Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Odstranění FAP filtru


Zazimir

Recommended Posts

Vážení, tak jsem se rozhodl a ve středu jedu se svým Pažoutkem do Bystřice nad Pernštejnem, aby mu odinstalovali filtr pevných částic. V poslední době mi už auto spalovalo saze každých 50 Km. V neděli jsem byl ve Wroclawi a Pažoutek po cestě tam i zpět (240 Km) spaloval 6x.:myslim Budu Vás informovat, jak se to bude chovat po operaci.

[upravil dne 9/9/10 od Zazimir]

Link to comment
Share on other sites

Filtr FAP je pryč. Auto bez něho najelo prvních 250 Km. Ve firmě FAPOFF jej profesionálně vyjmuli a pro motor 1,6 HDI z roku 2005 je podstatné, že jednotka již nebude chtít tento filtr bez nové úpravy sw regenerovat.

Auto se chová normálně a kromě toho, že nespaluje saze každých 50 Km jako dřív, není nic poznat. Žádné černé dýmy ap. se za autem netáhnou.

Doporučuji všem, kteří se rozhodují, myslím si, že ekologie na zadek nedostane, jelikož při regeneraci filtru uniká do ovzduší mnohem víc bordelu, než při normálním spalovacím procesu motoru.

[upravil dne 9/9/10 od Zazimir]

Link to comment
Share on other sites

Novinka to jistojistě není, jenom jsem se nikde nedočetl, zda můj motor bude vnímat odtraněný filtr jako pacient uříznutou nohu. V servise mi oficiálně potvrdili, že žádné vazby již neexistují a regenerace nebude nabíhat. No a celé jsem to sepsal dohromady, páč jsem to tak chtěl :roker

post-29507-14109612699273_thumb.jpg

[upravil dne 9/9/10 od Zazimir]

Link to comment
Share on other sites

Tak už jde spotřeba dolů, je zajímavé, že rozdíl oproti řídící jednotce a skutečně čerpané naftě, se po demontáži FAPu téměř vynuloval. Je možné, že průtok nafty skrz válce, pro regeneraci FAPu nebyl počítačem měřen, nebo nebyl zahrnut do statistiky. Ať tak, nebo tak, je to další změna k lepšímu.;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...