Jump to content
  • Current Donation Goals

jak na přepis

Ivona

Recommended Posts

Může mi někdo poradit, když se prodává auto a kupující je z velké dálky a přijede pro auto večer, jak se provádí přepis, případně co s pojistkou? Pojistku nejspíš zrušit ještě před prodejem a kupující si musí nebo měl by auto před odjezdem přepsat, ale jak je to s techničákem. Dám mu je oba jen na zálkadě kupni smlouvy, nebo jak je to s přepisem? Dík za rady

Guest servisman

já jsem auto odhlásil kde se napsaly data dotyčného ,pak odhlásil pojistku.Nový majitel pojistil a pak přihlásil na sebe a odevzdal moje RZ.

Tak pojistku zrušíš až na základě kupní smlouvy, tzn. po prodeji, na počkání. Jinak já jsem dal kupci jen malý techničák, aby dojel, a s velkým TP jsem to šel odhlásit na majitele. Bohužel chtěli i malý TP, tak se udělala ztráta, zaplatil jsem 100,- Kč, udělal se nový a rovnou se procvakl. Potom jsem mu velký TP poslal. Takhle jsem to udělal já, určitě to ale půjde líp s tím malým TP.

[upravil dne 9/9/10 od enikybeniky]

Guest servisman

nejsem si jist mne malý TP ucvakli roh a tím pak mohl dojet domu měl pak 5 dní na přihlášení

Odhlášení ojetého vozu

Prodávající: Musíte vůz odhlásit na úřadě evidence vozidel. Tam zapíší do technického průkazu jméno a adresu nového majitele. S sebou musíte mít kompletní doklady – tedy občanský průkaz, kupní smlouvu, osvědčení o registraci (malý technický průkaz), velký technický průkaz , doklad o pojištění (zelená karta) a vyplněnou \"Žádost o zápis změn údajů\" (tu si vyzvednete a vyplníte přímo na úřadě). Úředník pak ustřihne roh ORV \"malého techničáku\" a zapíše do technického průkazu, že auto je odhlášeno na nového majitele. Jemu pak předáte doklady. Platí se správní poplatek 50,-Kč.

[upravil dne 9/9/10 od honza406]

Guest servisman

Přihlášení ojetého, již dríve registrovaného vozidla do evidence

Pro přihlášení ojetého, již dříve registrovaného vozidla do registru vozidel je narozdíl od registrace nového vozidla zapotřebí mimo platného pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, aby původní majitel vozidla na vás vozidlo odhlásil a byl proveden zápis ve velkém technickém průkazu. Pro přihlášení jsou dále zapotřebí doklady o provedené evidenční kontrole (cca 200,-Kč) a uhrazeny emisní poplatky (dle Euro norem). Emisní poplatky se nemusí platit pouze v případě, že vozidlo splňuje emisní normu Euro 3 a vyšší.

Při registraci vozidla zakoupeného v jiném kraji než bydlíte, je zapotřebí si přichystat peníze na správní poplatek za vystavení nových tabulek s registrační značkou RZ (SPZ). Registrační značky na osobní, nákladní automobil: poplatek 450,-Kč. Registrační značky na motocykl nebo přívěsný vozík: poplatek 250,-Kč

Pro přihlášení ojetého vozidla jsou zapotřebí tyto dokumenty

•vyplněná přihláška k registraci vozidla,

•originál velkého technického průkazu vozidla,

•protokol o evidenční kontrole vozidla (na nového vlastníka vozidla)

•osvědčení o registraci vozidla ORV (OTP)

•doklad o koupi vozidla např. kupní smlouva, faktura,

•originál zelené karty (v případě elektronicky zaslané musí být barevně vytištěna),

•souhlas vlastníka vozidla v případě, že je odlišný od provozovatele - plná moc,

•doklady totožnosti vlastníka; popřípadě držitele vozidla,

•doklad o zaplacení správního poplatku, pořípadě ekologické daně (pokud vozidlo této dani podléhá).

•jsou-li potřeba nové RZ, doklad o zaplacení správního poplatku za vyhotovení nových tabulek s registrační značkou

honza406 - prodavajici urcite na urade nemusi ukazovat kupni smlouvu a take neplati zadny poplatek za odhlasku

Jinak s tim pojistenim - At si dotycny v den, kdy si pro auto jede udela smlouvu pres net a uz ma i zelenou kartu. Pokud auto nekoupi, tak se smlouva neuzavre... Takto jsem to resil, kdyz jsem prodaval 2,3i Scorpio.