Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

problemy s mou 407


PCborec

Recommended Posts

turbo už jede, problém byl v odpojene hadičce podtlaku u olejového filtru.

auto ale pořád škube, pokud jedu konstantni rychlostí kolem 1500 - 2000 otáček tak motor jakoby vynechává a auto cuká.

v záběru auto jede vpohodě.

vyměnil jsem palivový filtr, vstřiky podle dia v normě.. poslední věc co na autě zlobí je FAP, nevím zda tohle může dělat on.

jednou už to takto cukalo, pak se to ztratilo a ted to cuká znovu.

mužu jezdit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

turbo už jede, problém byl v odpojene hadičce podtlaku u olejového filtru.

auto ale pořád škube, pokud jedu konstantni rychlostí kolem 1500 - 2000 otáček tak motor jakoby vynechává a auto cuká.

v záběru auto jede vpohodě.

vyměnil jsem palivový filtr, vstřiky podle dia v normě.. poslední věc co na autě zlobí je FAP, nevím zda tohle může dělat on.

jednou už to takto cukalo, pak se to ztratilo a ted to cuká znovu.

mužu jezdit?

Nazdar ja mam tiez taky isty problem. autom trha pri konstatnej rychlosti ale ked pridam vsetko ok. niekedy ked stlacim pedal tak autom trhe ako keby reagoval plyn az po chvilke. mne to robi iba pri regeneracii fapu. akonahle skonci regeneracia fapu auto ide v pohode, ziadne trhanie. bol som s tym aj v servise ale povedali ze fap je ok, regeneracia prebieha cca kazdych 700 kn, niekedy aj viac. ziadna chyba na dia. tak fakt neviem co s tym.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

včera jsem zaslepil klapku od vzduchove hadice k fapu protože tam litala a byla pokažena a auto trhalo dal, jakoby motor vynechaval..

vyjel jsem dnes na dalnici a po přidani plynu mi auto skočilo do nouzaku, napsalo mi to spoustu chyb s fapem, že hrozi ucpani filtru atd atd.

zastavil jsem na benzince, ale nešlo mi zaslepeni odstranit, tak jsem vyškubl hadici na ovladani te klapky k fapu a vida, auto přestalo škubat...

podle otačku semtam otačky malinko kolisaji, ale auto neškube a jede super.

pouze mi ted sviti kontrolka motoru, asi v paměti zustala chyba a nouzak.

takže jsem konečně pojizdny :) zbytek už myslím doladí straki007 s chipem a fap off.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

andy 3823: myslel jsem že automat ma max. 440 Nm, ted jsem koukal do nějake specifikace 4hp20 a je to opravdu 330 Nm.

nebude automatu větši krouťak vadit?

motor má 320 Nm v základu. jak se bude chovat s větším kroutícím momentem?

[upravil dne 22.9.11 06:50 PM od PCborec]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jooo, i těch 440Nm automatu u 2.7 je málo. Ten motor má navíc. Mám ten dojem, že je ten motor schválně kvůli tomu přiškrcený. 3.0 HDI má taky kolem těch 440Nm ,ale větší výkon.

Automat bych němenil, pokud funguje. potrápíš se s 6kvaltem a pak zjistíš, že je na odpis, ještě kdovíco kolem toho, aby to spolu komunikovalo. Větší výkon a toč. moment by snést mohl, ale otázka jak dlouho to dá ten měnič..., nějaká rezerva tam snad je. Ale to by mohl vědět Straki.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Straki po kterém to chci chipnout mi psal že pokud se to dělá s rozumem tak to jde i u automatu a je to vpohodě...

zkoušel jsem volat asi do 3 firem co dělají opravy automatu. v prvni mi řekl chlap že pokud to je chipnute rozumě a ne na maximalni vykon motoru a budu s tim rozumě jezdit, tak to je vpohodě. v druhe firmě mi řekli že to neodporučuji, že se chipem vyrazně zkrati životnost automatu a že u peugeotu ty automaty brzo odchazi i bez chipu. v třeti firmě mi řekli že už měli hodně chipnutych aut s automatem a žadny problem, že by se toho nebal, že do toho klidně mam jit.

