Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

vyhrievanie zadneho okna


tukan1

Recommended Posts

Ako tak pozerám na fotky, ak ma nešiali zrak, tak máš tam plus ampérmetra na vyhrievaní a mínus na kábli a pritom ti ukazuje kladný údaj. To znamená, že meriaš prúd na zemnom konci vyhrievania. V tomto mieste by si mal namerať napatie 0 Voltov, inak je utrhnutá zem (kostra).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to merane na lavej strane zadnych dveri (kufor). ak som spravne pochopil na tomto konci by som mal mat 0V a 0A, kedze vsetko sa to spotrebuje na vyhrievanie. tak ako hovoris na celom vlakne vyhrievania mam 14V (po celej dlzke). takze je dost mozne ze je to ta utrhnuta kostra. uz len zistit kde ju najdem. podla schem co mam doma by to mal byt cierny kabel (ako na obrazku vyssie).

ampermeter je zapojeny dobre. je to merane na kom konci kde vchadza prud do vyhrievania. na druhom konci by teda malo byt to ukostrenie ked chapem spravne. zajtra sa na to pozriem kde presne konci ten cierny kablik.

zatial dakujem za radu

post-21216-14109620376951_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Veľmi sa oplatí mať takú skúšačku - žiarovku 12 V 5 W s vývodmi.

Ja tu nemám 206, tak ti neporadím, či vľavo alebo vpravo, ale jeden z káblov je prívod 14 V od poistky a druhý má byť ukostrený. Zrejme má byť ukostrený ten, ktorý je na fotke, jak meriaš prúd. Aj by si to určil podľa smeru prietoku prúdu.

Alebo - rozpoj káblik tak, ako na fotke kde meriaš prúd. A vtedy zmeraj napatie. Ten káblik, ktorý nemá napatie, má byť kostrený. Podozrievam zlomený kábel v pante dverí, alebo niektorý konektor.

Stretol som sa aj s tým, že celé dvere (ktoré by mali byť kostrené cez panty), boli izolované od karosérie.

Taká skúšačka by ti umožnila ukostriť jeden koniec bez nebezpečenstva. Ukostriť natvrdo možeš, ale ak sa zmýliš, vyletí poistka.

[upravil dne 26.10.2011 19:12 od P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kablik tam ide vedla pantu dveri (v takej pruznej gumovej hadicke) od konektora, ktory je v kufri na lavej strane (ako je osvetlenie kufra). myslim ze ak by bol zlomeny tak tam nenameriam ani napätie. to tam ale je.

preto som si aj isty, ze tento kabel na fotke je privodny. ten na druhej strane bude ukostrovaci lebo nikam nevedie (aspon som nezistil kam).

zadne dvere zrejme izolovane nebudu, vyhrievanie mi fungovalo kym sa nestal nejaky zazrak a odislo to.

takze mozna pricina bude fakt to ukostrenie. zajtra pozriem a dam vediet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...