Jer250 Odesláno 18. listopad 2011 Odesláno 18. listopad 2011 Zdravím, jsem tu teprve od včerejška a už se mi tu líbí - spoustu rad a ochotných lidí se zde najde. Trápí mě další věc: Jedu a něco v motoru chrastí - typuju ventily, protože před 10 000 km praskl rozvoďák a vše se potkalo. Dělaly se nové podložky pod ventily atd. Jak se tedy seřizuje vůle? Prosím logicky a přehledně bez automechanické hantýrky Děkuji PS: P 405 ( 1995 ) Citovat
Jer250 Odesláno 18. listopad 2011 Autor Odesláno 18. listopad 2011 Ještě dodám, že to nedělá pořád, většinou pod zátěží. Citovat
Sagic Odesláno 18. listopad 2011 Odesláno 18. listopad 2011 Aspoň napiš, co máš za motor, to je 1.9D, TD? Jinak jak píše Oddie, přesnými podložkami. Citovat
pastorek Odesláno 18. listopad 2011 Odesláno 18. listopad 2011 Nastavovanie podložkami je trochu zdĺhavá práca. 1, postupne treba listovou mierkou zmerať aktuálnu vôľu medzi vačkou a zdvihátkom 2, poznačiť si hodnotu a vypočítať rozdiel medzí nameranou hodnotou a správnou 3, dať dole vačku 4, vytiahnuť zdvihátka 5, zmerať hrúbku aktuálnej podložky, prirátať rozdiel z nameranej hodnoty - víde správna hrúbka 6, dať podložky správnej hrúbky a všetko zložiť 7, znova premerať správnosť nastavenia Nepomýľ si sací a výfukový ventil. Zrozumiteľné a postačujúce? Citovat
Jer250 Odesláno 18. listopad 2011 Autor Odesláno 18. listopad 2011 pastorek: ale jaká je správná vůle? Citovat
Jer250 Odesláno 18. listopad 2011 Autor Odesláno 18. listopad 2011 Dobrá a dělá se to v jakém pořadí? Nebo je to jedno? Citovat
pastorek Odesláno 18. listopad 2011 Odesláno 18. listopad 2011 Na poradí nezáleží ide iba o to aby v okamžiku merania bolo zdvihátko voľné a teda výstupky vačky smerovali od zdvihátka. Malo by to byť tak že keď na 1 valci sú vačky opreté o obe zdvihátka tak na 4 budú voľné. 1 - 4 3 - 2 4 - 1 2 - 3 Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.