Ketka01 Odesláno 19. červenec 2011 Odesláno 19. červenec 2011 Ahoj všichni, mám problém - mám peugeota 106, r. v. 1992 obsah 1.1 v benzínu a opravdu jen ojediněle chcípne za jízdy - děje se to když vyšlápnu spojku a chci přeřadit na nižší rychlostní stupeň (většinou je to z 5 na 4, ale také i jindy a jak kdy no) někdy můžu vyšlapávat a nic a stači přibrzdit při vyšlápnuté spojce a chcípne jakmile spojku zase pustím tak auto setvačností škubne a jede dál - nebo kontrolky jen probliknou a jede se dál, někdy nemusím ani brzdit a chcípne to - stačí ta spojka Zkoušeli jsme vyměnit krokový motůrek, cívku, palivový filtr, čidlo ale ničím to není - je to opravdu záhada a nikdo si s tím neví rady. Díky za odpovědi Citovat
Cdman Odesláno 19. červenec 2011 Odesláno 19. červenec 2011 Taky se mi to stává u motoru 1,4i r.v. 99 Citovat
Ketka01 Odesláno 23. červenec 2011 Autor Odesláno 23. červenec 2011 A nepřišel si na to čím to je? Co si vše vyměnil? Citovat
Johny B Odesláno 23. červenec 2011 Odesláno 23. červenec 2011 Stávalo se mi to také u 1.4 - jel jsem na rychlost v otáčkách a stačilo i šlápnout na spojku a zařadit neutrál a otáčky místo aby spadly na těch cca 900, tak šli rovnou na nulu . Navíc se mi to ale dusilo, nechtělo rozjet, škubalo...vtipné na tom bylo, že stačilo nechat autíčko tak hodinu odpočnout, pak nastartovat a v klidu zase jelo bez problémů dál. Když jsem to dal do servisu, jezdili s tim hodinu a půl po městě napíchnutý na diagnostiku a jediné co vyměnili byla vzduchová váha s tvrzením, že si nejsou jisti, zda byl problém v tom...bohužel nevím, zda je to ten samý případ, ale začátky toho všeho byly podobné jak u vás Citovat
Peta-k Odesláno 25. červenec 2011 Odesláno 25. červenec 2011 mam ten samy obsah a rok...taky mi to delalo po vyrazeni rychlosti na neutral tak to zdechlo taky otacky kolisali nemohli se skoro ani udrzet....vymenil jsem krokac v nim je spinac volnobehu ale tim to nebylo...potom lamdu kdyz mi rekli kolik cca stoji na muj motor tak me malem kleplo cca 3000kc tak jsem koupil universalni je levnejsi ale musi se napojit svorky z ty stary lamdy aby sla zapojit.. otacky se uklidnili a prestalo to chcipat jen ojedinele chcipnula a potom jsem vymenil cidlo teploty ne chladici kapaliny ale to druhy co je na hlave pod rozdelovacem takovy duty otvor....a ejhle prestalo to chcipat.... Citovat
Ketka01 Odesláno 25. červenec 2011 Autor Odesláno 25. červenec 2011 Super díky za informace, vyzkoušíme vyměnit a uvidí se...někdy je to až nepříjemné - někdy to chcípne na křižovatce nebo když kontrolky třeba jen probliknou a jede auto dál tak si ale přidává plyn jak chce - musím zastavit a znovu nastartovat aby se to srovnalo, doufám, že už bude brzy pokoj Citovat
Peta-k Odesláno 26. červenec 2011 Odesláno 26. červenec 2011 a nebo me napada jestli nemuze bejt vadnej potenciometr ale tim si nejsem jistej .....to by aspon cukalo kdyby byl poskrabanej... Citovat
Ketka01 Odesláno 3. srpen 2011 Autor Odesláno 3. srpen 2011 Tak jsme vyměnili vše co jste psali - i tu lambda sondu. (sice motor už nekolísá), Ale dneska jedu celou cestu nic a když jsem vyšlápla spojku a začala brzdit z kopce abych zaparkovala tak mi to chcíplo a je to tu znovu. Zkusíme ještě skouknout ten potenciometr a ještě jsem slyšela že by to mohlo být startovacíma kabelama, ale myslím že by to zlobilo ve vlhkosti a to není podmínka. Citovat
