Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Recommended Posts

Odesláno

ze zacatku me taky u 2.2hdi vadilo ze dvojku musim i na rovine vytocit alespon na 2700 spis 3000 aby pri zarazeni 3st se motor netrapil

pokud jedu v obci neda se jet i po rovince na 4st. 60-65 km/h a pak plynule zrychlovat ,s odrenejma usima tech 65 na 4st. ale uz jde znat ze je motor pod otackama a davam 3st , na 3st. pokud ale jedu tech 60-65km/h uz se me zda ze to zbytecne tocim :) ,ale zaradit za 4st se neda, ta me zacina tahnout na rovince az v 70 km/h spise v 75 km/h

na 5st pri rychlosti 90km/h se da jet po rovince ,ale i v mirnoukem kopecku radsi radim 4st ,protoze je to taky na hranici kdy se motor zacne trapit

a todle vse po odinstalaci FAP ,pred tim to bylo v nizkejch otackach jeste vyrazne horsi

je klidne mozne ze me to nejede jak by melo

Odesláno

Jak to tak ctu, tak asi neco neni v poradku.

Ja pri rozjizdeni radim ze 2 na 3 pri 2300 az 2500, trojka pak ma 1800.

Auto zrychluje uz od 1500. 1800 pouzivam do kopce, celkove se mi zda, ze 1800 az 1900 jsou pro tento motor dobre otacky.

Pri predjizdeni, maximalni forsaz jedu do 3000, ale to je vyjimecne, tak jednou za 50 km jizdy. Bezne predjizdeni je na 4 nebo 5, spis je to o tom, jak a kde. Tedy predem si roztocit turbo (nevim jak, asi podradit, nebo si trochu znervoznit plyn) a pak to jede. Obcas mi cestujici rikaji, ze mam silne auto:):), tak to je tim, ze uz to s nim umim. Kdysi jsem si taky rikal, ze na predjizdeni si musim podat pisemnou zadost - a hle, uz si umim pozadat a jede to, akorat moc nevim, jak to delam. Je fakt, ze silnice znam a jak nekoho dojizdim, tak si hned promyslim, na ktere rovince ho predjedu, takze tam na rovince uz jsem \"nazhavenej\".

Vesnicemi v CZ jezdim asi 55 km/h na 4 (to je 1400 ot/min, pak to rozjedu celkem v pohode, ne moc prudce, ale bez trapeni).

Zkus zavolat 583 411 572 Zabreh a projedte to, pripadne napojte na diagnostiku. Akorat tam nemaji radi ruzne zasahy do auta, tak jim hned rekni, ze FAP je odinstalovan - mozna nebudou chtit se tim zabyvat.

Odesláno

dneska jsem si hlavne vzpomel ze se motoru nechce do otacek hlavne do 2000 a nad 3000 skoro vubec

tak jsem jeste jednou prohledl motor a ejhle nejake vypadle tahlo ta umelohmotna spojka-kloub vypada jeste solidne tak jsem to pouze nacvaknul zpet a zejtra to projedu a uvidim jetli to ma nejakou dulezitou funkci kterou poznam na chodu motoru

post-0-1410960762942_thumb.jpg

Odesláno

dekuji

na to ze me ted na palubaku sviti 6.7 prumer za poslednich 1250km tam mam teda hodne slusnou spotrebu na to ze auto opravdu netahne viz. jak jsem popsal ty kvalty ,je teda fakt ze s lodickou na strese jezdim do 120km/h max

Odesláno

tak jsem to dnes projel a tahlo vypadava ,to znamena ze tech 3000km co jsem s tim najedil jsem jezdil bez tej regulace , pak me praskla ta miska na tu hrusku uplne ,to nam umoznilo ze jsme to mohli napasovat a upevnit tak jak to ma bejt ,ted tahne trojka az do cerveneho

kazdopadne musim ale do servisu aby me to spravili \"daly nove\" a zkontrolovali jestli to vubec neco dela ,protoze je mozne ze s tim predchozi majitel takhle jezdil uz dlouho:aut

kdyz auto nastartuju ,otoci se to na ten druhej doraz\"na prvnim doraze to je kdyz je motor vypnutej\" ale pri turovani plynu se to uz nehejbe

Odesláno

No, jsem zvědav, co na to řekneš po opravě. Já jsem zatím argumentoval opatrně, protože jsem předpokládal, že mám jiné měřítko, co se nazývá \"prudký rozjezd\" atd.

Když jsem měl táhlo vypadené, tak to opravdu nejelo, hlavně mezi 2 až 3000 ot. Spotřebu jsem měl nízkou, protože jsem to nechtěl trápit, tak jsem jezdil jak s hnojem - ale myslel jsem, že to tak má být:roll.

Teď auto jezdí docela rozumně, stejně dobře jako všechna ostatní. Samozřejmě, sporťák to není, hmotnost s řidičem a nějakými krámy je skoro 1700 kg.

Nové táhlo mi tehdy namontovali asi za 600 Kč.

Odesláno

Ja jazdím v priel´mere na 7 - 7,5l zmiešaný cyklus, mimo mesto diaľnice a normálne cesty 6,4l, a v meste priemerná rýchlosť 25km/h pod 9 litrov spotrebu neviem dostať, auto je OK, na diagnostike nič nehlásilo...som bývalý taxikár, a niektorý kolegovia jazdili na takom aute ako ja aj o liter menej, ale ja som to ešte nedokázal...hehe

Jazdím však úsporne, teda aspoň sa snažím, je pravda že v meste s tým jazdí aj moja žena...ale jazdí podobne ako aj ja...hmmm

Odesláno

P607Olda :

opraveno ,jede to daleko plynuleji ,tahne to i nad 3500 \"neni ale potreba\" rozjezdy jsou podobne ale co me hned prastilo do kebule je docela plynulej tah i kolem 80-90km/h do mirneho kopecka na 5ku ,nejsem zavodnik a nebudu zavodnik -na to mam doma pc-kokpit :) ,ale tahne to do kopce moc pekne za perfektni spotrebu ,pokud si vzpomenu na P0607 3.0i \"na 2.2i jsem uz zapomel uplne -moc jsem s tim nenajel\"a vezmu v potaz spotrebu a tichost motoru ,nechal bych si 2.2hdi :roker ,,,je jasny ze 3.0i je kultivovanejsi ,ale 2.2hdi je hodne ticha a tahne hodne slusne i bez cipu-pokud je cajk ,taky celkove potesi spotreba

[upravil dne 17.6.09 pagot]

Odesláno

No a keď tam dáš ešte dobrý čipík, tak len potom sa budeš vytešovať s plynulej jazdy, príjemného záberu už od 1500 otáčok, a v šestke od 110 km/h poriadné zrýchlenie, a čo mňa najviac potešilo, na palubnom Pc v rýchlosti 170 km/h v nemecku okamžitá spotreba 5,6 litra...môj názor po nachipovaní by som už pôvodný motor určite nechcel...

Odesláno

pokud nepouzivam casto pul plynu natoz plnej korek , zadnej cip nechci ,mam to na klidnouckou jizdu a je me lito motoru kterej ma malo najeto a je cajk

a ve 110km/h to tahne i do kopce na 5st. hodne slusne

ale neznamena to ze by se me nelibilo,kdyby to tahlo v 1500 ot.,jako ted v seriovce 1800-1900 ot. :D

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...