Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Recommended Posts

Odesláno

U Šárky je dokonce cedule, která ti poděkuje...

U nás je v jedný ulici 30ka pro vozidla nad 3,5 t, a na začátku a konci toho úseku je kamera, která to zřejmě snímá (vjezd / výjezd z úseku). Co tohle? Žádná cedule tam není a fakt to podle mě měří ten úsek.

Na začátku je ta informativní, a světe div se, i to kilo se tam zobrazí... :D

Odesláno

Jsou na vozovce nakresleny příčné bílé čáry na začátku a konci úseku? Pokud ano, jedná se pravděpodobně o úsekové měření. Pokud ne, jsou v asfaltu vidět vyřezané a znovu zalité takové čtverce/obdélníky? Pokud ano, může se jednat o indukční smyčky nebo váhu pro kamiony nebo o kombinaci obojího. Jinak taky úsekovky mají 2 kamery (vjezd a výjezd) nad vozovkou a indukční smyčky (systém traffistar) má jednu kameru na sloupu mířící na ony obdélníky na vozovce.

Odesláno

shwaara: Jak fungujou ty indukční smyčky ve vozovce? Kamera je na sloupu a snímá to v zemi smyčka při projetí? (Takže jako normální úsekovka?)

Fabia ve stromech: To cestou do Chomutova, kdy jsme jeli na závody do vrchu pořádané Vertexem, stáli takhle chytráci s bobulí vedle dálnice. No lekl jsem se jich a pak to i říkal Medvědovi. Ten mě záhy upozornil, že mi to může být jedno, když nemám přední značku... :D

Odesláno

To je zvláštní. Napadjí mě 3 možnosti:

a) byla to úsekovka, ale zatím jim ji PCR neschválila nebo jim nepřišly značky => nelze pokutovat

b) úsekovku provozuje PCR (nepravděpodobné)

c) nejedná se o úsekovku, ale o nějaký telematický systém.

Vznes žádost o poskytnutí informací a možná bude jasno :)

Odesláno

dobrmika jsem pochopil tak, ze 50 tam nikdy nevidel, takze 50 nejel. Mej jsem to upresnit, ze to byla reakce vicemene k tomu, protoze me to dozralo. Kvuli cemu bylo zalozeny vlakno chapu a pokud obec dle znacky zacina na prehlednym useku bez baraku, taky vetsinou dojizdim tak z cca 70.

Ono sice to v dnesnich autech tech 10 navic moc znat neni, ale za 1s reakce na brzdeni ujedes stejne jako ve starym aute.

Tot k Medvedovi.

Omlouvam, se za naruseni debaty off topicem.

H

Odesláno
Původně zaslal: Marcel505

shwaara: Jak fungujou ty indukční smyčky ve vozovce? Kamera je na sloupu a snímá to v zemi smyčka při projetí? (Takže jako normální úsekovka?)

Rychlost měří právě ty indukční smyčky, kamera jen fotí RZ a řidiče jako důkaz.

Jinak technická specifikace třeba zde: http://www.robott.cz/page4g.asp

nebo zde: http://www.antiradary.net/mereni-rychlosti-v-cr-ramer/

Odesláno
Původně zaslal: shwaara

To je zvláštní. Napadjí mě 3 možnosti:

a) byla to úsekovka, ale zatím jim ji PCR neschválila nebo jim nepřišly značky => nelze pokutovat

b) úsekovku provozuje PCR (nepravděpodobné)

c) nejedná se o úsekovku, ale o nějaký telematický systém.

Vznes žádost o poskytnutí informací a možná bude jasno :)

Je to tam dost dlouho. Podle mě je to obce. Je to totiž silnice vedená mezi rodinnejma domkama. Kamarádka říkala, že to v domě u tý silnice v noci hezky duní, hlavně okna a to není přímo u silnice.

Je tam třicítka, jak jsem snad psal. Možná je to jen pro náklaďáky, ale radši tam jedu pade, co kdyby...

Původně zaslal: shwaara

Původně zaslal: Marcel505

shwaara: Jak fungujou ty indukční smyčky ve vozovce? Kamera je na sloupu a snímá to v zemi smyčka při projetí? (Takže jako normální úsekovka?)

Rychlost měří právě ty indukční smyčky, kamera jen fotí RZ a řidiče jako důkaz.

Jinak technická specifikace třeba zde: http://www.robott.cz/page4g.asp

nebo zde: http://www.antiradary.net/mereni-rychlosti-v-cr-ramer/

Je mi to jasný, takže někde u tý krabice která vypadá jak semafor pro pěšáky bude na silnici obdélník, jakoby indukční smyčka semaforu, ale je to radaru... A bude před nebo za nebo u tý krabice?

Tohle je myslím ve Vysokém Mýtě.

[upravil dne 8/11/2009 Marcel505]

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...