Jorge Odesláno 6. říjen 2004 Odesláno 6. říjen 2004 Tak zdravim všici tady na foru. Nejdřiv bych se chtěl zeptat,jestli je tu někdo jako já co se pustil do tunění 1.4HDi =vyfuk,sání,chip atd Citovat
michal 206 Odesláno 7. říjen 2004 Odesláno 7. říjen 2004 doporucuju krabicku od gutmanna. je jednoducha a s malym autem dobre zahybe. super u ni je, ze se nedava na kazdy vstrikovac zvlast, ale jen na privod paliva do vstrikovaci listy. Citovat
vector Odesláno 9. říjen 2004 Odesláno 9. říjen 2004 Napsán autorem Jorge Tak zdravim všici tady na foru. Nejdřiv bych se chtěl zeptat,jestli je tu někdo jako já co se pustil do tunění 1.4HDi =vyfuk,sání,chip atd Záleží jak chceš ten případný nárůst využívat a o kolik, taky v jakém je to autě. Ve větším autě by si chiplou 1,4 utahal. 1... nepoužívat powerboxy od jakékoli firmy, 2... po zvýšení výkonu používat jen velmi kvalitní olej a nenemáhat motor za studena 3... v případě menších změn /jen chip/ nevyužívatzvýšený výkon po delší dobu. 4... motor by měl mít najeto minimálurně 30 000 před zásahem do něj. 5....nezdvedá se jen výkon motoru, ale mění se i průběh krouticího momentu a okamžik sepnutí turba. Několik věcí které by si měl vědět. Turbomotor poptřebuje protitlak jen, než se dostane turbo do účinných otáček, takže pro něj běžnou cestou pro normální provoz nelze upravit výfuk. Co upravit můžeš jsou přechody a kanálky. Pokud zvýšíš plnicí tlak zvedne se teplota vzduchu a tím se zase sníží výkon, proto se nedá dupnout na plyn a hnát to pořád na plno. Můžeš to použít při předjíždění, nebo zrychlení na nálnici, ale jinak auto zvadne, nejhorší je to pochopitelně v létě. Když budeš jezdit stejně rychle budeš mít stejnou nebo o trochu menší spotřebu (jízda je plynulejší proto se spotřeba může snížit, jinak do motoru jde víc paliva) když budeš jezdit co to dá zvadne se ti spotřeba a to podstatně. Citovat
Ondraa Odesláno 10. říjen 2004 Odesláno 10. říjen 2004 Sání jako hříbek nebo jako pořádnej intercooler? To první ti u dieselu rozhodně nepomůže a to druhý nemá u tohodle motoru cenu. Chip je o ničem a výfuk taky. Takže solution is koupit si superhypersvětýlka ala Lexus, k tomu rajcovní anténu, nějaký ty polepy, místo kol pořádný válce na asfalt, aby to nejelo a k tomu fér audio, aby všichni věděli, kdo jede. Citovat
Marty Odesláno 10. říjen 2004 Odesláno 10. říjen 2004 Napsán autorem Ondraa Sání jako hříbek nebo jako pořádnej intercooler? To první ti u dieselu rozhodně nepomůže a to druhý nemá u tohodle motoru cenu. Chip je o ničem a výfuk taky. Takže solution is koupit si superhypersvětýlka ala Lexus, k tomu rajcovní anténu, nějaký ty polepy, místo kol pořádný válce na asfalt, aby to nejelo a k tomu fér audio, aby všichni věděli, kdo jede. Co si prostě koupit něco silnější a tohle prodat. Případně si na léto přikoupit ke stávájícímu vozidlu, vozítko na dvou kolech, které už opravdu pojede.... Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.