Citovat
Red Devil Odesláno 18. prosinec 2011 Odesláno 18. prosinec 2011 Cau. Neviem ako je to u stareho modelu, ja mam r.v. 2000 a myslim ze sa to nastavuje takym plastovym zavytovym kolieckom. Povolis poistnu skrutku(kluc c.10) a nastavis vysku otacanim toho koliecka, potom dotiahnes poistnu skrutku. Najdes to na lavej strane svetla pri chladici. Ak sa mylim, opravte ma! Citovat
koblih69 Odesláno 18. prosinec 2011 Odesláno 18. prosinec 2011 No tím se to nastavuje nahrubo pokud seš mimo rozdah toho bílýho šroubení... Jinak jak píše Edison světla seřídí skoro všude, na STK jsem byl několikrát a nikdy ani nechtěli zaplatit... Vtip je v tom, že to nemůžeš seřídit podle toho druhýho protože nevíš jeslti je dobře. Musel bys to hodit před stěnu, třeba 5m nebo 10m daleko, odměřit výšku zárovky a na stěně odměřit sklon ... Citovat
Edison Odesláno 18. prosinec 2011 Odesláno 18. prosinec 2011 Nebo to postavit podélně levou stranou co nejblíže ke stěněaspoň 10m dlouhé, např. v podzemních garážích OC. Sklon bývá u těchto aut stanoven na 1%, ale to se koukneš. Na plastu světla, nebo na horní části masky pod haupnou to bývá napsáno. Pak na vzdálenosti 5m bude rozdíl výšek 5cm. U této metody není třeba přesně znát výšku světelné osy světlometu. Pak to lze udělat ještě jednou náhradní metodou a to je změnou vzdálenosti od seřizovací stěny např. o oněch 5m. Změna výšky hranice světlo/stín by se při sklonu 1% měla změnit právě o oněch 5cm. Body si lze označit třeba lepící páskou na stěně, ale stačí i obyčejný metr. Já tady v Pze vím dokonce o jedněch takových garážích, kde jsou sloupy os debe právě oněch 5m, takže stačí postavit auto a obejít dva sloupy s metrem. :-) Seřídím levou stranu a pak podle ní i pravou. [upravil dne 18.12.2011 21:16 od Edison] Citovat
Barney Odesláno 18. prosinec 2011 Odesláno 18. prosinec 2011 pokud si koupil žárovku zn. autolamp? tak se nediv takový unás v praci rovnou vyhazujeme:) nebo jsou dost často špatně nasazené žárovky . Pokud obojí nic postavto před zed a seřid to podle druhýho imbusem. u mého old modelu to jde i ručné Citovat
Edison Odesláno 18. prosinec 2011 Odesláno 18. prosinec 2011 Jak psal Koblih: Podle druhého ne!! Nemáš tušení, jestli je správně... Několik, metod jsem tu popsal. Citovat
Qcko Odesláno 19. prosinec 2011 Odesláno 19. prosinec 2011 Skontrolovat spravne usadenie ziarovky (casto ludia nevedia ze ziarovka ma vyrez ktory patri na svoje miesto v svetle a potom to takto dopada). Ak je ziarovka spravne usadena, tak skocit na regloskop a nastavit, pracicka na 5 minut a je pokoj. Vzdy nastavovat tak, aby boli svetla v polohe \"0\" a prazdny kufor. Citovat
Guest mikhayl Odesláno 7. leden 2012 Odesláno 7. leden 2012 Nastavené tou bielou srandou na imbusák. Až sa hanbím, že som s tým tak dlho jazdil a pritom oprava bola úplne triviálna Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.