Jump to content
Sign in to follow this  
mattoni1425

Seřízení světel od fy SONAR

Recommended Posts

Zdravím Vás pánové, hledal jsem na foru i netu jak se seřizují světla Sonar na mém autě. nikde jsem ale nic o tom nenašel. mohl by mi někdo poradit? jelikož jsem dal na auto stavitelný podvozek a nyní je mé auto takzvaně do klínu svítím si světlama cca 3 metry před auto potkávačkama a dálkovýma svítím tak jako normální auta potkávačkama.

když jsem s ivčera prohlížel světla zvenku z blízka vidím tam jakoby clonu která rozděluje čočku na horní tmavou polovinu přes kterou světlo nejde a dolní propustnou . dá se nějak tato clona nastavit aby ybla výš a mě tudíš svítila světla dál?

jelikož se blíží měsíce, ve kterých budeme jezdit více za tmy než za světla, alespoň já jako pracující to tak mít budu, chtěl bych s tím něco udělat. Děkuji za rady. pokud tu někde je takové vlákno dejte mi odkaz a tohle smažu

post-0-14109612694899_thumb.jpg

Šteluje, ale u normálních origo světel. Jestli s tim nezahýbá elektronika, tak tipuju že to půjde na prd i manuálně.

[upravil dne 8.9.10 kujon106]

tak jsem asi úplně blbej a mám obě ruce levý. včera jsem s kamarádem sundal motůrek a zjistili jsme že světla (čočka a parabola od dalkovýho světla) jsou uvolněné, tudíž místo aby mi to motůrek přitahoval nebo oddaloval tak to talčil dopředu protože nebyl zacvaklý v mechanismu a já si svítil metr před auto. sundala se krytka na žárovce, přitáhla čočka s parabolou, nasadil se motůrek správně do plastového uchycení a ejhle světlo jde seřídit svítí přesně jak má a já už i vidím. Takže šikovné české ručičky, ale né MOJE. a to jsem chtěl už světla rozebírat podle předchozího odkazu.