Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Recommended Posts

Odesláno

Zdravím

při ohřátí motoru a delší jízdě mi začne unikat voda z chladiče, myslím si že to bude pumpa. takže při výměně pumpy známená shodit rozvodový řemen??

Odesláno

je to 1.9 D 50 Kw, R.v. 1994. Nevím čím by to jiným bylo, prostě se ztrácí voda a docela dost často dolejvám, takže si myslí, že to bude symering na pumpě, prostě se to zahřeje zvětší se tlak a voda je pryč........

Odesláno

A co třeba těsnění pod hlavou,prasklá hlava,nebo třeba jen netěsnost na hadici u chladiče,možností je hodně,chce to jen najít.Ta pumpa mi přijde jako nejmíň pravděpodobná možnost.

Odesláno

Zkus si přes víčko na expanzce \"natlakovat\" okruh a hned uvidíš,kde ti to uktíká.Pokud by to bylo ono zminované čerpadlo,měl bys vidět vodu pod autem i po dojetí. Ano,když budeš dělat pumpu,musí rozvody dolů.Na vačce,čerpadle i setrváku jsou \"aretační místa\",tuším že šroub M8,nebo M10 - nejsem si jistý,na setrvák trn. Ale může to být klidně těsnění pod hlavou,netěsná hadice,špatný spoj....

Odesláno

dobrá rada zkusím natlakovat, ale včera sem jel a asi po 10 Km, přestal topit, klesla teplota a pod autem kaluž jak blázen, takže si myslím, že to bude nejspíše ta vodní pumpa, neměl jsem možnost rychle nahlednou t pod auto odkud to teče ale myslím si, že to bude tou pumpou. Náhodou obázek nebo výkres motoru někdo nemáte, abych věděl přeně.

Odesláno

najeď na zvedák (kanál), nalej vodu a nastartuj--při tom úniku jak píšeš, to musíš najít, může to téct i z vodní pumpy, ale musíš si být jistý...,nemá smysl měnit něco jen tak od boku...

když ti tlakuje okruh a těče přes expanzku, nejspíše vadné těsnění pod hlavou (pumpa by nikdy nevytlačila vodu přes expanzku)

obrázek nepotřebuješ, hlavně zjisti KDE ta voda po zahřátí teče

Odesláno

Jesti nemaš kanal ani zvedak stači sundat prave předni kolo a hned plastovy kryt za nim a nastartovat a když ti to bude kapat přesně pod řemenici od kliky ,tak to bude pumpa,ale lepši je pak ještě schodit plastovy spodni kryt rozvodu a pak uvidiš přesně kudy to teklo,:mrk

  • O 1 měsíc později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...