Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Recommended Posts

Odesláno

Mám taký problém, už asi pred dvoma rokmi som si všimol, že sa mi nezapína ventilátor na chladiči. Nejako ma to až tak moc nezaujímalo, lebo sa mi motor štandardne neprehrieva, akurát pred nedávnom sa mi zohrial viac, keď som išiel asi 7km do kopca. Hľadal som tu na fóre, ako by som tento problém odstránil, ale nikde som tu nenašiel odpoveď. Skúšal som asi všetky veci, čo tu boli popísane a to: skúšal som relátka - všetky sú OK, motor na ventilátore je funkčný- skúšal som ho prepojením na pätici jedného relátka a roztočil sa, poistky sú tiež všetky dobré a vymenil som aj tie dva odpory pred chladičom, čo regulujú ventilátor a stále neúspešne. Jeden chlapík mi vravel, že može byť problém na riadiacej jednotke, ale tam neviem čo pozrieť. No a inak, neviem či to má spolu súvis (zrejme áno), tak zhruba tú istú dobu ako mi nefunguje ventilátor, mi nechladí ani klimatizácia- sa mi zdá, že nevzopne ani vôbec kompresor. Keď som pripojil auto na diagnostiku, tak mi to vypisuje na BSI jednotke chybu: Prechodna zavada : Výstup; povoleni zapnutí kompresoru klimatizace - Zkrat na plus pol. Pozeral som ten konektor, čo je na kompresore, ale tam sa nezdá byť žiaden problém. Neviete mi niekto poradiť? Hlavne s tým ventilátorom.

[upravil dne 2/6/11 20:53 mildyXX]

Odesláno
V ľavom podblatníku je riadiaca jednotka chladenia. Skús pozrieť či nemá skorodované kontakty.
Myslíš tú krabičku vedľa baterky pri blatníku? Ak más na mysli tú, tak tú som mal otvorenú - sú v nej 3 relátka a 3 poistky. Inú krabičku som tam nevidel :myslim
Odesláno

tady neco

je tam nekde fotka te krabicky

hod sem ale VIN, jestli u tvojeho auta neridi ventilatory uz jen samotna RJ motoru podle zeleneho cidla na termostatu

Odesláno

tak v tvem pripade ridi ventilator sahary sama ridici jednotka motoru podle cidla s obj. cislem 1338 A7 napr. http://www.autokelly.cz/Catalog.aspx#CT=5|PDID=3822248

zkusil bych tedy vymenit to cidlo

krom toho tam jsou jeste dva predradne odpory obj. cisla 1267 E3 - ODPOR 0,8 OHM NR - ČERNÁ a obj.cislo 1267 A9 - ODPOR 0,54 OHM GR - ŠEDÁ

ty jsou umisteny v chladicove stene

Odesláno

Diky moc :) , skúsim vymeniť ešte to čidlo a potom dám vedieť či to pomohlo. Inak keď sme pri tom, len toto jedno čidlo mi meria teplotu kvapaliny, alebo ich tam je viac? Tie odpory som predvčerom menil obidva, som si ich zohnal od jedného chlapika čo dováža 406tky a predáva na náhradne diely...snáď sú dobré, aspoň mi tak tvrdil... A na tú klímu, čo myslíš? Môže byť nefunkčná kvôli tomu ventilátoru?

Odesláno

Tak už som skúsil vymeniť aj ten senzor chladiacej kvapaliny a stale to nejde... Zistil som, že necvakajú relátka ani vtedy, ked ich testujem cez diagnostiku.... Tak bude zrejme už problém asi len niekde v káblovke, čo ma veľmi nepotešilo :nevim

  • O 1 měsíc později...
Odesláno

Stále bádam po chybe, ktorá zapríčinuje to, že mi nejde ventilátor na chladiči. Posunul som sa ale zasa o pár krokov vpred. Po zistení a usúdení faktu, že bude chyba asi v káblovke, som hladal problém teda tam. A tak som išiel pekne po káblovke... keď som rozpojil spájaci, veľký okrúhly konektor (ten väčší) čo je pod baterkou, tak som zistil, že bol ohnutý jeden pin. Tak som sa ho pokúsil vyrovnať, ale polovica z neho sa mi odlomila - ten pin je samec a je to vlastne po dĺžke ohnutý pliešok - dĺžka zostala ale pôvodná. Keď som to dal všetko dohromady, tak voalá, ventilátor sa už dal otestovať aj cez diagnostiku - rýchly aj pomalý stupeň. To by bolo síce pekné, ale pri jazde a zohriatí motoru, sa aj tak stále ventilátor nespúšťa. Diagnostika žiadnu chybu nehlási, mám Lexiu3. Tak mi napadá už len jedna vec... žeby samotná riadiaca jednotka nedala signál na spustenie ventilátora? Nikde inde, už asi chyba nebude, kedže sa dá už spustiť aj cez diagnostiku... Čo myslíte? Nemáte niekto skúsenosť s programovaním cez Lexiu? Lebo do tej voľby som radšej ani nešiel, až niečo nezmažem... náhodou. Dá sa tam konfigurovať aj voľba - napríklad niečo také ako povolenie ventilátora? Prosím poraďte niekto :roll

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...