koblih69 Odesláno 22. červen 2011 Odesláno 22. červen 2011 Vnitřek ventilku mě posledních asi 20 let nezlobil. Tedy vždycky když jsem si myslel, že jo, tak to bylo něčím jiným. Jó když se kupovaly ventilkový gumičky a ty se stříhaly a navlíkaly to bylo jiný , kdžy mě poslení dobou něco zlobilo tak to, že ventilek netěsnil v té díře v ráfku. Citovat
Hawk476 Odesláno 22. červen 2011 Odesláno 22. červen 2011 Jen si dovolím poznámku, že ventilek by se měl správně měnit s každou výměnou pneumatiky na ráfku. Ne moc se to ale dodržuje i v autorizovaných servisech, kde je to předepsané v úkonech. Jinak za antipichy se považují takové ty rychloopravné spreje na defekt. Tj. píchneš, tak to tam nahustíš ventilkem a ono to na dojezd zacelý díru a tlak z lahve stačí na dojetí. Ale čistit pak tu pneu, žádná hitparáda :-) http://www.novelmoto.cz/fotky3359/fotos/gen320/gen__vyr_2061antipich.jpg Ad knoty. Jsou nejlepší, ale nelze gumu opravit bez jejího vyhuštění. Díra se musí nejdřívě proříznout na větší. Ten vulkanizační knot je poměrně silný, takže se díra musí trochu zvětšit. V těch sadách na to bývá taková vývrtka na proříznutí a pak očko na zavedení knotu. V těch lepších sadách je u toho i hustilka s bombičkou, kterou kolo lze nafouknout. http://www.novelmoto.cz/fotky3359/fotos/_vyr_5810032076.jpg Ad prevence. Existují preparáty jako zmíněný SealFix a další, které se ventilkem naperou do kola a nechají se tam povalovat po vnitřní straně běhounu. Zkušenosti s tím jako jediným ze zmíněného nemám, ale dle testů to vypadalo docela funkčně, i když do pneu řežete, vrtáte apod. Viz. Tak tolik můj příspěvěk Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.