švejk Odesláno 5. říjen 2010 Odesláno 5. říjen 2010 jenom takova rychla otazka. Jaky lejete olej do techto motoru (1.6 16V)? Ja osobne bych se drzel doporucenim pro viceventilove motory a turbomotory, tedy 5W40. Velmi pravdepodobne Total Quartz 9000 (tzn. stejny jako leju do sveho 2.0 16V ve 406tce). Udelam chybu? Predem rikam, ze nevim jakej olej tam byl driv, jinak bych tam samozrejme nalil ten.. Citovat
Fosil Odesláno 6. říjen 2010 Odesláno 6. říjen 2010 Důležité je dodržet výkonostní specifikaci A3/B3. 5W40 je teplotní rozsah a ten je závislý na klimatických podmínkách, v těch našich stačí i 10W40. Takže jestli 0W40, 5W40, nebo 10W40 je jedno, v motoru se mohou použít všechny, ale výkonostní spec. A3/B3 se dodržet musí. Citovat
Fakir Odesláno 6. říjen 2010 Odesláno 6. říjen 2010 Já tam liju Quartz 9000 a funguje to skvěle. Citovat
švejk Odesláno 7. říjen 2010 Autor Odesláno 7. říjen 2010 Fosil -> vidis tohle jsem treba vubec nevedel.. to, ze xWy znaci viskozitu v zime a v lete, to jo.. ale o nejakych tridach jsem nemel paru Fakir -> to jsem presne chtel cist to je slovo chlapa... takze Quartz 9000 je jasna volba Citovat
Zazimir Odesláno 8. říjen 2010 Odesláno 8. říjen 2010 Já tam nechávám lít také Quartz 9000 i napříč tomu, že tento olej v mém oblíbeném servise nevedou, ale co by pro zákazníka neudělali . Ve finále je to asi opravdu jedno, který olej. Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.