Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zkušenosti a rady na 406 coupé


Lukes2002

Recommended Posts

Mno nevim... s tema spotrebama... ja kdyz sme jezdil po meste tak sem mnel prumernou 14.5l

tak sakra nevim kde berete tech 8.9.10.... to jsou skoro nerealny cisla... kdzy jedu mimo mesteo tak tech 12.5l.... ale mam to jako druhe auto... a nejezdim na spotrebu.. i kdyz sem to tedka jendopu zkusil.... sem jel 60km na rezervu.... 80km/h pri 6.6l/100km..... to sem byl rad ze sem dojel....

Jinak preci jenom benzin vs naftak.... mno je to nesrovnatelny v tomhle aute... mam 2.0HDi i V6... a nedokazu si to predstavit obracene... ze bych mnel i kdyz msito 80kw 100kw v coupe... to proste neni ono.... pokud bys najezdil hodne ma to smysl... ale kdyz najedes JENOM... 15tis za rok.... tak to asi nema smysl.. ale projed se v obou dvou motorizacich... zas V6 je nesmrtelnej motor... musim zaklepat tuk tuk...

HDi je preci jenom choulostiva nafta kterou kdyz koupi po ko*otovi... tak se nedoplatis... jako ja s kombajnem...

Sumperk neni tak daleko... pokud chces muzu ti nekdy ukazat V6... jezdim do zabreha do Necas servisu... takze pokud bys to nekdy chtel mrknou jak co a proc... tak rekni...

Mno proste ta V6 je krasne....

pokud ti jde o spotrebu rasi si sezen 2.2 benzin.... a budes chrochtat blahem... ale je jich strasne malo... a spotrebou budes na tom trosku lepe jak V6

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bendy_- : jo jo vím viděl jsem ho a přečetl jsem si to...je v něm vidět užasný kus práce ale něco takového asi nechci...ve vší uctě k majitely

Chepp : Jo jo 2.2 benzín jsem přemýšlel ale necelých 160 koní a to že se dávaly do coupé až později z nich dělá asi ne uplne ideál...jsou dražší a myslím že ta spotřeba nebude zase o tolik lepší. A přeci jen nesmrtelnost V6 je výhoda stejně jako už jen ten pocit mít V6 :-) Někde jsem se dočetl že po chipu může mít 2.2 Hdi až 170 koní a 400 nm coz nejou zle hodnoty. ale je to presne jak rikám...mohl bych posléze do něj vysipat peněženku.

Ta tvoje nabídka se mi hrozně líbí...rád bych se podíval a poptal se .... taky nechat se svézt abych věděl jak to jede a popripade poznal pozdeji pri koupi v jaké formě motor je...to bych byl moc rád kdyby jsi mi věnoval svůj čas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lukes: jo klidne se muzeme domluvit... ja stejne za tyden ci dva povezu coupe do zabreha tak by jsme se mohly potkat at si to osahas...

A jinak.. asi bude par lidi nastvanych... ale jestli to auto chces mit dele nez na jednu sezonu... nedel zadnej podelanej chip... vymackavas posledni kapky z auta ktery uz tak jede dobre a lepe receno znicis to co by se znicilo po 100tkm znicis za polovinu ci mene.... spojky odchazeni po 20-50tis km... apod... zalezi take jak s tim chces jezdit... a ja proste sem jaksi pro vec tu ze kdyby ten motor nemnel problem s 120kw... tak by ho peugeot prodaval se 120kw... ale protoze to maji nadymenzovane stovky pracovniku tezce placenych t pocitaly a nekolik let odzkouseno nemuzeme nahradit manikem co doma v garazi nadiktuje ridici jednotce at tam strika dele a vice naftky s vetsim prutokem vzduchu... proste jeden borec nemzue nahradit fabriku.... at je dobrej jak chce... at ma chip sto i milion lidi...

Takze nez to zk*rvit tak radsi si kup silnejsi motor.... potom ten provoz moptoru mi nepripadne efektivne levnejsi...

Nechci presvedcovat co je lepsi co ne... ale radsi by sem slisel ze vypreparujes V6 HDi z 407 a nacpes ho do 406 coupe... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Y2K

s motorom pravdu maju....ale vsetko okolo je aspon u mna hroza...

Katalyzatory, lambdy, elektrika....proste co sa da to sa poserie.

ty páš celkem peška, sere se ti na tom coupé fakt co se dá :( asi pondělní nebo páteční vůz...

jinač já se starým motorem mám po dálnici (dle předpisů) a cca 20% horské cesty 8.7l s klimou, což se dá...

ale kolem komína mám cca 12l, ale jezdím dost svižně :)

Tomášovo coupé je unikát, za danou cenu asi nic lepšího nekoupíš... Raději bych volil top stav a starý typ motoru (140kw) než 152kw mrdku, která se ti bude pořád srát...

ale vždycky to je trošku loterie, prže do toho nevlezeš...

stejně ty 140kw jedou stejně jako ty 152kw verze... možná i lépe... spotřeba je ale o cca 1-2l vyšší!

