Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nie velmi pekne zvuky z motora


mrkaj

Recommended Posts

Ahoj zacal sa mi vyskytovat nasledovny problem:

- ked je auto vo volnobehu po vytoceni okolo 2000 - 3000 ot/min. pri znizovani otacok do normalu vychadza z motora taky kovovy selest ako keby ste zatriasli kovovou krabicou plnou vrchnakov od piva

- podobne je to pri jazde pri rozjazdoch po vytoceni a preradeni v momente zaberu spojky jemne zasramotenie - tento problem sa ale nevyskytne ked radim napr. pri jazde z kopca v momente radenia rychlosti

- rovnako je to aj pri jazde so zaradenou rychlostou pri vytoceni motora po uvolneni plynoveho pedalu sa tento zvuk celkom pravidelne ozyva.

Kto by mohol dat nejaku radu coho sa chytit?!

PGT 307 SW 1,6 HDi 80 kW 2005/1

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam něco podobného ale né asi v takovém stádiu jako máš ty.Mě to dělá jen při rozjezdech tzv. v nízkých otáčkách či občas na volnoběh.Slyšel jsem mnoho názorů co by to mohlo být.Dělá mi to už hodně dlouho,řekl bych beze změny,tzn. že se to nezhoršuje a už tomu ani moc nevěnuju pozornost.Přiklánim se k názoru o volné pružině na setrváku.Jestli to tak je či ne doufám ani nepoznám.Jelikož dokud se to neprojeví jinym spůsobem tzv. aby to mělo vliv na jízdu tak to nemínim řešit opravou,jelikož výměna setrváku výjde cca.30tis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prave som to trochu skusal pri zoslapnuti pocas volnobehu motor, ale musim vytocit cez 2000 ot./min. zajtra sa skusim pozriet pod auto odkial to ide, lebo sa mi tazko odhadne odkial to vychadza, zvuk sa objavi vo chvili ked klesaju otacky. Paneboze s tym zotrvakom som trosku aj ratal ale len ako najhorsia verzia. Nemozu to byt silentbloky motora? Alebo stare tesnenie okolo prevodovky, pripadne vyfukove potrubie?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Volu na remenici som neskusal, ale podla toho zvuku to asi nebude remenica, ide pri otvorenej kapote o celkom mohutny zvuk, nechcem ho tu parodovat ale asi je to asi hrube huhuhuhu:P so spomalujucou sa frekvenciou s klesajucimi otackami do volnobehu. No nic ak stihnem dnes zabehnem to PGT uz teraz sa mi nechce...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prave som sa vratil zo servisu sice ma objedanali na stvrtok, ale po rozhovore s prijimacim technikom nie som o nic mudrejsi, akurat sme prebrali zotrvacnik ale ten by sa mal vraj hlasit uplne inak napr. trhanim spojky po vytlaceni, pri starte motora kym sa roztoci zotrvacnik tak by ho malo byt pocut ako hrkotanie resp. pri vypnuti motora pocut ako este klepe a pod. Nic z toho nemam tak uvidime, potom spominal aj turbo a niektory z podtlakovych ventilov, ktore mozu byt vadne a sposobuju podobne problemy, ale uvidime vo stvrtok...

Skusim este dnes pozriet ten stit turba, ale to sa mi nezda je celkom na pevno dotiahnuty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze som to prehliadke podla servisu ten kovovy zvuk vydava turbo kt. ide pravdepodobne stale naplno a vznika tam velky tlak, ktory sa uvolnuje trochu divokejsie ako normalne...a ten tlak pri vypusteni zatrasie celym turbom, prehliadli vsetky hadice veduce od a k intercooleru smer bypass(aspon tak to nazvali) a zhodli sa ze tam zacnu na buduci tyzden hladat chybu, ak by sa jednalo o elektroniku je to vraj ulozene v pamati RJ ak ide o vadu mechanicku tak uvidia... cize na teraz to nastastie nie je zotrvacnik, ale aj tak neviem ci sa tesit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
  • O 10 let později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...