Jump to content
Sign in to follow this  
KUBBACHER

1,9gti

Recommended Posts

Chtěl bych se zeptat, mám 309 1,4, rv.91, a chtěl bych tam dát silnější motor, asi gti, a zajímalo by mě, jestli to je možné, co vše se musí měnit, a jak je tato operace náročná. A co by to mohlo stát, myslím motor a jeho součásti? Pokud jsem dobře informován, tak těch gti motoru v 309 byly dva, mě zájímá ta novější verze motoru. Jak to tu tak sleduji, tak je tu dost odborníků, takže věřím, že někdo s tím máte zkušenosti. Díky

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na tohle tema uz bylo taky hodne napsano. Osobne bych to nedelal. Je prece jednodusi tohle prodat a koupit si GTi nebo ne? Jinak by to melo jit..

Share this post


Link to post
Share on other sites

To určitě, ale už jsem se do svého auta zamiloval haha, ne mám ho vyšperkované a vím, že je absolutně bez chyby. Ale každa rada nad zlato. Ale pokud ta možnost by byla proč to neudělat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možné je všechno, jak už tu bylo napsáno. Ale nedělal bych to.

1. budeš mít problém s STK - motor 1,4 a 1,9GTI, to už je hodně nápadný rozdíl. Pokud máš na STK známé, dejme tomu pohoda, ale určitě budeš mít problémy při případném prodeji auta - pokud si jej ovšem nechceš nechat až na věky ámen... já tedy ne.

2. Vyměnit se musí leccos. GTI má úplně jinou nápravu, ramena, převodovku... chce to vzít úplně celý komplet i s nápravnicí, poloosama atd, komplet kabeláž i s počítačem, chladič + saharu, výfuk...

Prostě koupit celé auto, ne jen díly. Ani by mě nehlo, to dělat....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jo, prodat to, a koupit GTI :D

Ne, vážně, já nejsem příznivcem jakýchkoliv úprav. Podle mě to nemá cenu, a auto se leda tak zprasí, vyjma toho, že to nenávratně sežere spoustu peněz.

O úpravách si holt budeš muset pokecat s někým jiným, já jsem jen velmi nudný a klidný člověk jezdící v dieselech... Pokud bych chtěl nejaké "letadlo", koupím si krávu s velkým motorem - jízdě s 5,7 V8 se 1,4 nikdy ani nepřiblíží, ani když se budeš stavět na hlavu. To? můj názor a pohled na věc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm, něco na tom je, ale na druhou stranu je přijemné když dáváš naprdel Tedeičkum nebo nějakým průměrným dvoulitrům, každopádně, nad tím co jsi říkal budu přemýšlet, něco to má do sebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×