Přeji dobrý kup... :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Chepp

A jinak.. asi bude par lidi nastvanych...

Nebude, tedy aspoň já ne...Viz můj profil...\"Chiptuning\" seriové atm. úplně o ničem auto jede přinejlepším stejně a to že můžeš \"točit víc\" je jen o efektu v těch otáčkách motor už dávno \"nezabírá\". Individual ladění na serii a )odrovnáš co jde (rychle) b) motor bude naladěný na určité pásmo otáček (vyšší) -> s autem jde obtížně jezdit v běžném provozu...

Původně zaslal: @re

... Raději bych volil top stav a starý typ motoru (140kw) než 152kw mrdku, která se ti bude pořád srát...

ale vždycky to je trošku loterie, prže do toho nevlezeš...

stejně ty 140kw jedou stejně jako ty 152kw verze... možná i lépe... spotřeba je ale o cca 1-2l vyšší!

Naprostý souhlas. Jenom těch 140kW v dobrém stavu je jako šafránu. Zhuntovat jde i takhle odolné auto, za ty roky k tomu měl někdo jiný dost příležitostí.:fnuk

[upravil dne 14/7/10 rootsky]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@re: nevim z jakeho duvod nadavas na 152kw motor.. ale ja v nem vidim plusy.... ne minusy a nic se mi nesere.... mozna budu mluvit jinak az ho budu miti 5-10let... ale doposud nevidim v tom motoru zadny problem... dle toho ze se to tyka toho ze je to prospikovane elektrikou, tak co? to abych si dneska nekupoval ani trikolku... bo ma vsechno v elektrice.... :roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:myslim Pochopil jsem to tak, že @re bere 152kW v dobrém stavu jako dobrou volbu, ale 140 kW v dobrém stavu jako lepší. Varuje před 152 kW v špatném technickém stavu (doplnil jsem za sebe něco v tom smyslu že je nutno vybírat vždy :blablabla)...Z pohledu majitele silnější varianty to může vyznít urážlivě, myslím že to nebyl záměr...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V důsledku: stará / nová: 140 kW/152 kW (mělo by to být znát, ale dle mých zkušeností není), jednoduchá elektrika/složitá elektronika (náběh multiplexu), 1kat/3katy(odpovídající složitější diagnostika výf. plynů), spotřeba vyšší o 1-2 l/spotřeba nižšší, menší displej pal. počítače/velký displej -> pár menších ale přínosných i vizuálních změn v interieru, jiný panel klimy (velmi podobný starému)->u novějších aut jiné výplně dveří (prošité) , jsednodušší diagnistika motoru (nemyslím servis)/složitější (více čidel atd.), obecně u ojetin špatný stav (je to stará plečka)/ bývají v lepším stavu, ale to je vždy o bývalém majiteli, u starší varianty bývalo tlačítko na přitvrzení podvozku - tomu se vyhnout v každém případě (zase tolik jich není), min datum výroby vozu 1/1998 :D záruka vozu po prvním malém \"faceliftu\". Ještě existuje tzv. nejnovější verze -> je jich jen pár, změny proti nové verzi: stříbrný dekor interiéru, sedadla bez paspule (jinak šitá na krajích), jiný přední nárazník (kulaté mlhovky, jiný tvar nasávání-> vysmáté místo naštvaného:D), po faceliftu se objrvují kola 17\" v jiném designu, jinak u 3,0 - BBS 16\" u 2,0- 15\". Motory 3,0 152kW, silnější 2,0, 2,2 a 2,2 HDi jsou v nové vrzi. U 3,0 vždy Brembo u 2,2 HDi náhodně. Exterier je až na nejnovější verzi vždy stejný (přední nárazník u ní už není pinin, někdo ho miluje, někdo nesnáší), interier prošel vpodstatě drobnými změnami, kdy nejznatelnější je velky displej a jiné výplně dveří a u posledních vozů stříbrné dekory...Oba modely mají své zastánce a odpůrce (kupodivu se to dělí podle jednotlivých majitelů :)) Obecně se lépe servisuje starší a novější je uvnitř hezčí. Když je auto ve špatném stavu sežere tě servis začiva a je jedno které to je...

