Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Vymena rozvodov 2.2 Hdi 170

paliman

Recommended Posts

nazdar, dnes mi mechanik menil rozvody na 2.2 biturbinke a pri

povolovani remenice sa mu ohol aretacny sroub, ktery bol zasunuty do

zotrvacniku, samozrejme to neslo neskor vybrat musel to narezat

pilovym listom a potom odtial vypadli zvysne kusky...hmmm co si o tom

myslite???

...vravi ze vsetky kusky vysli von a ani si neviem predstavit, zeby

tam nieco ostalo na to ani nechcem mysliet. Hmmm co by ste robili na mojom mieste? auto je este v dielni az rano to startujeme no pravdu povediac mam obavy zo startu. Navrhoval som mu jednoducho odobrat prevodovku a vsetko poriadne skontrolovat, no je to vela prace a nema na to cas hmmmm. mam z toho trocha.....

... Otazka na fachmany... jak najpresnejsie nastavit kluku vacku a ostatok pri vymene rozvodov. Existuje len jedna poloha pri ktorej to funguje , alebo je mozne to nastavit tak, ze vsetko sice bezi , ale nie 100 % synchronne a tym padom to moze byt hlucne a so stratou vykone?? Je mozne to nastavit zle s tym ze sa motor nerosipe pri prvom starte, ale jednoducho nepojde tak jak ma??? niezeby som neveril mechanikovy, ale co si budeme hovorti...

po kazdej kompletacii rozvodov sa musi motor pretocit rucne o cely cyklus aby bola istota ze nedojde k stretu piestov s ventilmi.

ale predpokladam ze tvoj mechanik to vie. ak by bolo nieco o jeden zubok preskocene a napriek tomu by slo pretocit celym cyklom tak ti motor ani nepojde a ak by aj tak pojde hrozne zle. Takze to je jedina istota ked bude motor bezat ako predtym tak nedoslo k pootoceniu vacky voci kluke.... Ale rucne pretocenie motorom celym 4taktom po kompletacii je podmienka skor ako to otocis klucom...

okrem toho, skor ako sa stary remen odstrani tak okrem toho ze na remeniciach su znacky ktore treba dat proti znackam na pevnych castiach motora si to zvyknu mechanici poznacit ester aj svojsky fixkou,kriedou alebo podobnym oznacovadlom... ma to svoej postupy, takze verim ze Tvoj mechanik to nerobi prvy krat a je dostatocne skuseny :)

co sa rozsypaneho aretacneho srobu tyka, pokial mate vsetky kusky srobika tak neni sa coho bat.

v case ked ti toto pisem uz asi auto mas hotove, tak daj aspon vediet ako si dopadol.

[upravil dne 28/4/11 08:12 Marcel00]

Tak napriklad mne menil spojku so zotrvacnikom a pri nahodeni rozvodov, ziadne rucne pretocenie neskusal. Siel na to priamo a surovo. Pretocil klucom a trpli sme obaja, ze ako... Sam odpovedal predtym na otazku ci je vsetko v poriadku: \"no sak uvidime, mozno naskoci\" Varujem vsetkych nech nikdy nedaju auto takemu odbornikovi, ktory nevie ci vobec dobre poskladal rozvody. Tak mi aj do__ebal moje auticko. Aj mne sa zdalo, ze auto vydava väcsi hluk, ale to asi iba zdanie je zradne. Drzim palce, nech to vsetko dobre dopadne. :super

...no tak rozvody vymenene, vsetko nastartovalo tak ako malo, zvuk v pohode, ALE uz som sa chystal len doodvzdusnit chladiacu kapalinu a vsimol som si , ze remenica, na ktorej je natiahnuty klinovy remen sa toci do odmicky, mechanik si to vsimol a vravel, ze to musi rozobrat este raz. Som myslel ze ma slahnet, tak za dve hodky sa dozviem ,ze co stym je...

Ako je mozne, ze ta remenica tak hemzila????? vie niekto?

Hmmm.

Remenice do konusu a bez koliku........:o

Stejne se to tam dela nejak divne kdyz kolega o prispevek vejs pise ze trpli sme obaja jak nastartuje.....:mrk

Pane Strakosi...:P vy ste posledni dobu absolutne nezastizelnej a kdyz se pak ozvete tak je pozde.....:D ani tempomat, ani nic...fnu

Hmmm.

Remenice do konusu a bez koliku........:o

Stejne se to tam dela nejak divne kdyz kolega o prispevek vejs pise ze trpli sme obaja jak nastartuje.....:mrk

Pane Strakosi...:P vy ste posledni dobu absolutne nezastizelnej a kdyz se pak ozvete tak je pozde.....:D ani tempomat, ani nic...fnu

:xvul spatne jsme to nejak pobrali tu stredu.....ale stejne packy nejsou takze chce to strpeni..:aut

zvykaj si :D :D

neviem za kolko si mal moznost kupit packu, ale pohladaj inzeraty, byvaju aj za 30e.

tento ponuka za 45...

http://www.i-bazar.sk/1629176-predam-tempomat-packu-na-peugeot-citroen/

a tento za 35

http://auto.bazos.sk/inzerat/7562106/Packa-ovladania-radia-z-volantu-PeugeotCitroen.php

sory za image105.gif

[upravil dne 28/4/11 17:02 Marcel00]