Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

moja 307SW//aký olej ?


klm16

Recommended Posts

Původně zaslal: klm16

kenedi velka vdaka, pisal som predajcovi mail ze mi poslal neuplne VIN, dostal som odpoved ci chcem kupit VIN cislo alebo auto....

Normalne nechapem princip zmyslania niektorych predajcov, tak kua kupujem auto a nie polku chleba, normalne mam pocit mi to VIN cislo nechce dat....

Da sa z toho zistit aj Historia vozidla???

Po takejto skusenosti s predajcom by som sa otocil a siel hladat ineho-ktory neodrbava.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: klm16

stale vsak neviem aka je jeho servisna historia, nevie sa niekto na to pzoriet ??? v druhom vlake mi nikto neodpisuje... :-(

Nechcem Ti kazit iluzie o tom vozidle ale ja som sa snazil co to pozistovat o druhej 307-cke SW co maju v tom bazare (maju ich tam asi 4-5 ks) ktoru som bol pozriet a uvazoval som o nej.

Podla VIN som si zistil v autorizovanom servise aspon co to ohladne historie garancnych zasahov.

Posledny zaznam 26.10.2009 - vymena prepinaca pod volantom (choroba tychto aut) a stav 131 639 km.Predtym meneny mech.spustaca okien (1/2009) a 88 000 km.

Akosi to auto omladlo kym doslo z Francuzska - ked ma teraz (8/2010) okolo 94 000 km :D

Sam sa pohybujem v oblasti automobilovej brandze i ked s Peugeotmi nemam prakticke skusenosti.

Ale nemam dovod neverit tymto zaznamom lebo s garanciami mam prakticke skusenosti,len s inymi znackami.

Takze ma velmi rychlo presiel elan aj chut po tom aute ... darmo moze mat full vybavu ... kolko moze mat teraz nabehane? 180 000 km alebo viac ? :myslim

Samozrejma mi mozes verit aj nemusis,len ja nemam dovod klamat...nebol by som ani prvy ani posledny kto natrafil (ale nastastie nekupil) take auto.

Ak sa nemylim ty si z druheho konca republiky,ja som to mal tam do bazaru relativne blizko...rozhodnut sa musis sam.:roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: georgegg

tak je jasný že může mit najeto i třeba 200 000km, ale to snad není určující ne?spíš bych se zajímal o to v jakym je auto a motor stavu

To mi je jasne ze kilometre nemusia byt vzdy smerodajne - len je velky rozdiel ci to auto ma +- 100 000 km.

Aj ked je pekne vyumyvane,ciste a v interieri pomaly ako nove :D

Jasne ze sa da odpozorovat co-to jazdou (aj to na vlastne riziko,lebo auto nema prenosne znacky).

Len aby sa o par mesiacov po \"vyhodnej\" kupe nezacal ozyvat zotrvacnik prip. nieco s FAP filtrom...no nech si to kupi niekto iny ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takže servisná história spomínaného auta...

vie mi to niekto preložiť??

znamená to že posledný servis bol robený pri 40942km ??

-----------------

D.OPR PDV Opravár Číslo Zložky Kód príčiny Názov Kód priradenia Počet kilometrov Krajina

08/01/2008 001300401 4CDH7WB01 0000225759 CONTACTEUR FEUX 000 40942 BE

26/02/2007 001300401 4CDET7701 000000000000301 MOTEUR 000 20115 BE

26/02/2007 001300401 4CDET7801 00008874XE DOSSIER GARNI D 000 20115 BE

26/02/2007 001300401 4CDET7901 00008874XC DOSSIER GARNI G 000 20115 BE

15/01/2007 001300401 4CDDL6001 000000000000301 MOTEUR 000 20115 BE

----------------

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: klm16

ja sa 307 SW nebranim len ma odradza to FAP, a ten zotrvacnik o ktorom tu bolo pisane.... :-(

Len si treba uvedomit ze novsie a modernejsie diesle maju takmer vsetky (ak nie vsetky) dvojhmotovy zotrvacnik.

Napr. Astra H 1,7 (co je vlastne motor Isuzu) nema dvojhmotak.

Ale 1,9-ky (boli tri vykonove verzie ) mimochodom pouzivane aj vo Fiate, Alfe a pod. uz dvojhmotak mali.

Co sa tyka FAP resp. DPF filter,nove motory to maju vsetky...rozdiel vsak moze byt v dovazanych autach podla krajiny a roku vyroby (osobna skusenost).

Takze aj spominany Focus s tym motorom ma dvojhmotak.

Ak mas dobre ucho a vyznas sa do toho,tak po nastartovani na volnobehu vies zistit ci sa zotrvacnik uz neozyva prip. uz je vymlateny. Taktiez svoje zohrava aj to ako kto s tym parkuje,atd ... co vsak pri kupe u dovezeneho auta nemas sancu vediet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ked tych 307SW je strasne malo s benzinovym motorom. Aj ked ono je to logicke. :cool: Inak ja som tiez pokukoval po Forde Focus (dufam, ze mi tuto myslienku odpustite :roll) a tam je nadludsky vykon najst nejaky v lepsej vybave (autoklima, dazdovy senzor, autozatmavovacie zrkadlo, tempomat, esp) za normalnu cenu. Väcsinou je to \"holatko\" s manualnou klimou za rovnaku cenu ako P307SW s vyssie spomenutou vybavou. Minimalne autoklima je u väcsiny P307 oproti Fordu.

Ja to beriem tak, ze ked sa to nahodou zacne sypat, tak problem posuniem dalej. Aj ked na tom prerobim. Zatial som vsak mal vzdy stastnu ruku a dufam, ze to tak ostane :myslim

[upravil dne 27.8.10 DanculD]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...