Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Recommended Posts

Odesláno

Ahoj,

v průběhu následujících 2 měsíců se chystám koupit si 607ičku - ročník 2001 - 2002. Řeším dilema, jakou motorizaci vybrat.

Ročně najedu cca. 25.000km. Jezdím v poměru město : mimo - 60:40.

Co jsem se zde dočetl, tak 2,2Hdi je na auto dost líná. Co se týče nákladů na údržbu je také náročnější než benzín- FAP,atd.

Má benzín 2.2i nějaká vyloženě choulostivá místa?? Na co si dát pozor??

Dá se dostat se spotřebou na kombinaci cca. 10l/100km ?

Nebo mi radši doporučíte HDi???

Děkuji za Vaše tipy a rady.

Odesláno

Vitej do klubu, ja se chystam na to same v pristim tydnu :) Ale rozhoduju se mezi 2.2i a 3.0i. Spis jsem zatim naklonen 2.2i. Pokud bych chtel nekdy do 607 diesel, tak 2.7HDI V6, ale to az za par let :)

Odesláno

Motor 2,7 biTurbo je fakt výborný, ale pro mě zatím malinko mimo finanční možnosti:mrk

Já mám teď 406 coupe v 3,0i, takže vím, o čem tento motor je.

Proto sháním info o 2,2i, je jich docela málo...:nevim

Odesláno

nejakou dobu jsem jezdil 2.2i i 3.0i, ted mam cerstve 2.2hdi ,byl to zajimavej kup na kompletnich servisnich dokladech najeto 150tis poctivejch a reknu ti ze i ta 2.2hdi docela papa , jezdim docela lehka noha 7.8l /100km, ovsem s tim 2.2 jsem se do 10l vesel opravdu stezi,prevazne kratke trasy do 100km

i tu jsem se docetl ze jezdej s 2.2 hdi pod 6l ,ale pripada me to dost nerealne,ovsem vim houby v jakej kondici muj moturek je ,poctive km nic nemusi znamenat

kdyz ale vezmu ze MB 430s vezme pri rodinej jizde 10-11l tak dam brzo zebrinaku P607 zbohem ,protoze to je proti MB kostitras ,ted jsem ale jeste obednal fungl nove 16ky al ,tak to jeste testnu

Odesláno

Já mam 2.2 hdi r.v. 2000 manuální převodovka... Dnešního dne mam najeto 220 000km za tu dobu jsem vyměnil, rozvody, spojku, FAP a teď mne čekají tlumiče. Do motoru dávám olej ESSO Ultron 5w40, motor je krásně tichý se spotřebou nafty 6,5l. Při razantnější jízdě je spotřeba max 8l.

Odesláno

bez FAP na 16kach mam taky 6.2-6.5\"i se stresnim nosicem :D\"hodne ostra jizda taky max 8l ale tak ostre jsem jeste nejel aby tam ted bylo 7.5l a to jsem na to po dalnici slapnul a npr. mohelnicak jsem jel od mor.trebove 150km/h ,jde videt velka vyhoda hdi ze pri razantnejsi jizde nestoupa spotreba,jen me trochu sesadila ta tvrdost na nasich okrskach,dalnice uz moc nejezdim ,premejslim o C6 ,uvidim no

Odesláno

Ja mám 2.2Hdi, spotreba mimo mesta super, 6,5l plne naložený, ale je to 6rýchlostná prevodovka, v meste však pod 9l ani nejdem, je to proste ťažké auto...2,2litra benzín v meste určite zobere 12l, a kto jazdí pod túto hodnotu, jazdí asi po výpadovkách nie po meste...čo sa týka motora, bol lenivý, ale chip to spravil, teraz ide ako strela a to aj v 6tke, výhoda je že ten motor je na údržbu nenáročný, a pomerne lacný, oproti iným autám tejto triedy, benzín by som riešil len na plyn

  • O 3 týdny později...
Odesláno

Měl jsem 2,2hdi a teď mám 2,2i +lpg. Můžu to tedy přímo porovnat a řeknu rovnou, že tah HDi-čka je nesrovnatelný s benzínem. Docela mi to chybí...Benzín se musí dost vytáčet, aby to jelo a ani pak se to naftě úplně nevyrovná. Vyměnil jsem to, protože jsem chtěl automat a jinou barvu. Jinak s automatem jsem na město spokojen, ale když se chci trochu projet, není nad tiptronic- pak si řadím, jak je potřeba a je to ok. Nicméně 5-ti kvalt manuál v naftě jasně vítězí nad 4-kvaltem v automatu v benzínu. Ovšem pohodlí je pohodlí:-) Co se týká servisu, asi si člověk moc nevybere. Na Hdi-čku jsem měnil FAP (cca.19tis. RM servis Brno), výfuk, tlumiče...a na benzíňáku už mi vyměnili všechny zdvihátka v motoru (cca. 13tis.), lambda sondu... Navíc pokud ten benzín není s lpg, nafta je určitě úspornější (jezdil jsem za 6,7l nafty a teď cca.11l LPG/benzínu, styl podobný, nešetřím to příliž) a to i pokud se započítá FAP. To jsou mé skromné poznatky. Myslím, že optimum je nový 6-ti kvalt 2,2Hdi biturbo- to jede a ani moc nepapá. Pokud má někdo větší zkušenosti s 3,0 V6 4-kvalt, rád se je dozvím. Zatím jsem zkoušel pár starších kusů a jeden byl super a ostatní nic moc, tak nevím, co si o tom myslet...Ale naznal jsem, že je auto s tímto motorem podstaně těžší- úplně jsem to cítil a když jsem pak sedl zpátky do své 2,2i, bylo to jak pírko!

