Jump to content
Nová verze fora, prosíme o trpělivost, ladíme ×

Centrál - odemče a hned zamče


Recommended Posts

mam dotaz zda jste se už setkali stím, že když klíčem otevřu řidičovy dveře tak centrál fuguje ok. když odemykám zamykám u spolujedce nebo dálkovým, auto se hned odemče/zamče.

asi nekde přetrhaný drát a nechce se mi rozebrat celý auto. typoval bych to ve spolujedcových dveřích, protože i okno spolujezdce se občas stahne, občas ne, takže to vypadá na seklý drát.

Link to post
Share on other sites

A nebo se v některých (předních) dveřích mechanicky zasekne zámek a nezamkne se a to hned odemkne celý auto. Zkus zamknout auto čudlem zevnitř. Ten, kterym to pujde a neodemkne se, je chybný, nebo je chybný zámek u něj.

Link to post
Share on other sites

Pokud je čudlik mrtvej, bez snahy pohybu, je problém v elektrice. V mém případě došlo k neuvěřitelné souhře - po opravě jednoznačně nalomeného kabelu jsem zjistil, že ani po přivedení 12V přímo na motor se nehýbe. Rozebral jsem zámek a opravil kartáčky a přeleštil komutátor, pak motor na přivedení 12V reagovla normálně, ale v autě stále ne, pak jsme zjistil, že je ještě velký přechodový odporv konektoru u zámku. Takže očistit, napružit a začalo to běhat. Nějaké 2 roky to šlape bez chyb.

Link to post
Share on other sites

Místo kde je drát přeražený se těžko hledá ( pokud není prodřený není to vidět ), samozřejmě to bývá mezi sloupkem a dveřmi. Já za kabel prostě pevně zatáhnu. Pokud je v pořádku drží, pokud ne začně se natahovat bužírka v přeraženém místě. V tom místě kabel nespojuj napoj ho ve sloupku před průchodkou a pak až ve dveřích. To spojené místo by bylo moc namáhané.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...