Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

diody


winco

Recommended Posts

Původně zaslal: wooody

Myslim ze kdyz jich tam das 10 pravidelne rozmistenejch v serii po 5 a ubrousis jim hlavicky at maj peknej rozptyl tak to bude svitit hodne pekne

Souhlasim. Já mam sice 4 diody paralelně pro jednoho cestujícího, ale nožní prostor to osvětlí akorát. Teda alespoň mě to stačí :) .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to stejné, jako když vemeš pilník na nehty, akorát vemeš např. smirek ( brusný papír ) a drobet ubrousíš hlavičku. Ano, v obchodě s diodami a podobnými věcmi , by je snad mohli mít. Zkus pohledat na internetu, popř. do obchodu zavolat, než tam pojedeš. Aby neměli dovolenou, jako v mém případě :)

[upravil dne 2/9/09 Kekros]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jako našel sem na netu diody podobne ako ma chuck len su červene http://www.tipa.eu/cz/produkt/04150167-led-5mm-cervena-1200mcd|120-cira/

akurat si myslim že aj ked su to rozptilky a maju pekny vyžarovaci uhol tak je podla mňa lepšie kupiť neake s velkou svietivosťou a zmatniť ich aby mali vačši rozptil popripade navrtať malu dirku cez hlavičku ako som našiel tu na foru...ale rad bych skusi aj tu rozptilku a porovnal to aky je tam rozdiel a ešte je velky rozdiel ked dam 4 diody do serie a priamo na zdroj alebo dam 4 paralellne na každy ešte jeden odpor a dam na zdroj?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chuck vim kere si daval ty:D som si našel ten lik:D ale ja chci červene a ty ich máš paralelne na sbe a ku každej odpor?? a ake rozostupi máš medzi nimi??:D a to na tej fotke čo si sem daval ti svietelne to podsvietenie?? ako tak silno ono sviti aj ked ma malu svietivosť??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám je paralelně a k nim společný jeden odpor,rozestupy- mám je nalepený(izolačkou) zespodu kde se dalo natočený tak,aby byly slazené všechny a svítilo to rovnoměrně.Svítí to jak vidíš na fotce a že by málo to se mi nezdá,nenech se vždy unášet jen svítivostí.Ten typ diod jsem použil na veškeré osvetlení a je dostačující:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dakujem tak sa skusim po neajkych rozlhlaidnuť po obchodoch či nebudu mať take nieake a aky velky odpor máš na všetky 3 naraz jeden??:D ja len viem že jedna dioda a k nej odpor 520ohm cca ale hentak neviem aky odpor by tam bol:Dja viem debila otazka ale nechce sa mi to preratavať a čo ja viem čo v šetko a videl om že ich maš aj v kufri a tam ti k tým všetkým neviem kolko ich tam čul máš ako napojiltiež paralelne na seba a ktomu odor či tam už odpor nie?? labo ako?? si to čul neviem predstaviť:D:D dakujem a sorry za tie debilne otazky:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevím, proč by to měly být deb.... otázky. Já třeba elektrice vůbec nerozumím, proto mám u každé diody pro jistotu jeden odpor. Mam jich tam paralelně napojeno 14 na jeden drát, tak ani nevím, jak velký/malý odpor bych měl použít, abych tam měl jenom jeden. Navíc tady u nás stojí odpor 1 Kč, tak to není tak velká investice :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nom ved ja mám čul 4 diody v serii alebo neni to ono:D asi preto bo su tu klasicke vysokosvietive diody s mlou svietivosťou tak možno preto :D a debilne otazky su to preto bo ja som študent 4 ročniku na elektrotechnickej škole:D tak keby to videli profesori čo sa tu pýtam tak ma v momente vyhodia z školy:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: winco

dakujem tak sa skusim po neajkych rozlhlaidnuť po obchodoch či nebudu mať take nieake a aky velky odpor máš na všetky 3 naraz jeden??:D ja len viem že jedna dioda a k nej odpor 520ohm cca ale hentak neviem aky odpor by tam bol:Dja viem debila otazka ale nechce sa mi to preratavať a čo ja viem čo v šetko a videl om že ich maš aj v kufri a tam ti k tým všetkým neviem kolko ich tam čul máš ako napojiltiež paralelne na seba a ktomu odor či tam už odpor nie?? labo ako?? si to čul neviem predstaviť:D:D dakujem a sorry za tie debilne otazky:D

no takže jednoduchý zákon pro výpočet odporu je R se rovná napětí lomeno proud(když jsou paralelně tak se proud diody sčítá(modré mají 20 mA=0,02A)jsou tři diody takže napetí(12V-napajení,minus 3V diody=9V)lomeno(3diody což je 3krát 0,02=0,06A, talže odpor se rovná 9 lomeno 0,06 =150ohmů odpor. :super

V kufru je mám zapojené co 5 diod paralelně tak odpor vychází 90 ohmů.Nic složitého vtom nehledej:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja nehledam nič složiteho len sa mi to enchce preratavať:D a ja vime čo je ohmov zakon:D neoj:D....len sa mi nechce do toho ratať a prepočitavať ja viem že je to zaležitosť na chvilku ale nechce sa mi ja som lenivi jak pes ked mam niečo ratať:D rači by som robil:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: winco

ja nehledam nič složiteho len sa mi to enchce preratavať:D a ja vime čo je ohmov zakon:D neoj:D....len sa mi nechce do toho ratať a prepočitavať ja viem že je to zaležitosť na chvilku ale nechce sa mi ja som lenivi jak pes ked mam niečo ratať:D rači by som robil:D

jenže bez těch počtů(to snad ani počty nejsou) je práce zbytečná,když tam dáš blbý odpor (a to by mně nebavilo ani netěšilo)když výsledek bude na ...:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...