Blahi Odesláno 1. prosinec 2008 Odesláno 1. prosinec 2008 Zdravim vsechny priznivce 406 a nejen tohoto modelu. Mam takovej problem u 1.8 16v 406. V nizkych otackach auto pocukava jakoby spatne spaloval smes a klesl vykon motoru. Motor se ohreje max na 80C . Vymenil sem svicky dal nove filtry jak vzduchovy tak palivovy. Zadna chybova konrolka nesviti. Prosim o pomoc dekuji Citovat
@re Odesláno 1. prosinec 2008 Odesláno 1. prosinec 2008 zajel bych na diagnostiku... muze to byt vadne cidlo teploty vzduchu, nebo map senzor... tezko rict.. mne neco podobneho delala vadná zapalovací rampa... Citovat
čakom Odesláno 1. prosinec 2008 Odesláno 1. prosinec 2008 máš starej novej model? u starších 406 je normální 80˚C. Citovat
Ferry Odesláno 1. prosinec 2008 Odesláno 1. prosinec 2008 jak uz bylo psano, moznosti je vic, od spatne zapalovaci rampy, pres MAP sensor ( cidlo tlaku v sani ) , pres zaneseny krokovy moturek regulatoru volnobeznych otacek ( dej vyhledat zde pojem \"krokac\" ), spatna lambda sonda, pricpany katalyzator Jake svicky jsi tam dal ? napis typ a oznaceni, maji spravny odtrh, kontroloval jsi ho pred montazi ? jinak zacal bych vycistenim toho krokace, pujcil si jinaou zapalovaci rampu z auta ktere jezdi dobre, pripadne pak pokracoval dal promerovanim cidel Citovat
Blahi Odesláno 1. prosinec 2008 Autor Odesláno 1. prosinec 2008 Svicky jsem poridil NGK No 23 BRK 5 EK. Cukalo to jiz pred vymenou svicek. Ucpany katalizator- je mozne ze by se ucpal tim ze sem jel asi 100 km s upadlym zadnim tlumicem- katalizator asi vycistit tezko jedine novy ze Citovat
Guest servisman Odesláno 1. prosinec 2008 Odesláno 1. prosinec 2008 podívej se okolo hadic sání zda nění nějaká povolená či děravá,taky nenabral jsi někde jiný benzin?? To jsem už jednou osobně zažil. Citovat
OK406 Odesláno 1. prosinec 2008 Odesláno 1. prosinec 2008 Původně zaslal: Blahi Svicky jsem poridil NGK No 23 BRK 5 EK. Cukalo to jiz pred vymenou svicek. Ucpany katalizator- je mozne ze by se ucpal tim ze sem jel asi 100 km s upadlym zadnim tlumicem- katalizator asi vycistit tezko jedine novy ze Možné to je. Typoval bych na lambda sondu. Ale nejlepší by bylo zajet na diagnostiku. V případě katalyzatoru na emise. Tam se taky pozná, jestli je v pořádku lambda sonda. Citovat
Ferry Odesláno 1. prosinec 2008 Odesláno 1. prosinec 2008 Původně zaslal: Blahi Svicky jsem poridil NGK No 23 BRK 5 EK. Cukalo to jiz pred vymenou svicek. Ucpany katalizator- je mozne ze by se ucpal tim ze sem jel asi 100 km s upadlym zadnim tlumicem- katalizator asi vycistit tezko jedine novy ze tak svicky mas ty same jako ja a jezdi mi to s nima dobre,takze tam chyba nebude, upadly zadni tlumic kat neucpe, kat se po nejakem case rozpadne sam, me odesel cca v 250 000km, ale to by asi zase bylo slyset, vetsinou to rachta, docela hlasite, treba pri rozjezdu, kdy rezonuje cely vyfuk, to bys asi poznal. Takze vycistit ten krokac + teleso klapky, vyzkouset tu jinou zapalovaci rampu a uvidis Citovat
Blahi Odesláno 1. prosinec 2008 Autor Odesláno 1. prosinec 2008 Zapalovaci rampa bude problem . Nikoho tu z okoli neznam kdo ma 406 se stejnym motorem. Takze asi budu muset jit na na diagnostiku jezis marja. Benzin sem myslel taky to sem uz resil ale vypada ze je to necim jinym. Citovat
Blahi Odesláno 1. prosinec 2008 Autor Odesláno 1. prosinec 2008 Tak sem ted rozebral klapku kompletne vse vycisteno i s krokacem. Skousel sem odpojit i lambdu a jsem porad na stejnem bode jajo predtim. Kolik stoji rampa? Nema ji nekdo funkcni? Citovat
Blahi Odesláno 1. prosinec 2008 Autor Odesláno 1. prosinec 2008 Tak sem ted rozebral klapku kompletne vse vycisteno i s krokacem. Skousel sem odpojit i lambdu a jsem porad na stejnem bode jajo predtim. Kolik stoji rampa? Nema ji nekdo funkcni? Citovat
Guest servisman Odesláno 1. prosinec 2008 Odesláno 1. prosinec 2008 není problém vyzkoušet rampu,ale je to daleko ,jinak jsou 2 typy dle roku výroby Citovat
Kekros Odesláno 2. prosinec 2008 Odesláno 2. prosinec 2008 Blahi: Já bych se teda zastavil, abychom vyzkoušeli tu rampu, ale nejdřív v neděli. V sobotu máme totiž zabijačku Pokud se nemýlim, tak si mi psal, že máš LFY motor, tudíž by to mělo pasovat:). Jinak rampa co si pamatuju stála kolem 5 000 kč Citovat
Blahi Odesláno 2. prosinec 2008 Autor Odesláno 2. prosinec 2008 No zdar tak se ozvi na icq tam se dohodnem stejne se tam bavime pokud si nedelas srandu . Protoze problem neustale pretrvava Citovat
čakom Odesláno 2. prosinec 2008 Odesláno 2. prosinec 2008 na LFY jsou dva typy ramp;) je to rozdělený datumem 7/9/1997 [upravil dne 2.12.2008 čakom] Citovat
Kekros Odesláno 2. prosinec 2008 Odesláno 2. prosinec 2008 no a ty Blahi máš zrovna rok 97, jestli se nepletu Když to bude novější třeba od 98, tak moje rampa teda na LFY pasovat teda nebude ? Citovat
čakom Odesláno 2. prosinec 2008 Odesláno 2. prosinec 2008 Původně zaslal: Kekros no a ty Blahi máš zrovna rok 97, jestli se nepletu Když to bude novější třeba od 98, tak moje rampa teda na LFY pasovat teda nebude ? těžko říct co to bude nebo nebude dělat když se to da z 95-97 na 98-99. Citovat
Ferry Odesláno 2. prosinec 2008 Odesláno 2. prosinec 2008 staci kdyz napise, jestli kryty ventilu ma hlinikovy ( stary model LFY ) a nebo plastovy - cerny ( novy model LFY ) Citovat
Kekros Odesláno 2. prosinec 2008 Odesláno 2. prosinec 2008 Původně zaslal: Ferry staci kdyz napise, jestli kryty ventilu ma hlinikovy ( stary model LFY ) a nebo plastovy - cerny ( novy model LFY ) jo neni ten novej a starej model rozdělen ještě výkonem- starej 81 KW, novej 85 KW ? Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.