Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Odstranění FAP filtru

Zazimir

Recommended Posts

Vážení, tak jsem se rozhodl a ve středu jedu se svým Pažoutkem do Bystřice nad Pernštejnem, aby mu odinstalovali filtr pevných částic. V poslední době mi už auto spalovalo saze každých 50 Km. V neděli jsem byl ve Wroclawi a Pažoutek po cestě tam i zpět (240 Km) spaloval 6x.:myslim Budu Vás informovat, jak se to bude chovat po operaci.

[upravil dne 9/9/10 od Zazimir]

Filtr FAP je pryč. Auto bez něho najelo prvních 250 Km. Ve firmě FAPOFF jej profesionálně vyjmuli a pro motor 1,6 HDI z roku 2005 je podstatné, že jednotka již nebude chtít tento filtr bez nové úpravy sw regenerovat.

Auto se chová normálně a kromě toho, že nespaluje saze každých 50 Km jako dřív, není nic poznat. Žádné černé dýmy ap. se za autem netáhnou.

Doporučuji všem, kteří se rozhodují, myslím si, že ekologie na zadek nedostane, jelikož při regeneraci filtru uniká do ovzduší mnohem víc bordelu, než při normálním spalovacím procesu motoru.

Novinka to jistojistě není, jenom jsem se nikde nedočetl, zda můj motor bude vnímat odtraněný filtr jako pacient uříznutou nohu. V servise mi oficiálně potvrdili, že žádné vazby již neexistují a regenerace nebude nabíhat. No a celé jsem to sepsal dohromady, páč jsem to tak chtěl :roker

post-29507-14109612699273_thumb.jpg

Tak už jde spotřeba dolů, je zajímavé, že rozdíl oproti řídící jednotce a skutečně čerpané naftě, se po demontáži FAPu téměř vynuloval. Je možné, že průtok nafty skrz válce, pro regeneraci FAPu nebyl počítačem měřen, nebo nebyl zahrnut do statistiky. Ať tak, nebo tak, je to další změna k lepšímu.;)

• 2 weeks later...