Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Recommended Posts

Odesláno

Čauky pažouťáčci, potřebovala bych poradit ohledně koupě alu kol. Vzhledem k tomu, že ve vylepšování jsem teprve začátečnice :mrk, tak nevím, jak jsou který kola kvalitní atd.. Na svojí 106tičku bych si představovala obyč 13\" nebo max. 14\" a pneu tak těch 165. Zajímalo by mě, jaké zkušenosti máte s koly RSW, nebo Dotz, případně jaká jiná značka je slušná a má nižší ceny, nemůžu si zrovna vyskakovat, jsem totiž študentka..

Pokud je nějaký takový téma už otevřený, tak se moc omlouvám, ale nikde jsem to nedohledala..

Dík moc za poradu a nápady.. :papa

Našla jsem si dvoje, co bych brala:

http://www.a1pneu.cz/cs/produkt/2951-rsw-236-black-13-4x108-et15/?katID=1

http://www.alukola.cz/alu-kola-dotz-imola-5x13-4x108-et32/

Odesláno

taky zalezi, co mas napsano ve velkem technicaku k autu, podle tech rozmeru disku a pneu pak vybirat ;)

je treba taky dodrzet spravne ET, coz je rozmer, ktery urcuje, jak kolo zapadne, nebo naopak vyleze do/z podbehu, nektere ET na auto proste fyzicky nedostanes, pac by ti pneumatika drela o blatnik nebo naopak o podbeh, pripadne by disk drel o brzdy

takze na 106 je doporuceny rozmer ALU 5,00J x R13 ET20, pripadne 5,5J R14 nebo 6J R14 ET 16

z toho vyplyva, ze zrovna ty druhe disky by byly o 1.2cm vice zalezle do podbehu a to uz by mohl byt problem. Ty prvni s ET 15 by jeste sly, ty by byly o 5mm vice vylezle smerem ven

rozmer povolenych pneu na tve auto si najdi v tom technicaku, pokud das cokoliv jineho, muze byt problem na STK, pripadne pri dopravni nehode apod.

[upravil dne 3/3/10 Ferry]

Odesláno

Na mým mazlíkovi mám 4 děrové disky, rozteč 108, středovku 65,1.

Předepsaný kola v techničáku mam 5 x13 FH 3.15; pneu 155/70 R13 75 T , takže výběr žádná sláva.

Ale spíš by mě zajímalo, jestli máte zkušenosti ohledně těch značek, jestli třeba nejsou ty kola nějak extrémně měkký, nebo tak.. Protože co si budem povídat, po tý zimě jsou ty silnice jak tankodrom, hrůza a děs, člověk se vyhne jedný díře a je v dalších dvou naráz.. :roll

Takže bych nerada, abych si koupila sice pěkný kola, ale aby se mi po jednom najetí do nějaký nerovnosti nezmačkali jak papír. :D

Našla jsem ještě jedny, ty by mi tam snad mohli pasovat, teda alespoň podle těch parametrů :mrk

http://e-pneu.cz/galerie.php?t=Alu&m=alessio_montecarlo

http://e-pneu.cz/hledej_alu.php?z=25&t=301&r=539&p=13&s=&v=&ce=&ra=c&po=v&ds=n

Díky za rady

Odesláno

alessio jsou kola zrovna z měkčího matroše ale na 13palcovém disku by to tolik vadit nemělo z profilem pneu kterém chceš mít horší by pak bylo 17palcove z profilem pneu na 40... jinak doporučit značku speedline nejtvrdší kola když nepočítam nějaký magnezia od sparco,brait nebo OMP ty už pak rovnou praskaj:D

[upravil dne 4/3/10 luky106rolandgaros]

jinak profil pneu doporučuju na 65 funguje o moc líp než 70

[upravil dne 4/3/10 luky106rolandgaros]

Odesláno

Takže podle parametrů, tyhle zatim poslední, co jsem objevila, by mi tam měli taky snad jít, ne? Má někdo zkušenost s tou značkou. Je to pech, když člověk neví, co koupit, aby to nebyl uplnej šunt.. :nevim

http://www.alukola.cz/alu-kola-tekno-rk7-5-5x14-4x108-et18/

nebo ještě značka Alutec?? :myslim

Sakra, škoda, že ty RSWčka tak libově vypadaj.. Ty by mojí 106ce zrovna slušely.. :(

Odesláno

jo ty by mohly pasovat a i vypadaj pekne, ale vyzadej si k nim typovy list pro tvoje auto, aby sis je pak mohla nechat dopsat do technicaku

Odesláno

Jooo a taky bych se ještě zeptala, když už tu tak otravuju, jaký jsou osvědčený pneu za dobrou cenu.. Zatím jsem vždycky brala jen Barumky, tak proto.. :papa

Odesláno

porad nevim jake mam vybrat alu kola?Bohuzel na ne nebudu met dost financi,maximalne tak do 7000 kc.

Muzete hodit nejake typy,aby se to hodilo k cerne barve?Dik

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...