Jump to content

Problem klimatizace?

tomkyj
 Share

Recommended Posts

Zdravím a prosím o radu. Mám automatickou klimatizaci, problém je v tom, že pokud odemču auto - buď klíčkem nebo dálkovým ovladačem, tak cca po 5ti sekundách naskočí panel s topením a všechny tlačítka reagují, můžu regulovat teplotu atd atd, jakmile otočím klíčem do první polohy, tak se mně rozjedou větráky a funguje vše - právě i ty větráky a jakmile nastartuju, tak taky všechno funguje kromě KLIMATIZACE!!Tu prostě nerozjedu.Takto se to opakuje pokaždé, jenom někdy - opravdu někdy se tento panel sepne až otočením klíčku a potom funguje naprosto všechno, jak má.

[upravil dne 22/9/2009 Béďa]

jde o to zjistit, jestli spíná či nespíná kompresor a nebo se točí či netočí ventilátor v kabině

ad kompresor) dej klimu do modu ECO, kompresor by měl být vypnutý, přepni do AUTO nebo AC, mělo by se ozvat takové cvaknutí a otáčky motoru by měly trošku klesnout, když to necháš chvilku běžet, hadice vedoucí od nebo ke kompresoru by se měly orosit nebo nějak změnit svou teplotu (v létě byly orosené, hezky to bylo vidět na těch hliníkových přírubách) jestli budou studené, kompresor funguje, když je závada v okruhu chladiva, klima by neměla sepnout, jo ještě nespíná když je venku asi pod 12°C, to se taky nerozběhne

ad kabinový ventilátor) dej možnost aby se ventilátor točil na plno, během chviličky by se měl roztočit, u mé automatické klimy to je tak, že namačkám požadované otáčky (na dyspleji třeba 5 dílků) vteřinku se nic neděje a pak se ventilátor roztočí a jeli klima zaplá hned to i chladí nebo odmlžuje okno (dle zvoleného programu) jestli se nic netočí a je ticho, může být spálená pojistka, u nového modelu s tím mají co do činění pojistky F40 a F2, povolený drát v nějakém konektoru u motoru (to jsem měl já u starého modelu) nebo spálený motor nebo jeho ovládání -za to může třeba i hodně starý kabinový filtr, který je slepený prachem a tvrdý jak beton, ventilátor pak nesaje, ale vytváří podtlak, se kterým se přetahuje a nakonec shoří právě ovládání nebo samotný motor

snad ti mé postřehy k něčemu budou :papa

ona ta klimatizace funguje, ale v případě, že se sepne panel otočením klíče v zapalování, jenže mně se bohužel zapíná panel už když odemču auto a otevřu dveře a jakmile otočím klíčem do první polohy, tak začnou jít větráky a to je právě chyba - můžu mačkat A/C jak chci a prostě nic(samozřejmě po nastartování), pokud mně panel naskočí až otočením klíčku, tak je vše v pohodě - asi to bude v BSI a to je nad mé síly :-(, z 10ti startů se sepne max 1x