Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Recommended Posts

Odesláno

začalo mi hučať pred.pravé koleso.keď som s ním pohýbal smerom doprava a dolava tak to má trochu vôlu,druhé nemá žiadnu.myslim,že to bude asi chytene ložisko,lebo to hučí len keď odbočím do prava,do lavej strany to nehučí.neviem či tú výmenu zvládnem aj sam,alebo len servis?

Odesláno

ja mam dost podobny problem,ale trosku sa to sprava inak,mne to huci aj ked ide po rovine,ked beriem lavo alebo pravo tocivu zakrutu tak to huci este viac,ale zaujimave je ze to hucanie zacalo az ked som dal letne kola r16.Na r15 zimne to bolo ticho,este skusim prehodit pneu z predu do zadu a uvidime, ked to bude hucat tak neverim ze mi odisli naraz obe loziska,inak ked je vadne lozisko budem citit na kolese volu ked ho dam na zdvihak?? diki

Odesláno

ok skusim to,ze budem normalne pocut ze to koleso huci ano? a mam odsledovat aj volu?ci ta nieje az tak dolezita? vies nerad by som vyhazdoval peniaze za loziska ked napr.by boly ok.

Odesláno

pratele, mam asi podobny problem ...

vcera, kdyz jsem jel se stazenym okynkem, tak jsem slysel, popiskavani, takove pisk, pisk, pisk, pisk :D ... popiskavani odpovidalo tockam kola, pravdepodobne predniho leveho, kdyz jsem zpomalil pod 50km, popiskavani ustalo, stejne tak, kdyz jsem otocil volantem vlevo nebo vpravo ...

muze to byt lozisko ? a kdyz menit, tak rovnou obe ?

Odesláno

může popiskovat i deska,zkus mírně přibrzdit,když to začne pískat (jen se lehce dotknout pedálu),ale když bude mít ložisko vůli, má vůli hned náboj i kotouč--takže jen vyměnit ložisko,stačí jen ta jedna strana

všude se píše,že hned obě strany,ale to by musel mít člověk auto od novoty,aby věděl historii oprav, takto může být druhá strana před koupí vozu měněná...

Odesláno

ahoj tak moje obavy sa potrdili,mam vadne lozisko, tak asi kupim nove,ale neviem aka znacka, skf,febi,starline,

prosim poradte mi ktore,lebo neviem ktore,viem ze najlepsie su skf,ale radsej si necham poradit :)

v auto kelly tam je znacka starline asi lozisko,sruby za 22eu je to mozne?? alebo tej znacke sa mam radsej vyhnut oblukom??

[upravil dne 16/6/10 martis]

Odesláno

osobně bych ložisko starline nekoupil, koupit ložisko má smysl, když ho budeš měnit sám, malá opravna se dostane většinou na nižší cenu a máš to i se zárukou--navíc ti prevíti:) mají stahovák,kterým vymění ložisko bez demontáže těhlice z vozu...,chce se to jen domluvit v okolních opravnách

doma ložisko bez lisu nevyměníš:bojim

Odesláno

ja mam 40% zlavy v jednom obchode aci.sk takze cena bude ovela nizsia,lebo toto je pre mna akoze pultova cena.ja to budem asi tak robit ze to rozoberiem a mam jedneho co vie vylisovat lozisko za cca 10eu,skusim najprv v servise kolko zoberu za vymenu loziska a podla toho sa uvidi ked na napriklad 15eu tak sa mi to neoplati rozoberat a spinit to radsej odmesiem do servisu a nech to vymenia.

cize starline sa vyhnem oblukom :)

skf,febi,??? mam radsej kupit skf?

Odesláno

oki kupim skf dufam ze nebude taky probllem ako maju problem tie loziska od monroe (tlmicove loziska).potom dam vediet ako to vsetko nakoniec dopadlo.zatim dakujem za pomoc.

Odesláno

ja som zase dal presne tie snr ako ulozenie tlmica(lozisko) neviem ako sa to presne naziva,zatim je vsetko ok,akurat som mi zda ze lava strana si sem tam pukne,ale som to kontroloval tak lozisko to nerobi aspon v tedy nerobilo. :) orakor posnam tiez ale tam mam nizsie zlavy asi cca 30% a na aci mam 40% aspon tolko bolo pred niekolkymi mesiacmi mozno teraz je 50% podla nakupov mam tie zlavy.

Odesláno
Původně zaslal: ozzy56

může popiskovat i deska,zkus mírně přibrzdit,když to začne pískat (jen se lehce dotknout pedálu),ale když bude mít ložisko vůli, má vůli hned náboj i kotouč--takže jen vyměnit ložisko,stačí jen ta jedna strana

všude se píše,že hned obě strany,ale to by musel mít člověk auto od novoty,aby věděl historii oprav, takto může být druhá strana před koupí vozu měněná...

no, tak asi to budou opravdu brzdy, kdyz slapnu na brzdu, piskani prestane ... to je jedna vec

dalsi je ta, ze vcera, jak jsem jel z frenu do ov, tak jsem ve frydlantu musel zastavit, protoze mi auto pribrzdovalo, proste byly kousle brzdy, nejspis zadni, ty nechavam 3x rocne rozhybavat :blicismajlik ... ale mozna i predni, neco jsem citel na volantu .... dneska to hodim do jednoho servisu na rozhybani a pak asi budu uvazovat o generalce brzdoveho systemu :) ... minimalne asi vymenu 11 let starych hadic ...

  • O 1 měsíc později...
Odesláno

trochu to tady ozivim dnesni story ... :(

jedu od nas z frenu na ostravu a nakonec jsem nechal auto na shellce v celadne, asi 12km od frenu ... na shellce proto, ze mi bliklo hladove oko, tak jsem zastavil, ze si tanknu jen za 200 a pri tankovani citim spaleninu, kov, spalenou gumu, tak koukam na zadni pravy disk, z toho sala teplo jak prase, kouknu na brzdy, z desky se kourilo, normalne kouricek ... disk jeste rudy nebyl

tak jsem to tam nechal, kdyz jsem pak auto vezl zpatky do frenu do servisu, tak se zdalo vse ok, v servisu to rozebrali, rozhybali, projeli, probrzdili a pry, ze je vse ok ... tak nevim

videl jsem to, byl jsem u toho, kolo se tocilo nadherne, nikde nic nedrhlo, vse v cajku

zitra mam jet za brno a zpet, tak doufam, ze mi neshori brzdy ....

ale asi uz by to opravdu chtelo vetsi servis, co vse nechat vymenit ? brzdice + hadice ? neco dalsiho ? lanovody ?

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...