Benžík Odesláno 3. srpen 2011 Odesláno 3. srpen 2011 Startovacíma kabelama? Asi myslíš kabely od svíček. To máš pravdu, dělalo by to spíš za vlhka, anebo pokud je nákej z nich uvnitř poškozenej, tak by to spíš cukalo a občas běželo na tři válce. Těma kabelama to spíš nebude. Citovat
Fr3sh Odesláno 3. srpen 2011 Odesláno 3. srpen 2011 ja ybch hledal problem nejak jinak...to auto nechcipne tim ze zmacknes spojku..to chcipne uz predtim, ale tim ze jedes tak to nechcpne, drzko to ta rychlost..jak vymacknes spojku tak to chcipne...dela to kdyz to auto stoji? dyl nasratovany atd atd. Citovat
Peta-k Odesláno 3. srpen 2011 Odesláno 3. srpen 2011 nebo nejaky cidlo co ridi krokac... ze krokac nenastvi volnobeh...nesepne volnobeh...nebo uz nevim.... Citovat
Peta-k Odesláno 3. srpen 2011 Odesláno 3. srpen 2011 a nebo prisponuj lanko plynu o jeden zoubek ...sice to bude mit vetsi otacky na volnobeh ale nemuselo by to chcipat.. Citovat
Ketka01 Odesláno 4. srpen 2011 Autor Odesláno 4. srpen 2011 auto většinou teď chcípá když vyšlápnu sopjku a začnu brzdit, nebo občas taky když jsem nastartovala se spojkou, pak ji pustila a auto se pomalu zakuckalo a chcíplo...dříve i hodně kolísal motor, ale to je te´d po výměně té lambda sondy v pořádku Citovat
Peta-k Odesláno 4. srpen 2011 Odesláno 4. srpen 2011 jak rikam prisponuj lanko jak mam ja a je to celkem relativne v poradku.. Citovat
Ketka01 Odesláno 8. srpen 2011 Autor Odesláno 8. srpen 2011 Tak dneska to nabralo pěkné otáčky, jedu si pěkně z práce 80tkou najednou auto začne cukat a přestože mám nohu na plynu ve stále stejné poloze tak rychlost klesá, přeřadím na 4 a stále klesá, na 3 pořád klesá na 2 a nakonec na 1 a nakonec jsem musela zastavit protože auto nejelo...byl cítit nějaký zápach jako když se něco pálí...ale vše je ok, nechala jsem tedy auto chvíli běžet na volnoběh a pak jela dál, chvíli to bylo ok ale jakmile jsem zase jela 80tkou tak se to opakovala až domů...je to divné je to jako kdybych neměla benzín a jela do zatáček či do kopce (přesně takhle slábne) ale mám přes půl nádrže takže palivem to být nemůže...už nevím Mám štěstí na auta s nevyřešitelnými problémy Citovat
Peta-k Odesláno 8. srpen 2011 Odesláno 8. srpen 2011 co spatny benzin treba?nebo uz vazne netusim.... nebo neco se vzduchem....nesaje tolik vzduchu co potrebuje.....ale asi kravina nevim... Citovat
Jeny Odesláno 8. srpen 2011 Odesláno 8. srpen 2011 zatím zkus vyndat a vypucovat svíčky a potom aspoň profouknout čidla na palivovým čerpadle. Vzduchovej filtr jste měnili? Citovat
106sťák Odesláno 8. srpen 2011 Odesláno 8. srpen 2011 palivák je měněnej?nevynechává třeba čerpadlo?očistit konektory nebo relé Citovat
Ketka01 Odesláno 9. srpen 2011 Autor Odesláno 9. srpen 2011 Měnili jsme všechny filtry a vše čistili, protože když jsem to auto kupovala za velmi směšnou částku (500,-) tak byla voda v oleji a olej ve vodě, takže se vše i pořádně čistilo ale ještě jednou zkusíme vyčistit co radíte a uvidí se díky moc za rady Citovat
Ketka01 Odesláno 9. srpen 2011 Autor Odesláno 9. srpen 2011 Motor jsme celej repasovali, už jsme v tom cca za 8000 tak by už mohl být pokoj ještě jednou to prolezem a očistíme... Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.