[upravil dne 15/7/10 rootsky]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: rootsky

Exterier je až na nejnovější verzi vždy stejný (přední nárazník u ní už není pinin, někdo ho miluje, někdo nesnáší)

[upravil dne 15/7/10 rootsky]

já zase četl, že i ten facelift pokud se to tak dá nazvat dělal pinin... ale v důsledku je to jedno. Krásně jsi to shrnul :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Chepp

@re: nevim z jakeho duvod nadavas na 152kw motor.. ale ja v nem vidim plusy.... ne minusy a nic se mi nesere.... mozna budu mluvit jinak az ho budu miti 5-10let... ale doposud nevidim v tom motoru zadny problem... dle toho ze se to tyka toho ze je to prospikovane elektrikou, tak co? to abych si dneska nekupoval ani trikolku... bo ma vsechno v elektrice.... :roll

ano, přesně jak psal rootsky... špatně jsi mně pochopil...

\"152kw mrdku\" jsem myslel nový model ve špatném stavu, nemyslel jsem motor jako takový :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: @re

ty páš celkem peška, sere se ti na tom coupé fakt co se dá :( asi pondělní nebo páteční vůz...

a to malo byt auto s uplne jasnou a super historiou a vsetci vraveli ze to je istota....

No a aha :(

A uz vidim ako to dopadne vsetko, dam ho cele dokopy a potom ho predam :D

Teda vlastne teraz tie katy a je to vsetko, az na tie zdvihatka ;)

[upravil dne 15.7.2010 Y2K]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha a kdy proběhly ty facelifty?kdy se přešlo ze 140kw na 152kw? já co jsem se zatím koukal tak jsem narazil tak něják na auta r.v. 99-01 to znamená asi ten slabší motor i když by se mi ten silnější líbil víc. čím to je že je tam takový rozdíl spotřeby?

Y2K: chlape myslím že tohle je vždy kus od kusu , někde má štěstí a jiný pech a platí to o všech autech

Chepp : Urcite se domluvime prijedu ti naproti snad nebudu zrovna v práci. Určitě poak napiš třeba SZ a domluvíme se,jsi hodnej.

rootsky: tak to bylo vyčerpávajíc díky

@re : \"mrdkám\" bych se rád vyhnul všeobecně at uz s jakýmkoliv motorem :-)

Chlapy dá se poznat podle nějákých jasných znaků že daná 406 coupe je uhoněná k smrti?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@re: ja to nemyslel zle... diky za vysvetleni.

Jak pise Y2K na pozdejsi modely dolsi bremba tak davali Lucas.... jak na 2.2HDi tak na V6

Facelift je trosku slozitejsi... ja mam 2001... ale nemam multiplex... ani naraznik.. .ale mam novou klimu sedacky interier bez chrom doplnku... je to tak trosku od toho i od toho.... Ten naraznik, chrom a multiplex byl tusim ze 2003 a 2004.. ty posledni modelyy mozna 02.. ale to si nejsem jistej... do 02 urco byly napul model co mam ja.. a potom mi tam Qcko strasi ze mam boranou napul to a napul to.. ale tak se to delalo... stejne jak mam breaka... HDi motor ale Old model komplet...

Ten novej naraznik je fakt krasnej.. uz jenom protoze se smeje... ma ho @re... dodava tomu elegantnejsi vzhled...

je tedy fakt ze ta 140kw je stara skola lehce vylecitelna... u te 152kw.. kdyz musis resit katy jak y2k nebo nejaky cidla apodobne je to na chcipnuti...

ale ja sem diky bohu... koupil v doobrem stavu.... a sem spokojen.. zatim pouze civka zapalovani a jinak mi akorat blbne ESP... to je priklad tech cidel... civ vic komfrtu tim vic problemu... proste dan za luxus...

Mno priznam se... jo sedel sem v jedne 2.0 benzin a to byla mrtvola... u HDi to jde lehce poznat.. je to choulostivy motor... ale jak jsme jiz nekolikrat zminovaly V6 je drzak... ale da se to poznat na kultivovanosti a celkove zatahu motoru... kdybych se dokazal rozpulit ukazu ti vylitanej diesl a zachovalou V6... nebo ze bys prijel... a mohl bych ti ukazat klidne obe dve auta.. sice to neni 2.2HDi ale jenom 2.0HDi 80kw... ale i tak to poznas....

SP: me cvakaji kdyz je to studeny.. kdzy je to zahraty je to ok... zkusim vymenit olej snad pomuze.... :super

[upravil dne 15/7/10 Chepp]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

multiplex sa daval az veeelmi ku koncu roka 2001 skor 2002, ja mam 2001 tusim jun a nemam ho. Naraznik novy a strieborna palubka spolu s \'\'dvojfarebnym\' volantom az 2003 - 2004.

Takze take zhrnutie, facelift prisiel v 2000, teda nova palubka, presitie calunenia na dverach a samozrejme motory (a co ja viem co este :D).

No a potom uz na to facenutom aute sa pridavali veci postupom casu ako ten multiplex (2002), novy naraznik a palubka (2003-4) a ked dosli Bremba tak Lucas (2004)...

Aspon teda tolko moje znalosti :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...