Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Klepání při brzdění a vyšší rychlosti


nix106

Recommended Posts

Zdravím Vás všechny,

řeším na 106 II problém s klepáním od přední nápravy při brzdění a vyšší rychlosti ( asi 120 km/h). Najeto již má 188000 km. V současné době jsem si nechal vyměnit čepy a převodku řízení, která již měla dost velkou vůli. Po výměně se stav zlepšil, ale pořád to klepe. Klepání se přenáší pouze do volantu. Myslíte, že to může být způsobené horním uložení tlumičů? Jinak z přední nápravy se žádné vrzání neozývá.

Potom se chci zeptat, když předním levým kolem táhnu k sobě a zpět tak se ozývá klapot jako kov na kov. Co by to mohlo být? Ložisko na tomto kole je měněno letošní červenec. Tak nevim:myslim

Předem všem moc děkuji za info.

Link to comment
Share on other sites

Spodní čep měněn letošní březen a automechanikem mě bylo řečeno, že kulové čepy řízení jsou v pořádku a to i silentbloky. No ale nechám to radši ještě prověřit, tady v Krkonoších jsou hrozné silnice. A kdyby byl špatný kotouč tak by se přenášelo klepání spíše do brzdového pedálu nebo se pletu?

Link to comment
Share on other sites

A ještě jedna věc, pokud přejedu pravým kolem díru, tak to hlasitě klepe. Může být toto způsobeno horním uložením tlumiče (pod miskou tlumiče již vidět nepatrně rez) a nebo tlumič KO. Kolo při tahnuti k sobě a zpět nejeví žádnou vůli. Jinak přemýšlím, že asi bude nejlepší si nechat provést test tlumičů.

Link to comment
Share on other sites

O víkendu jsem ještě rozebral přední kola a díval se po ramenech. Zjistil jsem, že u pravého ramene je na konci stabilizační tyče asi do poloviny prasklý držák. Ale při silném hýbání se tyč nijak nehýbe.

Další věc: Při sundání levého předního kola jsem zjistil, že brzdový kotouč se hýbe. Ten zajištovací šroub na kotouči jsem utáhnul, ale stejně se hýbal. Ale domnívám se, že po nasazení kola se pevně přichytne k náboji takže by to snad nemělo mít vliv.?

Jinak jsem přehodil kola a při ty vyšší rychlosti už to nehásí, takže to bylo kolama.

Děkuji za Vaše názory.

[upravil dne 13/9/10 od nix106]

[upravil dne 13/9/10 od nix106]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...