Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Recommended Posts

Odesláno

caute experti!!!!! je mi trochu trapne sa to pytat, ale moze dazdova voda neja skodit laku alebo podvozku, lebo moje coupatko casto stoji vonku? diky za pomoc a nesmejte sa zo mna!!:D

Upraven nicnerikajici nazev Ferry

[upravil dne 13/7/09 Ferry]

Odesláno

Ahoj dešťová voda je kyselá vzhledem k součastné chemii která se nalézá v ovzduší nemůžeš čeklat že by déšť byl něco co by laku zrovna prospívalo ale zase na druhou stranu jsou ty laky dělané tak aby do jisté míry všem těmto přírodním vlivům jako déšť, slunce, mráz atd. odolávali co nejdéle. Samo sebou se po nějaké době pozná auto které je garážované a auto které stojí celoročně venku. :papa

Odesláno

Moje auto stoji taktiez celorocne von, lebo v garazi parkujem fiatku.:) :) :) Ale okrem skrabancov od prajnych ludi je lak v super stave. Mininalne 3xrocne je navoskovane voskom od Turtla, ten teflonovy PTFE je ozaj super. Potom ho neumyvam samponmi, ale iba cistou vodou aby ten vosk nesiel rychlo dole. Ak ho par x rocne navoskujes tak mozes byt v klidku. Moj nazor.:super

Odesláno

quote]Původně zaslal: tomike

Moje auto stoji taktiez celorocne von, lebo v garazi parkujem fiatku.:) :) :) Ale okrem skrabancov od prajnych ludi je lak v super stave. Mininalne 3xrocne je navoskovane voskom od Turtla, ten teflonovy PTFE je ozaj super. Potom ho neumyvam samponmi, ale iba cistou vodou aby ten vosk nesiel rychlo dole. Ak ho par x rocne navoskujes tak mozes byt v klidku. Moj nazor.:super

:super:potlesk jen musim souhlasit

Původně zaslal: bure_406

me napada dalsi otazka, ... muzu lak poskodit kdyz v letnich mesicich voskuji autak co 14dni ? :D:D

A proč to?:myslim Ty ho tak často meješ? a jarem na nádobí?:D

pokud máš kvalitní vosk,tak je to zbytečný,kvalitní vosk ti na autě ,který stojí venku,vydrží minimálně 1/2 roku ,mě stojí celej rok venku a voskuju z jara a potom před zimou

[upravil dne 13.7.2009 vendi.stejskal]

Odesláno
Původně zaslal: bure_406

me napada dalsi otazka, ... muzu lak poskodit kdyz v letnich mesicich voskuji autak co 14dni ? :D:D

Rozhodne to netreba prehanat aby si o rok-dva mal co voskovat.:D :D :D :D :D

Odesláno
Původně zaslal: vendi.stejskal

Původně zaslal: bure_406

me napada dalsi otazka, ... muzu lak poskodit kdyz v letnich mesicich voskuji autak co 14dni ? :D:D

A proč to?:myslim Ty ho tak často meješ? a jarem na nádobí?:D

pokud máš kvalitní vosk,tak je to zbytečný,kvalitní vosk ti na autě ,který stojí venku,vydrží minimálně 1/2 roku ,mě stojí celej rok venku a voskuju z jara a potom před zimou

[upravil dne 13.7.2009 vendi.stejskal]

nejlepe se mi osvedcil Fairy-Ultra, ma zdaleka nejlepsi odmastovaci schopnosti :super:D:D:D:D:D

loni prosel piskot dukladnym voskem od jara do podzimu cca jednou mesicne, tak ho ted o vikendu se slzou v oku naposled navoskuji a pak halt az pristi rok no :(:D:D:D

Odesláno
Původně zaslal: bure_406

me napada dalsi otazka, ... muzu lak poskodit kdyz v letnich mesicich voskuji autak co 14dni ? :D:D

Nič sa nemá prehánať. Samotné umytie a navoskovanie neškodí ničomu, no problém spočíva v aplikácii. Na aute i v ovzduší je prach ktorý sa neustále usádza na všetkom. Je prevažne kremičitého pôvodu a tým pádom pomerne tvrdý takže pri každom leštení ním prebrusuješ lak. Po čase je to poznať že v určitom uhle vidíš na laku tkz. pavučiny.

Odesláno

tak to je na pohodu, piskot je zatim bez pavucin a s bruskou jsem na nej letos jeste nevlitnul a podle toho co jsem se ted dozvedel, na nej asi ani nevlitnu. mozna jednou ;), jinak ta ostatni aplikace vosku byla vzdy rucne a to tak ze jsem se sice neflakal, ale zaroven ze bych extremne rozlestoval, to taky ne, ale vzdy jsem aplikoval bepzprostredne po umyti a uschnuti, prave abych co mozna nejvice eliminoval usazujici se prach ... :cool:

Odesláno

diky chlapi, chcel som sa este opytat, ci jazda v dazdi skodi autu. lebo tuna v taliansku v servise mudruju, ze vlhkost moze poskodit alebo deformovat brzdove kotuce a tym padom sposobovat vibrovanie volantu. co je na tom pravdy??

Odesláno

a nebo s tim autakem taky udelat neco podobneho jako s leninem a pak lak i pneu vydrzi vecne, jen uz se v nem nesvezes .... !!! :D:D:D:D:D:D:D

[upravil dne 15.7.2009 bure_406]

Odesláno
Původně zaslal: BrankoKK

diky chlapi, chcel som sa este opytat, ci jazda v dazdi skodi autu. lebo tuna v taliansku v servise mudruju, ze vlhkost moze poskodit alebo deformovat brzdove kotuce a tym padom sposobovat vibrovanie volantu. co je na tom pravdy??

Áno je to pravda lebo na talianské autá (okrem Ferrari) dávajú brzdové kotúče z kartónu a ten sa vlhkom krúti.

:D:D:D

Takú kravinu som už dlho nepočul. Tý taliani by nemali k obedu slopať.

Odesláno

mno to by bylo vubec nejlepsi reseni, vakuum v akvarku s pezotem a jeste navic bez pristupu svetla hluboko pod zemi, pak to \"věčně\" plati doslova !! :D:D:D:D ... ale uz toho necham nebo dostanu pres prsty za porusovani pravidel vkladani prispevku, konkretne se jedna o pravidlo č.5 a č.9 :)

Odesláno

[

Áno je to pravda lebo na talianské autá (okrem Ferrari) dávajú brzdové kotúče z kartónu a ten sa vlhkom krúti.

:D:D:D

Takú kravinu som už dlho nepočul. Tý taliani by nemali k obedu slopať.

tak to suhlasim kamo, ze by nemali slopat, hlavne s tym martini by sa mali krotit. ale!!!! najkrajsie auta na svete sa vyrabaju v taliansku- alfa romeo, maserati, nova lancia delta- s touto strasne machruju, kazdych 5 minut chodi na nu reklama bella machinna, no to maju pravdu

[upravil dne 17/7/09 BrankoKK]

Odesláno
Původně zaslal: BrankoKK

caute experti!!!!! je mi trochu trapne sa to pytat, ale moze dazdova voda neja skodit laku alebo podvozku, lebo moje coupatko casto stoji vonku? diky za pomoc a nesmejte sa zo mna!!:D

Upraven nicnerikajici nazev Ferry

[upravil dne 13/7/09 Ferry]

Šak sa nikdo nesměje.:D:D:D

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...