Jump to content
  • Aktuální cíle darů

někde prolíná olej

Brian

Recommended Posts

mám takovej problém na 405 motor 1.8 benzin mi na straně kde jsou rozvody prolíná olej a stéká dolů po motoru! nevim odkud to prolíná myslel sem že to je těsnění pod víkem ventilů tak sem dal nový a pořád to prolíná!Nestéká to až od vrchu motoru ale nekde za těma plastama co jsou rozvody! neví někdo co to může být? a ještě když sem to otřel a čichal k tomu tak mi to nesmrdí jak motorovej olej spis jak převodovej ale nevím kde by se tam vzal olej z převodovky? mám i pár foto!

post-8715-1410961740584_thumb.jpg

jo to sem taky čichal ale to taky smrdí jinak ale asi to bude ten motorovej olej! sem přemýšlel že by to mohlo byt kolem vačky nebo kliky protože ten olej prolíná jakoby z těch plastů co zakrývají rozvody! dik moc! a když by to byl symerink kolem vacky nebo klikovky musejí se sundávat klika a vačka když bych to chtěl vyměnit nebo ne?

Klika ani vačka se nedemontuje ale musí dolů příslušné rozvodové kolo. Sundáš ten plastový kryt rozvodů, koukneš kudy to teče. Jestli je to nahoře na vačce je lepší sundat ventilové víko, povolit 1 šroub u koníka, ono se ti to trochu uvolní a symerink jde lépe vyměnit. Na klice ho musíš vydloubnout a naklepneš nový.

Podle těch fotek to teče poměrně dost, vypadá to okolo kliky. Ten olej vypadá čistě, je to zřejmě po výměně oleje. Nedal jsi tam ve snaze motůrku udělat dobře, něco moc řídkého?

Ono přejít z 15W na 5W nebo ještě nejlépe 0W jak se s tím občas setkám, většinou v tom lepším případě končí právě takhle:)

Moc si konkrétně na tenhle motor nevzpomínám ale obecně: číhni se ještě na odvětrání bloku motoru jestli to není přicpané a netlakuje se to ( dost by to foukalo otvorem pro měrku oleje)