Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Seřízení světel od fy SONAR


mattoni1425

Recommended Posts

Zdravím Vás pánové, hledal jsem na foru i netu jak se seřizují světla Sonar na mém autě. nikde jsem ale nic o tom nenašel. mohl by mi někdo poradit? jelikož jsem dal na auto stavitelný podvozek a nyní je mé auto takzvaně do klínu svítím si světlama cca 3 metry před auto potkávačkama a dálkovýma svítím tak jako normální auta potkávačkama.

když jsem s ivčera prohlížel světla zvenku z blízka vidím tam jakoby clonu která rozděluje čočku na horní tmavou polovinu přes kterou světlo nejde a dolní propustnou . dá se nějak tato clona nastavit aby ybla výš a mě tudíš svítila světla dál?

jelikož se blíží měsíce, ve kterých budeme jezdit více za tmy než za světla, alespoň já jako pracující to tak mít budu, chtěl bych s tím něco udělat. Děkuji za rady. pokud tu někde je takové vlákno dejte mi odkaz a tohle smažu

post-0-14109612694899_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

tak jsem asi úplně blbej a mám obě ruce levý. včera jsem s kamarádem sundal motůrek a zjistili jsme že světla (čočka a parabola od dalkovýho světla) jsou uvolněné, tudíž místo aby mi to motůrek přitahoval nebo oddaloval tak to talčil dopředu protože nebyl zacvaklý v mechanismu a já si svítil metr před auto. sundala se krytka na žárovce, přitáhla čočka s parabolou, nasadil se motůrek správně do plastového uchycení a ejhle světlo jde seřídit svítí přesně jak má a já už i vidím. Takže šikovné české ručičky, ale né MOJE. a to jsem chtěl už světla rozebírat podle předchozího odkazu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...