Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

el. zrcátka


Lukas.K

Recommended Posts

Zdravíčko,

hledal jsme ale nenašel jsem žádné ani podobné téma.

Mám P206 r.v. 2008 a mám pouze manuální zrcátka. Chtěl bych je předělat na elektrická. A tak se ptám, co vše potřebuji ?

Ovladač, kabeláž, el. zrcadla? Nebo je potřeba nějaká jednotka na ovládání jako to mají koncernové vozy ?

Chtěl bych ho postupně vybavit vším, co se do 206ky dávalo :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

ChouLu: Jsi si jistej? Mě právě někdo ríkal, že test se dělá přes dia v BSI. A má BSI nikde nemá test zrcátek, ani nějaké nastavení. Resp. o zrcátkách v ní není ani písmeno :)

ale někdo jiný mi zase tvrdil, že zrcátka přes BSI nejdou. Proto se ptám dál a dál. Nechci koupit zrcadla za 3k a pak zjistit, že mi jsou k prdu :(

Co jsem zjistil (sundáním plastu), že mám kabel uprostřed tunelu.

A ještě otázka, jak je to s výhřevem? Jak se ovládá?

[upravil dne 20/9/11 19:07 od Lukas.K]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na 106ce to bylo jednoduche :D natahnul jsem kably a bylo.

Zapojit je to jednoduche, mas 3 kabely ke dvoum elektromorkum, jeden je spolecny a jen menis polaritu a tim menis otaceni elektromotorku v zrcatku.

Podle toho jak mi to funguje v 206ce tak vyhrivani zrcatek je na stejnem okruhu jako vyhrivani zadniho skla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle toho jak mi to funguje v 206ce tak vyhrivani zrcatek je na stejnem okruhu jako vyhrivani zadniho skla.

To jsem potřeboval vědět, dík :)

asi to vemu metodou pokus/omyl. Vemu z anglie zrcátka a max je tu prodám (snad).

Ještě prosím, jaký je rozdíl v el. zrcadlech na model 98-03 a 03-08? Našel jsem na ebay dva druhy a podle obrázků se zdají být stejný.

[upravil dne 21/9/11 09:36 od Lukas.K]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Inu, podle toho schématu je to \"klasická kabelárna\" a BSI není potřeba. Na ebay jsem našel zrcátka a všechny měli 5 drátů, rozdílný byl jen konektor (u CC je jiný). To by odpovídalo, 2 dráty výhřev a 3 dráty do dvou motorků.

Horší je to u zrcátek s tou \"převodovkou\":o. To abych se přiznal ani nějak nechápu:mad: a ani strejda google s obrázkama mi nepomohl...

Zkusím večer sundat plast pod přihrádkou spolujezdce a najít konektor co jde ke dveřím. Spočítat dráty a uvidím jak je na tom ten náš černej ďábel :) :)

Moc děkuji všem za rady a tipy, pokud se mi to podaří zprovoznit, tak bych napsal návod:roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta kabelarna je jak sem to delal ja na 106ce, to je jen at mas predstavu jak to funguje ;) Nemam poneti esli to jde pres BSI???

s tou \'\'prevodovkou\'\' je to na pytel. Je tam jeden motorek ktery je napojeny na jedenu rovinu (treba leva a prava) a ta prevodovka je tam pak na tu rovinu druhou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsem se dozvěděl (díky zdejším radám za které děkuji a hlavně velké díky HonzoviZ za pomoc a trpělivost), tak na můj model zrcátka dodělat půjdou. Teď sháním ovládání a zrcátka samotná. Jak je seženu, tak se do toho pustím, vše nafotím a popíšu. Jen bych neřekl, že bude takový problém zrcátka sehnat. :bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 měsíců později...

Otevírám znovu toto téma, jelikož jsem právě dokončil dodělávku el. zrcátek. Možná se to hodí pro ty, kteří o tom také přemýšleli :)

Dělal jsem to na P206 r.v. 2008 XS Line. Kabely byly natažené z výroby od ovladače do A sloupku. Ve dveřích už nebyly. Není to ale žádný problém, na ovládání zrcátek jsou potřeba pouze 3 kabely + 2 na výhřev. Ten výhřev už byl natažen i ve dveřích, takže mou prací bylo dodělat pouze 3 kablíky. V pohodě se vejdou do průchodky co už ve dveřích je. Problém nastal při hledání vhodných kontaktů. Nakonec jsem našel typ PFF06-01M, který do té \"svorkovnice\" padne krásně a bez úprav.

Zrcátka nejsou vedeny přes BSI, takže není potřeba nic povolovat.

kabely, které jsou k zrcátkům v pravých dveřích jsou vidět na obrázku, mají pozici 4,5,6 z leva. Ta dvoulinka černo-bílá je práce autorizovaného servisu Peugeot, dodělávali tam čidlo teploty. Super práce, nikde nebyla žádná spojka, nic...:roll

U řidičovy strany je to přesně to samé.

To je tedy kabeláž. Další na řadě jsou zrcátka samotná. Já jsem sehnal zrcátka ze staršího auta, takže plasty nebyly tak hezké jako ty moje. Tak jsem stávající zrcátka rozebral, přehodil jsem kabely a motůrky naklápění a zase složil. Nebylo na tom nic těžkého, vše do sebe pasovalo samo :).

Jestli jsou nějaké různé typy nevím, pokud ano, tak jsem měl kliku na díly, které byly zamenitelné:aut

Nejsem moc dobrej písálek, takže pokud je to nesrozumitelný, tak se ptejte. Čistá práce byla jeden den s tím, že jsem se v klidu najedl, napil a nikam jsem nekvaltoval.

Na obrázku je vidět konektor, který je v A sloupku. Je tam červeně označeno, které kabely jsou určeny k ovládání zrcátek.

DSC00763.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...