Jump to content

406 2.0 HDI - řemenice servočerpadla


Recommended Posts

Zdravím,

začalo mi protékat servočerpadlo kolem hřídele a mám možnost sehnat jiné, také z HDI 2.0, ale s řemenicí 114mm. Je možné na něj nasadit původní 125mm řemenici a použít ho?

původní: ZF 9640830580

\"nové\": ZF 9624660480

Link to post
Share on other sites

A nebylo by jednodušší,pokud ti tam to nové čerpadlo padne pouze dopnout drážkový řemen nebo koupit kratší?

Mě pro změnu začalo škrundat a pískat jako,když je vysypané ložisko.Chtěl jsem ho rozdělat od řemenice,jenže ta je za tepla nalisovaná na hřídel a to,co se \"tváří\" jako imbus je ve skutečnosti roztemovaná hřídel.Takže řemenice nejde dolů a v tvém případě ji prohodit.

Dostal jsem se do něho ze zadu,stačí vyšroubovat šrouby na víčku.Pod ním je na hřídeli \"o\" pojistka,tu vycvakneš a střeva pumpy vyndáš ven.Nic ti z toho nevyskáče,jen se dívej jak je to složené,aby jsi to pak poskládal stejně.Potom vytáhneš hřídel i s řemenicí.Třeba by u tebe šlo takto prohodit komplet hřídele,pokud mají stejný rozměr.

V mém případě jsem po rozdělání zjistil,že tam žádné ložisko není,pouze futýrko a mazací kanálek,který vede do jeho středu je ucpán nějakou sedlinou.Proto to pískání,když se čerpadlo točilo na sucho.Takže stačilo pročistit kanálek drátkem a po sezazení maká jak nové.

Pro jistotu jsem ještě vyměnil těsnící simering na hřídeli.To by pro tebe mohlo být také jednoduché a levné řešení,když ti teče.Ale opět musíš pumpu rozebrat,jinak ho ven nedostaneš. Rozměr ti neřeknu...jednoduše,když jsem to měl rozebrané,vzal jsem hřídel a čerpadlo do prodejny,maník si to oměřil a za pár kaček mi prodal nový.:super

Link to post
Share on other sites

Pouhá výměna řemene určitě nestačí, okraje těchto dvou řemenic mají vzdálenost od příruby odlišnou přibližně o 4mm, takže řemen by šel \"šejdrem\". Tenhle posun je dán tvarem řemenic, samotné čepadlo se zdá být stejné. Ale díky za radu s možnou výměnou simeringu, všude jsem se dočetl, že to přetěsnit nejde a musí se to celé vyměnit.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...