Jump to content
  • Aktuální cíle darů

P206 1,4 r.2006 - poškubávání za studena

MichalTalbot

Recommended Posts

Ahoj všem, nemá někdo zkušenost s touto, prý poměrně rozšířenou, závadou u motorů 1,4 od PSA - za studena to po ujetí pár km při přeřazení dost zaškube. V Peugeot servisu nám řekli, že je to čidlo teploty, který si myslí, že je venku třeba -40 °C a tak přesytí směs. Nabídli nám nějakou dodatečně montovanou sadu s dalším čidlem - za 4tis Kč + 4tis Kč za práci. Jenže my jsme už řešili něco podobnýho před asi půl rokem. Původně to totiž chcípalo a nechtělo jít za plynem hned po nastartování. Daly se obě nový čidla á 2000,-Kč a ztratilo se to, ale teď to začlo poškubávat za studena až při jízdě, tzn. když se to nastartuje tak je to dobrý, ale po ujetí cca 1-2km to po přeřazení zaškube. Palivovej filtr tahle verze nemá, svíčky jsou nový originály. Tohle řešení (viz.výše) nám navrhli v Peugeotu jako doplnění těch původních dvou čidel, montuje se to někam k chladiči do hadice chlazení jakoby navíc. Nejdeme do toho, je přece potřeba vyřešit závadu na stávajícím provedení auta.

Předem díky za smysluplný rady.

[upravil dne 6/5/11 22:22 MichalTalbot]

• 2 months later...

ahoj jak jsem psal už jednou v jiném tématu.pokud čidlo dá -40°C jedná se o přerušený obvod u čidla.nejlépe napíchnout na diag. a nastartovat studený motor a sledovat čidlo.Mne to dávalo různé hodnoty od -40;-001;-010; až po 100°C po cca 2min nastartovaného motoru.po výměně čidla vše OK

dela mi neco podobneho hned po nastartovani cca 2km nez ujedu tak to cuka pri rozjedzu, prerazovani atd.

Do konce tydne budu mit diagnostiku doma,tak zkusim zjistit jestli to dela to cislo a podelim se o info :)

jinak je to 1.4i benzin :)