navic jsem zjištoval vyměnu oelej u toho 4st automatu co mam, 4hp20. mam najeto asi 135 000km. pochybuju že v tom někdy někdo měnil olej.

ted s automatem nemam žadne problemy, řadi krasně. v jedne firmě mi řekli pokud se tam dlouho neměni olej a najednou se vyměni, že vypouštěnim oleje mužou kovove piliny zanest nějake kanalky a mužou mi začit problemy. pokud automat funguje dobře tak by snad vyměna měla byt v pořadku.

k intervalu mi v jednom servisu řekli 60 000 v jednom dokonce 100 000km.

zjistil jsem že krom vypustneho šroubu by měl byt šroub pro měřeni oleje, kterym při nastartovanem motoru by měl olej vytikat, pokud je tam oleje dostatek.

v jednom servisu mi řekli že použivaji polosytetiku, v druhem mi řekli že jedině syntetiku, že při polosyntetice se to muže dostat do nějakeho ložiska a muže to začit dělat problemy.. a v třetim mi řekli že jedině podle vin kodu original olej z peugeotu. a na vyměnu a proplach tak 12 - 13 litru oleje.

filtr se v této převodovce vyměnit nedá.

takže ted váhám: vyměnit olej? u koho? jaky tam dat? chipnout to? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Olej. Asi měnit. Tohle dilema řeším taky, ale asi do toho půjdu. To jako si tam ty servisy lejou olej jaký je napadne? To není motor, aby se mohli rozhodovat, co tam nalejou. Jedině to co předepisuje výrobce a na výběr moc není. Někde jsou tu celé romány. Statická výměna by měla být v pohodě.

Těch 12litrů, to je asi ten způsob, kdy se to dělá za chodu motoru?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co myslíš statickou vyměnou? podle mě se olej vypusti, vyteče jen třetina nebo nějaka čast, zbytek zustane v měniči a pod.. a dolije se novy olej. nastartuje se a změří se hladina oleje

podle znečištěni se tento proces opakuje vicekrat, popř. se napusti proplachovy olej, něco se na něho ujede aby se smichal a zase vypusti a napusti novy. proto takove množstvi.

tak jsem to pochopil. v jednom servisu mi řekli že se vypusti a doliva asi 4 litry. kde najdu předepsane oleje pro tuto převodovku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

DanculD: dík za odkaz.

http://www.peugeot605.eu/letoltes/vivid/AUTOBOX_ZF4_HP20_training.pdf tady jsem našel manual k 4hp20 použité v citroenu, píšou tam že v převodovce je měrka na kontrolu oleje. na webu http://www.c5club.cz/clanky/uzivatelske-navody/automaticke-prevodovky-v-c5 pišou o kontrolnim šroubu.. neví někdo jak je to s kontrolou 4hp20 u p407?

olej ESSO LT 71141 (v Citroënu označený jako ND 973622) sedí i podle manualu, muže mi někdo ověřit tento olej podle serviceboxu?

vin VF36DRHRE21056731 popř. cenu za 1 litr v peugeotu? ten ESSO jsem našel za 218,- litr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na tychto automatoch sa da vymenit komplet olej aj s filtrom iba za cenu zmontovania prevodovky a rozobrania. Stoji to cca 350-400eur.

V Martine je chalan, co vie prevodovky velmi dobre a ma moju doveru, u neho si chcem tam vymenit olej, vymenit to cca za 80eur. Pojdem k nemu 300km z BA radsej.

Zabudol som sa ho ale opytat, ci su nejake aditiva, ako sa davaju do automatov v BMW koli dlhsiej zivotnosti, ze stoja okolo 150e.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...