Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Pojistky - svetlá


Lesana_b

Recommended Posts

Ahojte,

potrebujem radu. Včera ráno mi nesvietilo ľavé stretávacie svetlo. Kým som prišla do roboty nesvietili mi obe. Tak som vymenila žiarovky, ale to čo mi pôvodne nesvietilo ako prvé, mi už svieti. A na druhej strane mi nesvieti ani stretávacie ani parkovacie. Pravdepodobne to bude poistka. Len neviem ktorú poistku mám pozrieť v aute, a kde... nechce sa mi s tým ísť hneď do servisu, návod mám v nemčine. Ďakujem za radu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

shark734 -

Tento link poznám, sranda je tá, že peugeot 307 rok výroby 1/1/2004 - 30/6/2004 sa nedá otvoriť... to čo potrebujem väčšinou nefunguje... :D

KapriQ

Prečítala som si v tej mojej nemeckej knihe, že skrinka s poistkami pre svetlá je v motorovej časti... Tak som z toho teraz troška mimo, lebo zatiaľ som operovala len vľavo pod palubnou doskou...

Tak čakám chlapci, pochlapte sa troška kvoli mne :aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...A na druhej strane mi nesvieti ani stretávacie ani parkovacie. Pravdepodobne to bude poistka...

Neviem ako presne je to na tvojom aute, ale zvycajne ma kazde stretavacie a kazde dialkove svetlo samostatnu poistku a samostatne istenie je aj na obrysovky. Takze poistkou to mozno nebude, iba ak by ich odsilo naraz viac. Dialkove ti svieti? Ak ani to, skusil by som kostru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mas pravdu, manual na ten tvoj mesiac/rok vyroby auta sa stiahnut nedal, tak som stiahol dve stranky na pol roka novsi model, predpokladam, ze tam velke rozdiely v zapojeni poistiek prednych svetiel nebudu.

EDIT: Na prvom obrazku je rozmiestnenie poistiek v poistkovej skrinke motoroveho priestotu, na druhom najdes konkretne poistky na dialkove a tlmene svetla (pre lave a prave je samostana poistka). Su to poistky c.9-12. Poistky obrysoviek su v kabine, c 12 a c. 22 (obe po 10A).

post-27863-141096147247_thumb.jpg

[Edited on 18/1/11 11:39 miroja]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No chlapci, našla som tie poistky pri baterke v pohodke. Všetky poistky sú OK, čo nie je dobrá správa pre mňa. Pozerala som pre istotu to svetlo ešte raz a zistila som že tam mám vypadnutý a nezapojený jeden kábel.

Nenašla som nič kam by sa dal pichnúť.

Vie mi niekto povedať čo to je? Poprípade kam s tým...

http://www.upnito.sk/imggal.php?viewGallery=b6ccff9c180e263cc6baf130edb81b63

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Predpokladal som, ze poistky budu OK.

Ten konektor, neviem,.. kde presne si ho nasla v aute?

307-ku presne nepoznam, ale sksume to zrekapitulovat, mozno to pomoze niekomu, co pozna 307-ku detailne.

- dialkove ti svietia obe

- tlmene nesvieti len prave

- obrysovky ako? Nesvieti len prave predne,alebo aj zadne? Svieti ti podsvietenie budikov?

PS: To tam mate slniecko? U nas je uz druhy den hmla :(

PS2: Nemoze to byt nakoniec ziarovkami? Aj ked si davala nove, skus ich skontrolovat, pri dnesnej kvalite \"made in china\" mozu byt aj nove v haji (vymen trebars pravu s lavou). Inak by ma napadala uz len nejaka chyba v kabelazi medzi positkami a paticami ziaroviek,ale zas obrysovka aj tlmene naraz??? Nie moc pravdepodobne, este tak preseknuty kablovy zvazok ...

Pomohlo by aj nejako overit si (voltmetrom, ziarovkovou skusackou) ci ti ide napatie ku konektorom prislusnej ziarovky.

[Edited on 18/1/11 13:56 miroja]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diaľkové svietia obe

Stretávacie ľavé nesvieti

Parkovacie - obrysové ľavé nesvieti...

Ten konektor som našla pri svetlách... v podstave zväzok káblikov ktoré idú do svetla je rozdelený na 2 skupiny, 1 skupina je zapojená do svetla.. a tá 2 skupina vyúsťuje do tohoto konektora... ale fakt netuším odkiaľ mi to vypadlo...

Pozerala som to aj na druhej strane ako to mám tam, ale keďže tam je baterka a poistky... tak je tam málo miesta na dobrý pohľad do vnútra...

U nás je dnes krásne slnečno, ale keď pôjdem z práce očakávam že príde hmla ako včera... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skusil by som najskor tie ziarovky, pripadne zistit, ci na patici ziarovky je alebo nie je napatie (aj kostra).

Konektor moze byt aj na nieco, co nesuvisi priamo so svietenim. Neviem.. mozno na motrcek ostrekovacov svetiel..???

K ziarovkam na strane co ti nesvieteia ti idu nejake vodice?

Skoda, ze nemas 306-ku tam by som ti asi vedel poradit detailnejsie :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 let později...

Ahojte,

potrebujem radu. Včera ráno mi nesvietilo ľavé stretávacie svetlo. Kým som prišla do roboty nesvietili mi obe. Tak som vymenila žiarovky, ale to čo mi pôvodne nesvietilo ako prvé, mi už svieti. A na druhej strane mi nesvieti ani stretávacie ani parkovacie. Pravdepodobne to bude poistka. Len neviem ktorú poistku mám pozrieť v aute, a kde... nechce sa mi s tým ísť hneď do servisu, návod mám v nemčine. Ďakujem za radu :)

Upraveno uživatelem Péťa
Odstraněna prapodivná citace
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...