Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Kotuče namiesto bubnovej zadnej brzdy na 206

badyno

Recommended Posts

• 2 weeks later...

Caf, sice ja som to tiez nerobil ale rozmyslam nad tym! Mam 2.0 HDI a rozmyslam nad jeho upravami, tak chcem dat dozadu aj ine brdzy! Aj vizualne to bude lepsie vypadat!

:) a co sa tyka prerabky, mam jedneho mechanika a hovoril ze by sme to mohli poriesit, ale este teraz nie, lebo su ine vydavky...ale raz to hadam bude!!

Technicky to není až takový problém, viděl jsem už pár předělávek, ale je to spíš na výměnu celé nápravy za nápravu s kotoučema + jiné lanovody. Mě osobně to ale přijde jako zbytečně nákladná úprava, já mám vzadu bubny a i tak řešim problém s přebržděnym zadkem, takže bubny mi vzadu bohatě stačí a kvůli vzhledu bych se s tim asi nedělal... :bojim

Na repas se chystam na jaře a to jen kvůli snižování a úpravování podvozku, samotná náprava na tom ještě není až tak špatně, že by si o to řikala. Mění se tam v postatě vše pohyblivé, mám v merku jednu firmu která si za to řiká asi 6tis. tak podrobnosti úplně neřešim....

tuningclub206 má výpadek stránek a už docela dlouho, ale co se stalo netušim

no lebo riesil som zadnu napravu, este pred nejakym casom( a vtedy som moc do toho este nevidel, nie ze by som teraz videl vela, ale viac ako predtym!) a jeden mechanik ze to riesi vymenou celej zadnej napravy dovazanych niekde z nemecka(atd) a tak to mam, ale uz vtedy som si vsimol, ze aj bubne su nejake mensie!!! a aj OS je o nieco tensia, respektive ta z mojho 2.0 bola okruhla plus mala take nejake vyvedenie( ako keby zhrubnutie) a seru ma aj tie bubnove brzdy co su mensie a vlastne ani neviem z kolkatky su! On tvrdil, ze v tom by nemal byt problem ze ved na zadnu napravu nie je nejaky iny napor ako na inej 206, ze hlavne ide o prednu napravu(vacsi motor = tazsi, atd. ) tak neviem...asi som urobil kravinu!!!! :(

No jako na 2.0 HDi patří zesílená verze, těžko říct,co to udělá, pokud tam bude normální, myslím, že bys mohl pocítit problém kdybys toho víc naložil, že si to víc sedne, případně regulátor brzd bude taky nastavený úplně jinak, tak to bude asi mín brzdit :(