Odesláno

Nemuze byt ta dynamika srazena tim 4kvaltem a LPG? Nejde mi do hlavy, jak by 98kW a tezsi auto mohlo jen diky trochu lepsimu kroutaku jet lip nez lehci 116kW auto. Nebo jsi mozna zvykly na nizky otacky z nafty a kroutak dole, tak Ti to prijde line. Nebo je naftak vazne zivejsi, nevim, nejel jsem v nem...

Odesláno

Taky mi to nejde do hlavy:roll Teoreticky by větší výkon měl znamenat lepší jízdí vlastnosti, ale moje zkušenosti to opravdu nepotvrzují...Tu mou starou 2,2Hdi má můj kámoš a teď jsem se v ní cvičně jel projet a je to prostě jiná třída. Jestli máte někdo 2,2i, dejte mi vědět, jak vám to jede. Že by to brzdilo lpg? Když to přepnu na benzín, jede to stejně. Nafta měla lepší rozjezd ve všech rychlostech a i větší maximálku. Ovšem nechci tím říct, že to jede špatně, je to pořád mazel!:super

Odesláno
Původně zaslal: shwaara

Nemuze byt ta dynamika srazena tim 4kvaltem a LPG? Nejde mi do hlavy, jak by 98kW a tezsi auto mohlo jen diky trochu lepsimu kroutaku jet lip nez lehci 116kW auto. Nebo jsi mozna zvykly na nizky otacky z nafty a kroutak dole, tak Ti to prijde line. Nebo je naftak vazne zivejsi, nevim, nejel jsem v nem...

zkus se nekde npr. v bazaru projet v 607 2.2 hdi ,docela by me zajimalo tve srovnani k 2.2i ,ted tu moji 2.2hdi testoval kolega kterej uz mel 6* 607mu a rikal ze to bez FAPu jede na 2.2hdi krasne a ze si vubec neni jistej co jede lepe jestli 2.2i nebo 2.2hdi :D ,,,, ted jezdi v MB S430 a rika peugeot za ty penize nikdy vice :D:myslim ,ja mam peugeot rad hlavne p205:) byl jsem s tim 4* v chorvatsku o) ,ale jak nam ty ceny klesaji je to tezke srovnani....

ja mam v hlave gulas ,ale ta 607 3.0 4st aut. teda jela oproti 2.2i nebo 2.2hdi automat neautomat znatelne lepe ale 11-13l bezna jizda to ale nema cenu resit

[upravil dne 4.6.09 pagot]

Odesláno

Papirove ma 2.2HDi zrychleni 10,6 a max. 205km/h. 2.2i ma 9,6 a 220km/h, tak nevim.. Pokud mate nekdo v Praze 2.2HDi, muzeme porovnat :)

Ja projel jednu bazarovou 3.0i v manualu a az me prekvapilo, jak byla lina (mozna tim, jak dlouho stala, mozna byla odhonena). Jako nejela zle, ale od 210PS jsem cekal vic. Rozdil oproti 2.2i mi prisel minimalni, ale to vazne mohlo byt spatnym kusem.

Petr: Treba jsi mel 2.2Hdi skvele zajetou, nebo ten zatah dole zpusoboval zdani vyssiho vykonu/lepsi zivosti. :myslim Nemohu porovnat..

Odesláno

2,2 Hdi s čipom, to je paráda, už len kvôli spotrebe...ale proti chuti žiadna námietka, 2.2Hdi je bez čipu od spodu lenivá, a ten čip s tým motorom urobil zázrak, som veľmi spokojný...zaťiaľ...hehe

Odesláno

ke dlouhodobe spotrebe 5.6 se klanim az k zemi :D ,to proste nedokazu i kdyz jsem zkousel ultra uspornou jizdu ,tak ted uz nic nezkousim a jezdim za 7 - 7.5l

Odesláno

jo podle palubaku ano kdyz jedu tech 90-100 ukazuje tech +- 5l ,ale prumer je pak stejne 6.5 hodne klidna usporna jizda jezdim ale kolem 7my ,dobre je ze pri razantnejsi jizde to nad 7l moc nestoupa ,kdyz cumim na pc tak spotreba dost stoupa pri opravdu perickovem pridani plynu udrzet tam dele 6l me nejde

[upravil dne 12.6.09 pagot]

Odesláno

Kolega jezdi s uplne stejnym autem, taky sluzebak, ale jezdi bez setreni, tedy uplne normalni jizda, za 6,5, vcetne dalnic.

Ja jsem si udelal sport ze \"setreni\". Driv jsem mival trilitrova auta, takze \"rychle\" uz jsem si zajezdil.

Moje jizda je stejne rychla, jako ostatnich aut, ale hlavne dodrzuji odstup, asi 70 m, malo pouzivam brzdy a za vesnici zrychluji, ale ne prudce, jen tak normalne. Jezdim rocne asi 50 t.km, streky tak 400 km za den (takze se nemuzu uplne plouzit, proste jedu normalne). Jezdim dost \"idealni\";) trasy, nejcasteji napr. pres Cervonohorske sedlo (nahoru a dolu za 5,4), pres Kłodzko na Wrocław, ale taky do firmy pres kopec Mladoňov na trojku (nahoru a dolu za 5,8) anebo spodem pres Libinu (nekolik mensich kopcu) za 5,6.

Jezdim to denně už přes 6 let s timto autem, tak uz jsem mel cas to vypozorovat.

Na dovolenou, s plne zatizenym autem a rakvi, rychlost po dalnici 120 km/h, spotreba 6,7.

[upravil dne 13.6.2009 P607Olda]

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...