Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Recommended Posts

Odesláno

Zdravím,

jsem tu teprve od včerejška a už se mi tu líbí - spoustu rad a ochotných lidí se zde najde.

Trápí mě další věc: Jedu a něco v motoru chrastí - typuju ventily, protože před 10 000 km praskl rozvoďák a vše se potkalo. Dělaly se nové podložky pod ventily atd. Jak se tedy seřizuje vůle? Prosím logicky a přehledně bez automechanické hantýrky :)

Děkuji

PS: P 405 ( 1995 )

Odesláno

Nastavovanie podložkami je trochu zdĺhavá práca.

1, postupne treba listovou mierkou zmerať aktuálnu vôľu medzi vačkou a zdvihátkom

2, poznačiť si hodnotu a vypočítať rozdiel medzí nameranou hodnotou a správnou

3, dať dole vačku

4, vytiahnuť zdvihátka

5, zmerať hrúbku aktuálnej podložky, prirátať rozdiel z nameranej hodnoty - víde správna hrúbka

6, dať podložky správnej hrúbky a všetko zložiť

7, znova premerať správnosť nastavenia

Nepomýľ si sací a výfukový ventil.

Zrozumiteľné a postačujúce?

Odesláno

Na poradí nezáleží ide iba o to aby v okamžiku merania bolo zdvihátko voľné a teda výstupky vačky smerovali od zdvihátka. Malo by to byť tak že keď na 1 valci sú vačky opreté o obe zdvihátka tak na 4 budú voľné.

1 - 4

3 - 2

4 - 1

2 - 3

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...